تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 35
ديروز : 1
افراد آنلاين : 1
همه : 5163
پيوندهاي روزانه
چت باکس

به طور كلي تردميل دستگاهي براي راه رفتن يا دويدن در يك محل ثابت است. تردميل قبل از توسعه ماشين هاي قدرتي به منظور كنترل قدرت حيوانات و انسان ها براي انجام كار اختراع شد، كه اغلب يك آسياب بود كه توسط گام هاي يك شخص يا حيوان كنترل مي شد.

در زمان هاي بعد، تردميل به عنوان يك وسيله تنبيهي براي مجازات زندانياني كه به كار سخت محكوم شده بودند، استفاده مي شد. اصطلاح تردميل و تردويل براي مكانيسم هاي مجازات و قدرت، به جاي يكديگر قابل استفاده بودند.

تردميل چيست؟

اخيرا، تردميل ديگر براي جنبه كنترل قدرت استفاده نمي شود، بلكه به عنوان يك وسيله ورزشي مورد استفاده قرار مي گيرد.بيش از استفاده از قدرت كاربر براي تامين انرژي آسياب، امروزه تردميل يك پلت فرم در حال حركت به همراه يك تسمه نقاله گسترده است كه به وسيله يك موتور الكتريكي يا چرخ لنگر، كنترل مي شود. تسمه به عقب حركت مي كند و كاربر بايد مطابق با سركت تسمه نقاله بر روي تردميل راه برود و يا بدود.

سرعت تسمه تردميل، برابر با سرعت دويدن و يا راه رفتن كاربر بر روي تردميل است. بنابراين سرعت دويدن كاربر بر روي تردميل قابل اندازه گيري است. انواع گران تر و با قابليت تر تردميل، موتور محور هستند و معمولا توسط موتور الكتريكي عمل مي كنند. اما انواع ارزان تر و، سبك تر و ساده تر تردميل، تنها زماني كار مي كنند كه واكر (دونده) با پاي خود، تسمه را هل دهد.

با اين تفاسير توصيه مي شود در هنگام خريد تردميل به عنوان يك وسيله ورزشي، اين نكته را نيز در نظر بگيريد. علاوه بر اين تردميل بر اساس نوع كاربرد آن داراي دو نوع تردميل خانگي و تردميل باشگاهي است. انواع تردميل خانگي همانطور كه از نام آنها مشخص است، به عنوان يك وسيله ورزشي در خانه مورد استفاده قرار مي گيرد. اما اگر تمايل به خريد تردميل براي مصارف باشگاهي و حرفه اي داريد، بايد از تردميل باشگاهي استفاده نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۹:۵۰ ] [ هايپر جيم ]

بازي بيليارد مانند همه ي ورزش ها و بازي ها داراي اصطلاحات تخصصي و مربوط به خود ميباشد. اين مقاله براي دوستاني مفيد است كه تازه شروع به يادگيري اين بازي كرده اند و هنوز اطلاعات كاملي در مورد اين بازي ندارند.متاسفانه هنوز بسياري از اين اصطلاحات در كشور ما به صورت انگليسي بيان ميشود و معادل پارسي مناسبي براي آن وجود ندارد. اين اصطلاحات در طول بازي زياد به كار برده ميشود و دانستن انها براي بازي كردن الزامي است. نگران زياد بودن اين اصطلاحات نباشيد، كافي است هر اصطلاح را در حين بازي يك بار بشنويد تا آن را ياد بگيريد و ملكه ي ذهنتان شود.

اصطلاحات بيليارد

ميز بازي: ميز بازي بيليارد داراي دو نوع ميباشد. نوع اول كه به آن pool گفته ميشود و نوع دوم snooker نام دارد.

باند: به كناره هاي ميز بيليارد باند ميگويند كه در بازي نقش مهمي ايفا ميكنند.

Cue: به چوب بيليارد كيو ميگويند.

Cue-ball: به توپ سفيدي كه به وسيله ي آن به توپ هاي ديگر ضربه ميزنند كيو بال ميگويند.

Solid ball: به توپ هايي گفته ميشود كه شماره ي آنها 1 تا 8 است و رنگهاي مختلفي دارند.

Strip ball: شماره ي اين توپ ها از 9 شروع ميشود و تا 15 ادامه دارد. تفاوت اين توپ ها با توپ هاي ديگر رنگ آنهاست.

Rack: مثلثي چوبي است كه توپ ها به وسيله ي آن چيده ميشوند.

Rest: رِست ابزاري است كه وقتي توپ ها در جايي قرار دارند كه پل زدن در آنجا امكان پذير نيست از اين وسيله استفاده ميشود.

پل زدن: براي اين كه چوب بيليارد را در هنگام ضربه زدن در مسير مستقيم هدايت كنيم بايد با دست ديگر خود پل ميزنيم و چوب را روي آن حركت ميدهيم.

Plant:زماني رخ ميدهد كه توپ هدف اول به توپ هدف دوم بر خورد كند و پس از آن توپ دوم وارد سبد شود.

Double: اگر ضربه بعد از چند بار برخورد به باند وارد سبد شود به آن دوبل گفته ميشود.

Free ball: اگر حريف مرتكب خطا شود و بازيكن در شرايطي قرار بگيرد كه به دليل تداخل توپ ها باهم نتواند با استفاده از توپ سفيد (كيو بال) به توپ هدف ضربه بزند، اين اجازه را دارد كه هر توپي را قرمز فرض نموده و اگر آن را وارد سبد كند 1 امتياز ميگيرد.

Frozen ball: زماني كه توپ هدف به يكي از باند هاي ميز چسبيده باشد يا به توپ ديگري چسبيده باشد و ضربه زدن به ان كار سختي باشد اين اصطلاح در مورد آن به كار برده ميشود.

Maximum break: در بيليارد حداكثر 147 امتياز قابل احتساب است. اين امتياز با به سبد انداختن 15 توپ قرمز و 15 توپ سياه و به ترتيب رنگ توپ ها حاصل ميشود.

Object ball: به توپ هدف گفته ميشود.

Pot: حالتي است كه توپ هدف با ضربه ي كيو بال وارد سبد ميشود.

Nap: به پرز هاي پارچه ميگويند. خواب پرز هاي پارچه بايد به سمت نقطه ي توپ مشكي باشد.

Position play: سرعت، ميزان چرخش توپ، سرعت و استراتژي بازي را ميگويند.

Stance: طرز ايستادن بازيكن را ميگويند.

نقطه ي افت: به نقطه اي گفته ميشود كه توپ روي آن قرار دارد و با ضربه داخل سبد مي افتد.

خط افت: مسيري كه توپ طي ميكند و داخل سبد مي افتد را خط افت ميگويند.

ماسك شدن: وقتي كه كيو بال در ميان توپ هايي از دسته ي مخالف گير افتاده باشد و مسير مناسبي براي ضربه زدن به توپ هاي هدف وجود نداشته باشد.

Forced off the table: اگر در اثر شدت و قدرت ضربه توپي از ميز بيرون بي افتد از اين اصطلاح استفاده ميشود.

Original position: درخواست شما از داور براي برگرداندن توپ به موقعيت قبلي را ميگويند.

Again: درخواست شما از داور براي تكرار ضربه ي حريف.

Scratch: گاهي شما نبايد توپ حريف را به سبد بفرستيد، در غير اين صورت جريمه ميشويد، به اين حالت scratch ميگويند.

Combination: اگر با كيوبال به توپي ضربه بزنيم و آن توپ هم به توپ هدف ما برخورد كرده و آن را هدايت كند، اين ضربه را combination ميگويند.

توجه كنيد كه اينها اصطلاحات مهم بيليارد هستند. همه ي اين اصطلاحات در ايران استفاده نميشوند و معمولا هركدام كه داراي معال پارسي باشد، از معادل پارسي آن استفاده ميشود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۴:۰۱ ] [ هايپر جيم ]

شايد بيليارد يك بازي كم تحرك باشد. اما همين تحرك كم تاثير زيادي در سلامتي روحي و جسمي دارد و ميتواند شما را براي چند ساعت از روزمرگي خارج كند. بازي بيليارد سرشار از استراتژي و مهارت است. اين بازي براي پر كردن اوقات فراغت بسيار عالي و جذاب است.

فوايد بازي بيليارد

1- مهارت هاي زندگي را افزايش ميدهد

مهارت هاي زندگي را ميتوان اينطور معني كرد؛ مهارت هايي كه در روز براي انجام كار هاي مختلف لازم است و كار ها و فعاليت هاي روزمره را پيش ميبرد. بيليارد يك بازي گروهي است و شما هنگام بازي كردن با افراد مختلفي سرو كار داريد و با آنها معاشرت ميكنيد. از اين طريق ميتوان مهارت هايي مانند صحبت كردن، برقراري ارتباط، و ساير مهارت هاي اجتماعي را بهبود بخشيد و در طول زندگي از آنها بهره گرفت.

2- روابط خانوادگي و دوستانه را گرم تر ميكند

فكر كنيد با خانواده ي خود بيليارد بازي كنيد. اين كار روابط بين اعضاي خانواده را بهتر ميكند و مانع از دور شدن اعضاي خانواده از هم ميگردد. جالب است نه؟ تنها يك بازي ساده ميتواند همه چيز را بهتر كند. اوج هيجان بيليارد زماني است كه با دوستان خود بازي كنيد.

3- محدوديت سني ندارد

يكي از مزاياي بيليارد نسبت به بازي ها و ورزش هاي ديگر اين است كه محدوديت سني ندارد. دوست داشتن يك بازي براي انجام دادن آن كافي نيست و بدن بايد بتواند از پس آن بر آيد. در بسياري از ورزش هاي پر طرفدار با بالا رفتن سن محدوديت هايي بر سر انجام آن ورزش ها ايجاد ميشود. دليل اين امر تحليل رفتن قواي جسماني است. اما يك فرد 90 ساله ميتوانند همانند يك جوان 20 ساله با بازي بيليارد خود را سرگرم كند.

4- سوزاندن كالري

شايد مسخره به نظر برسد اما زماني كه شما بيليارد بازي ميكنيد كالري زيادي ميسوزانيد. حتما با خود فكر ميكنيد كه چطور ممكن است؟! جواب اين است كه زماني كه شما مشغول به بازي بيليارد هستيد بسيار دور ميز راه ميرويد اما چون مشغول بازي هستيد اين پياده روي به چشم نمي آيد و حس نميشود.

5- افزايش تمركز و دقت

براي برد بازي بازيكن علاوه بر داشتن مهارت بايد توانايي تمركز كردن روي بازي را نيز داشته باشد. حريف ممكن است هميشه شما را به حرف بگيرد و اجازه ندهد با تمركز بازي كنيد. اين تمركز در شخصيت شما نقش ميبندد و بعد از مدتي سطح تمركز شما در همه ي زمينه ها بالا خواهد رفت.

6- افزايش هماهنگي ميان دست ها و چشم ها

براي ضربه زدن دقيق به توپ ها وهدايت آنها به پاكت نياز به تمرين زياد است. به مرور زمان هماهنگي بين مغز، چشم و دستان شكل ميگيرد كه شما را در اين ضربات ياري ميكند.

7- بهبود مهارت هاي شناختي

بيليارد به شدت ذهن و مغز را به چالش ميكشد و تحريك ميكند. در هر گيم بازيكن با شرايط جديدي مواجه ميشود. حريف جديد، موقعيت متفاوت توپ ها در هر گيم و ... يعني مغز شما در حين بازي بيليارد كار تكراري انجام نميدهد و هميشه با شرايط جديد رو به رو ميشود، به همين دليل مهارت هاي شناختي بهبود ميابد.براي اين كه بازيكن بتواند بازي را خوب مديريت كند بايد داراي خلاقيت زيادي باشد. به مرور زمان با بازي بيليارد فرد اين توانايي را پيدا ميكند.

8- رياضي

رياضي فقط نشستن و حل كردن مسئله هاي سخت به وسيله ي فرمول هاي عجيب و غريب و پيچيده نيست. اگر شما بيليارد بازي ميكنيد بدانيد كه يك رياضيدان هستيد. زماني كه بازيكن قصد دارد تا به توپ ضربه بزند بايد همه چيز را در ذهن خود تجسم و محاسبه كند. زاويه ي ضربه، قدرت ضربه، مسير توپ، موقعيت توپ هدف و ... پس با بيليارد بازي كردن بدون ان كه بدانيد از رياضي استفاده ميكنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۳:۴۳ ] [ هايپر جيم ]

بازي بيليارد يكي از بازي هاي رنگارنگ است كه محبوبيت زيادي مردم دارد. اين بازي نسبتا قديمي است، اما جذابيت آن باعث ميشود تا هنوز هم طرفداران سفت و سختي در نقاط مختلف دنيا داشته باشد. خوشبختانه در سال هاي اخير در كشور ما توجه به اين بازي بيشتر شده است و ميتوان در نقاط مختلف شهر ها باشگاه هايي براي بيليارد پيدا كرد.شايد وقتي اين بازي را تماشا كنيد جذاب به نظر نرسد اما اين تا زماني است كه شما فقط تماشاچي هستيد. وقتي چوب را به دست بگيريد و به توپ هاي رنگارنگ ضربه بزنيد جذابيت اين بازي را درك خواهيد كرد. اوج هيجان بيليارد زمانيست كه توپ ها باهم برخورد ميكنند و بلند داد ميزنند تَق!

بيليارد چيست؟

كلمه ي Billiard ممكن است از واژه هاي فرانسوي Billart يا billette مشتق شده باشد.بيليارد يك بازي چند صد ساله است. نشانه هايي وجود دارد كه اين بازي در قرن 13 ميلادي بيرون از خانه ها انجام داده ميشد. در قرن 15 اين بازي در در فرانسه انجام ميشد و اسباب سرگرمي را براي اشراف زاده هاي آن دوره در فرانسه فراهم ميكرد. فرانسوي ها اين بازي را بر روي چمن انجام ميدادند و از وسيله ي به نام Billart به معني گرز براي بازي كردن استفاده ميكردند. در آن دوران به طور كل قوانين و سبك اين بازي با امروز متفاوت بود.در قرن 19 ميلادي اين بازي دستخوش تغيير شد و به شكل امروزي آن در آمد.فدراسيون مشخص براي بيليارد تشكيل شد و مسابقات زيادي در سراسر دنيا برگزار شد.

لوازم مورد نياز براي بازي بيليارد

براي بازي بيليارد لوازم خاصي مورد نياز است. اين لوازم شامل:

1- ميز: بدون داشتن ميز نميتوان بيليارد بازي كرد. ميز هاي بيليارد از جنس چوب ساخته ميشوند و روي آن با پارچه اي به رنگ هاي مختلف پوشيده ميشود. معمولا رنگ سبز بيشتر در ميز هاي بيليارد به كار ميرود. ميز ها داراي سايز هاي مختلف هستند. بايد با توجه به فضاي خالي در دست اقدام به خريد ميز نموند.

پارچه ي ميز بيليارد از جنس پشم يا پشم شيشه است، هرچند در گذشته استفاده از نمد در ساخت ميز بيليارد مرسوم بود.ميز بيليارد داراي 4 سوراخ در گوشه ها و 2 سوراخ در طول ميز و قسمت مياني ميباشد.

2- توپ: تعداد توپ ها در بازي بيليارد بستگي به نوع بازي دارند و تعداد آنها در انواع بازي هاي مختلف مثل اسنوكر (snooker)، پول (pool) و كارامبال (carom ball) با هم متفاوت است.

3- چوب: بازي هاي بيليارد عموما توسط ميله اي چوبي به نام كيو (cue) انجام ميشود.كيوهاي مرغوب معمولا دو تكه هستند و از چوب درختان جنگلي مانند افرا ساخته ميشوند.اندازه ي اين چوب به صورت استاندارد 147 سانتي متر است. همچنين چوب بيليارد شامل نوك، بدنه و دسته است.

نوك: قسمتي كه مقداري سفيد و با طولي تقريبا برابر 1.27 سانتيمتر است و يك قسمت كائوچويي در نوك دارد كه هنگام ضربه زدن به توپ با توپ برخورد ميكند.

بدنه: قسمتي صاف و صيقلي، باريك و بلند است كه در ميانه چوب قرار گرفته است.

دسته: پهن ترين قسمت چوب كه به صورت مخروطي به طرف ميانه و نوك پيش مي رود.

وزن: معمولي ترين وزن براي چوب بيليارد 510 تا 595 گرم است.

4- راك: راك يك قالب مثلثي است كه براي مرتبط كردن توپ ها استفاده ميشود.

5- گچ: قبل از ضربه زدن به توپ نوك چوب را به گچ ميماليم تا هنگام ضربه زدن چوب بهتر به توپ بچسبد و آن را در مسير مورد نظر هدايت كند.

بازي ها

بازي بيليارد شامل چند بازي اصلي و چند بازي فرعي است. بازي هاي اصلي بيليارد اين ها هستند:

√ پول (pool) √ اسنوكر (Snooker) √ كارامبول (carom ball)

اين بازي دو نفره است. از لازمه هاي بازي بيليارد نورپردازي آن است. معمولا ميز بيليارد از بالا با دو چراغ فلوريسنت روشن ميشود. نورپردازي باعث ميشود تا سايه ها از بين بروند و خطاي ديد در اين بازي كاهش يابد. اگر خطاي ديد زياد باشد بازيكنان در ضربه زدن دچار اشتباه ميشوند.اين بازي در ميان هنرمندان و نويسندگان نيز طرفداران بزرگي دارد. افرادي چون مارك تواين، اليزابت تيلور، پاول نيومن، ادوارد رابينسون، باب ديلان و ...


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۳:۲۸ ] [ هايپر جيم ]

دوچرخه ثابت وسيله اي براي تقويت عضلات پايين تنه، كمر، ران ها و باسن و عضلات پشت پا مي باشد كه در انواع و مدل هاي مختلف عرضه مي گردد.دوچرخه ثابت براي وزن هاي مختلفي توليد مي گردد كه تمامي افراد براي انجام ورزش هاي هوازي بتوانند از آن استفاده كنند.دوچرخه هاي ثابت ويژگي هاي منحصر به فردي مانند؛ صفحه نمايش، برنامه هاي از پيش تعيين شده و ... دارند.

درجات مقاومت دوچرخه هاي ثابت

يكي از عواملي كه دوچرخه هاي ثابت را از يكديگر تفكيك مي كند، نوع تنظيم سطح مقاومت آنها مي باشد كه در دو نوع دستي و برقي انجام مي شوند، يعني دوچرخه ثابت با عملكرد مگنتي و الكترومگنتي.تنظيم سطح مقاومت دستي به وسيله يك درجه تنظيم چند حالته كه معمولا تا 8 درجه مي باشد توسط دوچرخه سوار انجام مي شود و او مي تواند سطح مقاومت دوچرخه را كم و زياد كند. سطح مقاومت دوچرخه ثابت، سختي و نرمي پدال ها را كم و زياد مي كند.

در تنظيم سطح مقاومت به صورت الكترونيكي كاربر از طريق صفحه نمايشگر دوچرخه و صفحه كليد آن قادر خواهد بود سطح مقاومت دوچرخه را كم و زياد كرده و سختي و نرمي پدال ها را تنظيم كند.درجه تنظيم مقاومت در دوچرخه ثابت كه سطح مقاومت آن به صورت مگنتي معمولا تا 8 درجه توسط يك پيچ دستي قابل تنظيم است. در مدل باشگاهي به شكل الكترونيكي قابل تنظيم است كه از روي صفحه نمايش اين درجه مقاومت تغيير مي كند.

خصوصيت اين نوع درجه، آن است كه ميتوان از برنامه هاي از پيش تعيين شده دستگاه استفاده كرد. دوچرخه ثابت ميتواند به شكل خودكار در مراحل مختلف اجراي برنامه، سطح مقاومت را تعيين كند. دستگاه با نمايش نمودار بر روي صفحه نمايش نشان ميدهد زماني كه نمودار به سمت بالا مي رود، ركاب دوچرخه سفت مي شود و هنگامي كه نمودار به سمت پايين مي آيد، ركاب شل شده و به شكل خودكار اين كار انجام مي شود و همچنين با دكمه هاي تعبيه شده بر روي دستگاه مي توان ميزان سفتي يا راحتي حركت ركاب را تعيين كرد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۴:۴۴ ] [ هايپر جيم ]

داشتن يك برنامه ورزشي مناسب و منظم به همراه ورزش هوازي مي تواند به طرز معجزه آسايي وزن شما را كاهش بدهد و موجب كاهش چربي هاي بدن بشود.تمرين به وسيله توپ بدنسازي يكي از همين گزينه هاي برنامه تركيبي براي رسيدن به تناسب اندام مي باشد.اضافه كردن توپ بدنسازي به تمرينات باعث كاهش وزن چشمگيري مي شود و به انجام ورزش هاي بيشتر در طول روز كمك زيادي مي كند.

آيا تمرين با توپ بدنسازي به كم كردن وزن كمك مي كند؟

چربي سوزي موثري كه منجر به كاهش وزن بشود نيازمند انجام يك ورزش كارديو مناسب يا همان ورزش قلبي-عروقي مي باشد. داشتن توپ بدنسازي به متنوع كردن تمرينات كمك مي كند.متنوع شدن تمرينات باعث خواهد شد كه شما با ميل و علاقه بيشتري بخواهيد تمرينات را انجام دهيد و همين بالابردن انگيزه باعث رسيدن به نتايج دلخواه مي گردد.

از توپ هاي بدنسازي نبايد مانند ديگر توپ ها مثل توپ بسكتبال استفاده كرد.از اين توپ در برخي اوقات مي توانيد به جاي دمبل استفاده كنيد.نيروي اضافي منجر به عضله سازي مي گردد و باعث مي شود شما چربي بسوزانيد.از جمله فوايد استفاده كردن از توپ بدنسازي، انجام تمرينات كارديو به همراه تمرين بر روي كل بدن مي باشد. به عنوان مثال در زمانيكه توپ را به بالاي سر مي بريم و نگه مي داريم و دست ها را جابه جا مي كنيم باعث ميشود همزمان هم كتف، هم سرشانه و هم دست ها حركت كند و به عضله سازي آن كمك كند.

براي بالا بردن ضربان قلب در ابتداي انجام تمرين توپ را با هر دو دست بگيريد و با بازوهاي خود به شكل دايره اي بچرخيد و آرنج خود را خم نكنيد.در برخي تمرينات معمولي ماند ضربه زدن، نيروي مقاومتي كه توپ بدنسازي دارد شما را وادار خواهد كرد كه به عضلاتتان فشار آوريد و با تمام توان خود ورزش انجام بدهند.

نشستن و برخاستن با توپ بدنسازي باعث انجام تمرينات قدرتي براي فرد مي شود.سعي كنيد توپ بدنسازي را در مقابل سينه خود بگيريد و همين كار زمانيكه عضله هاي بازوي خود را ثابت نگه مي داريد، باعث مي گردد كه توپ در هنگام حركت سخت تر نيز كار بكند.بالا بردن توپ بر روي شانه ها اثر گذاشته و موجب تقويت آن ناحيه از عضلات نيز مي گردد.

با استفاده از توپ پيلاتس قادر خواهيد بود چنانچه داراي كمر درد هستيد، آن را كاهش دهيد يا حتي از به وجود آمدن آن جلوگيري كنيد و باعث انعطاف پذيري و تعادل بيشتر بدن بشويد.با استفاده درست و مناسب از توپ بدنسازي قادر خواهيد بود تا ماهيچه هاي اضافي بدن را نيز براي حفظ تعادل و ثبات بدن تقويت نماييد و عضلات مختلف را به حركت در بياوريد.گروهي از افراد كه هدفشان كاهش وزن است از توپ بدنسازي استفاده مي كنند.به وسيله اين توپ قادر خواهند بود چربي شكم خود را مستقيما مورد هدف قرار بدهند؛ علاوه بر آب كردن چربي ها مي توانند با اين وسيله بر روي عضلات پشت كار كنند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۴:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

انجام دادن ورزش بدنسازي براي بدست آوردن زيبايي و تناسب اندام بسيار موثر است و بهتر است اين ورزش با تاييد مربيان و راهنمايي گرفتن از آنها انجام شود.با اطلاع از مزايا و معايب دستگاه هاي بدنسازي مي توانيد در انتخاب دستگاه مناسب براي ورزش بدنسازي دقت داشته باشيد و به راحتي تشخيص دهيد كدام دستگاه براي بهتر شدن وضعيت شما كمك مي كند و كداميك از آنها به شما آسيب خواهد رساند.

مزايا و معايب استفاده از دستگاه هاي بدنسازي

به طور مثال دستگاهي مانند دستگاه وزنه زني يا حلزوني براي ورزشكاران مبتدي بسيار مفيد است زيرا آنها به راحتي مي توانند با اين دستگاه كار كرده و وزنه متناسب خود را با كمك اين دستگاه بلند كنند.افراد مبتدي طرز صحيح كار با دستگاه ها را نمي دانند و ممكن است به خود آسيب برسانند ولي با استفاده از اين دستگاه مي توانيد خيلي ساده وزنه متناسب خودتان را بلند كنيد.

اين دستگاه مزايايي مانند؛ سرعت، سهولت و خطر كمتر را در اختيار كاربران مي گذارد.براي استفاده از دستگاه وزنه زني فقط كافي است داخل دستگاه بنشينيد و بعد از اينكه وزنه را با صلاح ديد مربي انتخاب كرديد، سرعت انجام تمرينات شما بالا خواهد رفت و سريع تر خواهيد توانست به انجام حركات سوپر ست بپردازيد و ديگر لازم نيست نگران اجراي درست با دمبل و جابه جايي آنها باشيد.

بر روي بيشتر دستگاه هاي بدنسازي طريقه استفاده و روش صحيح آن توضيح داده شده است كه ورزشكار با خواندن آن مي تواند به راحتي از دستگاهي كه در كنار او قرار دارد استفاده كرده و بدنسازي خوبي انجام دهد.افراد مبتدي كه هنوز طريقه استفاده از دمبل را به خوبي آموزش نديده اند و قادر نيستند حركات متوازني انجام دهند با كمك دستگاه هاي بدنسازي اين افراد مي توانند بدون اينكه مشكلي پيش بيايد و دچار آسيب ديدگي شوند تمرينات خوبي انجام دهند.

اين دستگاه معايب و مشكلاتي نيز دارد كه با شناخت آنها سعي كنيد كمتر دچار آنها شويد.با انجام دادن تمرينات و بلند كردن وزنه هاي متعدد حس مي كنيد كه بسيار نيرومند شده ايد اما با اينكه سنگيني وزنه ها رو به افزايش هستند، در واقعيت حس خواهيد كرد خارج از محيط باشگاه و به دور از تمرينات قوي تر نشده ايد و حسي كاذب داشته ايد.

يكي از معايب بزرگ دستگاه هاي وزنه زني آن است كه ورزشكار به دليل آنكه در زمان زدن حركات احساس خوب و راحتي دارد، حركات را زياد تكرار مي كند كه اين موضوع سبب آسيب ديدگي زياد عضلات خواهد شد.اگر زماني كه به باشگاه مي رويد بر روي عضلات و تاندون ها و رباط ها حركات بدنسازي را به صورت يكسان انجام دهيد، آسيب مي بينيد و استفاده از وزنه ها اين مشكلات را ندارند و مي توانيد حركات مختلف را با دقت بيشتري انجام دهيد.

دستگاه ها حس امنيتي كاذب را انتقال مي دهند و ورزشكاران گمان مي كنند كار با دستگاه صدمه و آسيب ديدگي ندارد، در صورتي كه بايد در تمام مراحل ورزش احتياط كنيد و مطابق با اصول اصلي دستگاه پيش برويد و با كمك آنها حركات مختلفي را انجام دهيد.

دستگاه "اسميت" نيز يكي از بدترين دستگاه هاي بدنسازي است چراكه شما با انجام دادن حركت اسكوات مجبور هستيد بدون در نظر گرفتن شكل بدنتان حركاتي را انجام دهيد.ورزشكاراني كه با اين دستگاه ورزش انجام مي دهند در معرض خطر آسيب ديدگي مفاصل، ران و شانه قرار مي گيرند و براي جلوگيري از اين مشكل بايد حركات اسكوات را با وزنه هاي آزاد بر طبق طبيعت بدنتان انجام دهيد تا دچار مشكلي نشويد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۳:۴۱ ] [ هايپر جيم ]

زماني كه آلودگي هوا زياد و در مرحله هشدار است يا شرايط آب و هوا براي بيرون رفتن مساعد نيست، بهترين وسيله اي كه مي تواند به ما كمك كند تا فعاليت روزانه ورزشي و دويدن و راه رفتني متفاوت را تجربه كنيم، تردميل است.تمام افراد چه دوندگان حرفه اي و چه افراد معمولي كه براي اولين بار است كه مي خواهند بدوند مي توانند به راحتي از تردميل و امكانات شيب و سرعت آن استفاده كنند.

تفاوت استفاده از شيب و سرعت تردميل و تركيب آنها در تمرينات

تحقيقات ثابت كرده است كه شيب و سرعت در كنار هم مي توانند به افزايش استقامت، قدرت بدني، كالري سوزي و بالا رفتن ظرفيت بدني كمك بسياري كنند.معمولا تردميل هايي كه در بازار و فروشگاه ها وجود دارند، سرعتي بين 0.5 تا 12 يا 14 كيلومتر در ساعت را مي توانند در اختيار كاربران خود قرار دهند.شيب تردميل ها نيز از 0 تا 15 درصد ارتقا پيدا مي كنند و در برخي از تردميل هاي حرفه اي اين شيب تا 30 درصد نيز قابليت تغيير دارد.

تردميل هاي خانگي اغلب مدل هاي ساده تري دارند و بايد توجه داشته باشيد قبل از خريد بهتر است تمام تنظيمات و برنامه هايي كه دستگاه مي تواند به شما ارائه دهد را چك كنيد.تمرينات سرعتي بهتر است در اواسط تمرين به مدت 3 دقيقه يا كمي بيشتر انجام شود و بعد با ريكاوري بدن به پايان برسد.با داشتن برنامه مناسب حتي مي توانيد در فواصل 15 ثانيه اي سرعت خود را تكرار كنيد و تمريني اينتروال سودمندي داشته باشيد و بدن خود را دچار چالش كنيد.

حتما مشاهده كرده ايد زماني كه در بيرون از منزل راه مي رويد يا مي دويد، وقتي به تپه يا سربالايي برخورد مي كنيد دچار چالش بيشتري مي شويد. در زمان استفاده از تردميل هم با كمك شيب دستگاه مي توانيد براي خود چالش ايجاد كنيد.تمرينات مختلفي با تردميل مي توانيد انجام دهيد و به واسطه آنها زودتر به اهداف مورد نظر خود دست پيدا كنيد.تمرينات طولاني يا كوتاه كه با دستكاري سرعت دستگاه مي توانيد بازده بالاتري از آنها دريافت كنيد. با كمك شيب تردميل نيز مي توانيد تمرينات را از يكنواختي خارج كرده و محيط بيرون از خانه را به آساني براي خود شبيه سازي كنيد.

شما با پياده روي و كمي شيب ميتوانيد بدن را به چالش بكشيد و عضلات بدن را تقويت كرده و پرورش دهيد.زماني كه براي راه رفتن، شيب يا سرعت تردميل را افزايش دهيد مي توانيد كالري بيشتري بسوزانيد و زودتر به لاغري و تناسب اندام مورد نظر برسيد.زماني كه با شيب تردميل پياده روي انجام دهيد، پاها قدرتمند تر خواهند شد و كم كم ظرفيت هوازي شما افزايش پيدا كرده و اين موضوع به چربي سوزي بدن نيز كمك بسياري مي كند.

اگر شما بتوانيد تمرينات اينتروال را با كمك تردميل دوهفته ادامه دهيد، خواهيد توانست سطح استقامت بدن را نيز حتي تا دو برابر افزايش دهيد. وقتي استقامت يا سطح آمادگي جسماني بدن افزايش پيدا كند، حتي مي توانيد با سرعت بالاتري چربي سوزي انجام دهيد.با بالا رفتن آمادگي جسماني و استقامت بدن ظرفيت تنفسي شما نيز تا 30 درصد افزايش پيدا خواهد كرد و ديگر در زمان ورزش و دويدن به نفس نفس نخواهيد افتاد.

در زمان خريدن تردميل به اهداف و برنامه هايي كه براي خود در نظر گرفته ايد توجه داشته باشيد تا با كمك امكاناتي كه در مدل هاي مختلف تردميل وجود دارد بتوانيد زودتر به اهدافتان برسيد.افرادي هستند كه به دليل بيماري ها و درد هاي مفصلي نمي توانند بر روي تردميل يا حتي زمين هاي معمولي بدوند، اين افراد بهتر است براي بيشتر شدن تاثيرات و شدت ورزش، تردميلي تهيه كنند كه داراي شيب باشد و از طريق آن بتوانند بدن را دچار چالش كنند.

سرعت تردميل و امكان كنترل آن حتي براي دوندگان حرفه اي نيز مفيد است، زيرا آنها با كم و زياد كردن سرعت دستگاه مي توانند توانايي هاي خود را ارزيابي كرده و بدون خطر دردهاي عضلاني را نيز بهبود ببخشند.به ياد داشته باشيد اگر سرعت و شيب تردميل را در كنار هم استفاده كنيد مي توانيد تمرينات ورزشي و بدنسازي خود را در هر سطح و تواني كه هستيد افزايش دهيد و اين موضوع به انتخاب نوع و مدل تردميل ربطي ندارد.در زمان انجام دادن تمرينات با شيب و سرعت به ياد داشته باشيد كه حتما از كفش مناسب استفاده كنيد. گرم كردن و سرد كردن بدن را نيز فراموش نكنيد تا دچار اسپاسم و مشكلات ديگري نشويد و با كمك ورزش به اهدافي كه دوست داريد زودتر برسيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۸:۱۵ ] [ هايپر جيم ]

بيشتر افراد به دليل كم تحركي كه در دنياي ماشيني امروز وجود دارد دچار اضافه وزن شده و براي از بين بردن اين چربي ها به راه ها و روش هاي متفاوتي متوصل شده اند. در صورتي كه بهترين روش خلاص شدن از شر چربي هاي اضافي انجام دادن مرتب ورزش و پيروي از رژيم غذايي مناسب است.تمام ورزش ها براي سلامتي بدن مفيد هستند، ولي لزوما تمام آنها براي كاهش وزن و رسيدن به تناسب اندام دلخواه نيستند و ويژگي هاي خاص خود را دارند.

ورزش هاي كالري سوز را بشناسيد!

ورزش هايي كه براي كاهش وزن مناسب هستند، ورزش هاي هوازي يا در اصطلاح آيروبيك ناميده مي شوند.با انجام دادن ورزش هوازي اكسيژن بيشتري وارد خون مي شود، در نتيجه به عضلات نيز اكسيژن بيشتري براي فعاليت خواهد رسيد. ورزش هوازي بايد با شدت كم و در مدت طولاني انجام شود تا بتواند بر روي متابوليسم بدن تاثير بگذارد و ورزش هايي كه با شدت بالا در مدت زمان كمي انجام مي شوند غير هوازي هستند وظايف ديگري را انجام مي دهند.اكسيژني كه در زمان انجام ورزش هوازي وارد خون مي شود سبب شده تا خون قادر باشد مواد زائد بدن را دفع كند و سوخت و ساز آن را نيز بالا ببرد.

اين حجم از فعاليت و سوخت و ساز در بدن سبب فعاليت بيشتر قلب و سلامتي عروق آن مي شود. انجام دادن پياده روي به صورت نرم و نرمال، انجام دادن دوچرخه سواري چه متحرك يا ثابت براي شروع ورزشي مفيد ميتواند از بهترين انتخاب ها باشند.قبل از شروع هر ورزشي براي ارتقاي سلامتي استفاده از لباس راحت و كفش ورزشي استاندارد و مناسب را فراموش نكنيد.

قبول كنيد كه راه و روش يا حتي ورزشي وجود ندارد كه معجزه اي كند و شما يك شبه به ايده آل ها و تناسب اندام دلخواه برسيد. براي رسيدن به تناسب اندام بايد كم و درست بخوريد و از متخصص تغذيه نيز كمك بگيريد و از طرف ديگر ورزش انجام دهيد و در اصطلاح عرق بريزيد.در ادامه چند ورزش را به شما معرفي مي كنيم كه مي توانند شما را به تناسب اندام و لاغري مورد نظرتان برسانند.

انجام دادن دوچرخه سواري ثابت يا متحرك؛ با انجام دادن اين ورزش مي توانيد در يك ساعت در حدود 700 كالري بسوزانيد و فقط بايد دقت داشته باشيد كه حدود 20 تا 25 كيلومتر ركاب بزنيد.امروزه با اين حجم از ترافيك، آلودگي هوا و شرايط بد آب و هوايي شايد نتوانيد در فضاي باز دوچرخه سواري كرده يا حتي به باشگاه مراجعه كنيد كه در اين صورت به راحتي مي توانيد از دوچرخه ثابت در منزل استفاده كنيد و از مزاياي آن بهره مند شويد.

با كمك دوچرخه ثابت مي توانيد اضافه وزن خود را از بين ببريد و علاوه بر آن با كمك ورزش هوازي كه انجام مي دهيد ميتوانيد استرس بدن را نيز كم كرده و با شادي و نشاط بيشتري ورزش را دنبال كنيد.با استفاده از دوچرخه ثابت ميزان فشار بر روي مفاصل و زانوها را نيز مي توانيد كم كنيد و دچار آسيب نشويد.دوچرخه ثابت ها امروزه به گونه اي طراحي شده اند كه افراد مي توانند بنا به شرايط بدني و به دلخواه يكي از انواع آن دوچرخه نشسته يا ايستاده است كه هر كدام ويژگي هاي منحصر به فردي دارند انتخاب كنند و ورزش روزانه را به صورت منظم انجام دهند.

كيك بوكس از ديگر ورزش هاي چربي سوز بوده با انجام آن مي توانيد در يك ساعت حدود 700 كالري بسوزانيد. انجام دادن رقص البته نه هر رقصي، رقصي كه مناسب كم كردن وزن است و معروف به ورزش زومباست كه ورزشكار ميتواند در هر ساعت 500 كالري از دست بدهد.

انجام دادن ورزش ايروبيك ميتواند به لاغري كمك زيادي كند. ورزشكار با انجام ايروبيك ميتواند تا 600 كالري بسوزاند و از شور و نشاط بيشتري برخوردار شود.انجام دادن پياده روي و دويدن؛ همان طور كه مي دانيد دويدن مادر ورزش هاست و يكي از راه هاي بسيار مفيد براي حفظ سلامتي و رسيدن به تناسب اندام است. اگر به هر دليلي نمي توانيد بيرون از خانه راه برويد يا بدويد با كمك گرفتن از تردميل خانگي مي توانيد در خانه و كنار خانواده به راحتي تا كيلومتر ها راه برويد و به آساني بدويد.

تردميل اين امكان را در اختيار ما قرار مي دهد تا در هنگام انجام دادن پياده روي از اطلاعات مهمي مانند: زمان، سرعت، ضربان قلب و ... اطلاع كسب كنيم و اين اطلاعات سبب مي شوند تا در هنگام انجام ورزش دچار مشكلي نشويم.تردميل هاي امروزي نيز داراي برنامه هاي از پيش تعيين شده اي هستند كه حتي ورزشكاري مبتدي بدون نياز به مربي ميتواند در خانه ورزش انجام دهد و از به وجود آمدن آسيب هاي ورزشي كه ممكن است بر اثر راه رفتن زياد بر روي آسفات و زمين سفت به وجود بيايد جلوگيري كند.

بايد توجه داشته باشيد كه اگر هدف شما از انجام دادن اين گونه ورزش هاي هوازي كم كردن وزن است بايد ورزش را مرتب و بدون وقفه انجام دهيد و براي رسيدن به سلامتي و تقويت سيستم قلبي و عروقي انجام ورزش 2 تا 3 بار در هفته كفايت خواهد كرد.به ياد داشته باشيد براي شروع ورزش گرم كردن بدن را فراموش نكنيد و اين كار را به صورت ملايم با انجام حركات كششي يا قدم زدن آهسته شروع كنيد.در پايان تمرينات نيز به يكباره ورزش را رها نكنيد تا بدن شوك نشده و بهتر است 5 دقيقه پاياني ورزش را به سرد كردن بدن اختصاص دهيد تا بدن دچار مشكلي نشود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۸:۰۰ ] [ هايپر جيم ]

ماساژ؛ انواع مختلفي دارد كه براي راحت تر انجام شدن آن ميتوان از ابزارهاي مختلفي استفاده كرد. سنگ نيز يكي از ابزارهاي پر كاربرد در زمان ماساژ مي باشد كه به وسيله آن ميتوان نوعي درمان آرام بخش و عميقي را دريافت كرد و از ماساژ لذت برد.سنگ هاي ماساژ، سنگ هاي آتشفشاني هستند كه به رفع گرفتگي ها و تنش هاي عضلاني كمك زيادي مي كنند و باعث نرم شدن بافت هاي نواحي مختلف بدن مي شوند.

در زمان ماساژ اگر مي خواهيد از سنگ ماساژ استفاده كنيد گرما و وزن آنها تاثير زيادي در ماساژ شما خواهد داشت و اگر آنها را روي ستون فقرات بگذاريد به كمك آنها مي توانيد دردهاي عضلاني را از بين ببريد و باعث آرامش و تسكين سيستم اعصاب مركزي شويد.سنگ هاي ماساژ، سنگ هاي بازالتي معدني هستند كه به طور طبيعي رنگي خاكستري مايل به سبز دارند و هرچقدر رطوبت زيادي در اطراف آنها باشد، رنگ تيره تري به خود مي گيرند.

استفاده از سنگ براي ماساژ بدن

سنگ هاي ماساژ حاوي آهن تيتانيك و مغناطيس هستند كه گرما را مدت زمان طولاني در خود نگه مي دارند و به همين دليل در درمان انواع بيماري ها و ماساژ استفاده مي شوند.استفاده از سنگ ها براي ماساژ قدمتي ديرينه دارد و اين قدمت به تمدن هاي باستاني باز مي گردد.با استفاده از سنگ داغ مي توانيد به دفع سموم بدن، تقويت سيستم عصبي، افزايش تمركز و حتي به بيماران مبتلا به ام اس نيز در درمان كمك زيادي كنيد.

در ماساژي كه از سنگ داغ استفاده مي كنند، سنگ هاي داغ را بر روي نقاط حساس و كليدي بدن قرار مي دهند تا با افزايش گردش خون در نقاطي مشخص، ماهيچه ها و عضلاتي كه دچار تنش شده اند را ريلكس كنند.بيشتر افراد به استفاده از سنگ هاي داغ براي ماساژ علاقه مند هستند، آن هم به اين دليل كه اين سنگ ها باعث شل شدن عضلات مي شوند و ماساژ دهنده مي تواند بدون اينكه فشار عميقي به بدن وارد كند درد پشت، استرس و تنش، بي خوابي را در فرد از بين ببرد.

افرادي كه دچار ديابت، فشار خون بالا، نارسايي قلبي هستند يا حمام آفتاب گرفته اند، خانم هاي باردار و بيماران سرطاني بهتر است از اين سنگ ها استفاده نكنند.سنگ هاي ماساژ با وسايل گرما دهنده الكتريكي گرم مي شوند و بايد توجه داشته باشيد كه قبل از استفاده از سنگ ها، حرارت آنها را با دست ها چك كنيد تا مطمئن شويد خيلي داغ نيستند و به فرد ماساژ گيرنده آسيبي وارد نمي كنند.

فرد ماساژ گيرنده بايد بر روي شكم دراز بكشد و بهتر است با حوله يا پارچه اي پشت آن را بپوشانيد.دست ها را با روغن مخصوص ماساژ چرب كنيد و از سنگ به عنوان وسيله اي براي ماساژ استفاده كنيد و آنها را به تمام بدن از پايين تا بالا بكشيد.

با شناخت نقاط اصلي و حساس بدن كه به چاكراه هاي بدن معروف هستند، سنگ هاي داغ را در اين نقاط قرار داده تا گرما را به بافت هاي عميق بدن انتقال دهيد و عضلات را از اسپاسم ايجاد شده خلاص كنيد.همان طور كه گفته شد سنگ هاي ماساژ از جنس بازالت معدني هستند و به همين دليل براي افرادي كه طبع سردي دارند بسيار مناسب مي باشند و مي توانند آرامش خوبي را به اين افراد منتقل كنند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۷:۴۴ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» هتل های اتریش، اوج زیبایی در قلب سرزمینی بی همتا
» کاخ گلستان | جاذبه های گردشگری تهران
» آشنایی با بلغارستان | سفر به زیباترین جاهای بلغارستان
» خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه اندازی شد!
» زری بافی | هنری که از نیاکان برای ما به یادگار مانده!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بر سما یار
» غذاهای رایج تاجیکستان | سفر به تاجیکستان با طعم غذاهای خوشمزه
» بهترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در هوا یا دریا؟؟!!
» آشنایی با اماکن دیدنی موجود در اطراف فروشگاه پارکر لطیفی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوای رنگ ها
» گشت و گذار در هند همراه با امین و هانیه | ( قسمت اول )
» تفریح در پیزا| غرق شدن در زیبایی های ایتالیایی
» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز
» نمایشگاه آثار معمار زندان قصر افتتاح شد!
» دیدنی های لندن در پناه هنر و زیبایی بی نظیر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نرمش صبحگاهی
» جیرفت کهن | برگی از کتاب تاریخ ایران زمین