تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 27
ديروز : 6
افراد آنلاين : 1
همه : 5527
پيوندهاي روزانه
چت باکس

پژوهشگران معتقدند ورزش در صورتي كه به طور مستمر انجام بشود از ابتلا به پوكي استخوان پيشگيري مي كند. تمرينات ايزومتريك و ايزوتونيك احتمال بروز بيماري هاي مفصلي را كاهش داده و باعث تراكم بيشتر استخوان ها مي شوند.ايزوتونيك به تمريناتي گفته مي شود كه ماهيچه ها در هيچ دامنه اي حركت نمي كنند و فرد تا آن جا كه مي تواند آن ها را در يك وضعيت نگه مي دارد؛ ولي تمرينات ايزومتريك دقيقاً بر عكس اين هستند و ماهيچه ها دامنه حركتي دارند.

زماني كه يك تمرين ايزوتونيك انجام مي دهيد، فقط ماهيچه اي را كه در آن وضعيت خاص قرار دارد تقويت مي شود؛ اما ورزش هاي ايزومتريك قدرت گروهي از عضلات كه در حال حركت مي باشند و حتي عضلات مجاور آن ها را افزايش مي دهد. در اين ميان ورزش هوازي كه فرد را مجبور به تحمل وزن بدن مي كند، بيش از ساير انواع تمرينات به افزايش تراكم استخوان و پيشگيري از پوكي استخوان منجر مي شود.

تردميل و تحمل وزن بدن

ورزشي مانند شنا كردن در فرم دادن به كل بدن مفيد است؛ اما ربطي به تحمل وزن بدن ندارد و كمكي به بيشتر شدن توده استخوان نخواهد كرد.دويدن و حتي راه رفتن، تمريناتي هستند كه در آن ها گزينه تحمل وزن بدن وجود دارد؛ به همين دليل اين ورزش ها به بانوان توصيه مي شود. اغلب خانم ها در سنين بالاي 50 سال به پوكي استخوان مبتلا مي شوند و دليل اصلي آن كم تحركي و نداشتن فعاليت بدني مناسب شناخته شده است.

اكثر خانم ها فرصتي كافي براي ورزش كردن ندارند به همين علت خود را از داشتن فعاليت بدني مناسب محروم مي كنند؛ دستگاه هاي هوازي همچون تردميل در اين زمينه بسيار كمك كننده هستند.زماني كه بر روي تردميل راه مي رويد و يا مي دويد بدن ناچار به تحمل وزن خود در مقابل جاذبه زمين مي شود؛ در نتيجه اين فعاليت رشد بافت استخواني تحريك مي شود؛ اين حالت عمدتاً در پاها اتفاق مي افتد زيرا پاها بيشترين وزن را متحمل مي شوند.

راه رفتن و دويدن براي خانم ها به مراتب بهتر از ورزش با وزنه است؛ در هنگام سريع راه رفتن و دويدن فشار مناسبي به تاندون ها و استخوان ها وارد مي گردد كه به تشكيل توده استخواني منجر مي شود.ورزش هايي همچون تنيس و كوه نوردي بر روي تقويت استخوان تاثير به سزايي دارند؛ البته كساني كه اضافه وزن زيادي دارند بهتر است از دويدن پرهيز كنند؛ چون بدن آن ها وزن بيش از اندازه اي را تحمل مي كند و ضرباتي كه در حين دويدن به پاهاي آن ها وارد مي شود ممكن است باعث آسيب هاي ورزشي بشود.

مزيت دويدن بر روي تردميل در مقايسه با دويدن بر روي سطح زمين اين است كه اغلب تردميل ها به ضربه گيرهاي گوناگوني مجهز هستند كه از عضلات، مفاصل و ستون فقرات ورزشكار محافظت مي كنند؛ ضمن اين تحمل وزن بدن همچنان وجود دارد و از فوايد ورزش كاسته نمي شود.

افرادي كه زانو و مفاصل آسيب ديده دارند مي توانند به جاي تردميل از اسكي فضايي استفاده كنند؛ اسكي فضايي يك دستگاه هوازي بدون برخورد است كه حركت دويدن ملايم را شبيه سازي مي كند و باعث مي شود فشار كمتري به مفاصل وارد بشود؛ تحمل وزن بدن بر روي اسكي فضايي كمتر از تردميل است ولي براي افراد تازه كار، كساني كه اضافه وزن زيادي دارند و افراد مسن بسيار ايده آل مي باشد.

ژنتيك، نژاد، جنسيت، شرايط زيست محيطي، فعاليت بدني و تغذيه از جمله فاكتورهايي هستند كه در استخوان سازي نقش بسيار موثري دارند. 80 درصد زنان آسيايي در حدود سن 50 سالگي به بيماري پوكي استخوان مبتلا مي شوند و اين بيماري پيشرفت خزنده و خاموشي دارد.در كشور ما سن ابتلا به بيماري پوكي استخوان تا 30 سالگي كاهش يافته و اين آمار بسيار نگران كننده است. در دوران يائسگي به دليل كاهش هورمون استروژن جذب كلسيم در بدن بانوان به شدت كاهش مي يابد و پوكي استخوان شتاب پيدا مي كند.پزشكان به زنان جوان، ميان سال و مسن انجام تمرينات هوازي و به ويژه ورزش دويدن را بسيار توصيه مي كنند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۱:۳۶ ] [ هايپر جيم ]

اغلب افراد با آغاز فصل سرما و ديدن كمي برف ديگر دوست ندارند براي ورزش از منزل خارج بشوند؛ البته حق دارند، زمين يخ زده، گل و لاي و سرماي هوا داشتن فعاليت ورزشي را در محيط بيرون سخت مي كند؛ اما نمي توانيم تمام زمستان بي تحرك باشيم.ورزش در زمستان سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند و احتمال سرماخوردگي كم مي شود؛ از طرفي بي تحركي به مدت طولاني قدرت بدني را كاهش مي دهد و باعث مي شود بدن افت كند.

هستند كساني كه علي رغم نامساعد بودن آب و هوا از منزل خارج شده و به انجام تمرينات ورزشي مي پردازند؛ ورزش در فصل سرما خارج از محيط منزل و باشگاه به افراد بالاي چهل سال و كساني كه دچار مشكلات قلبي- عروقي هستند، توصيه نمي شود.افرادي كه در اين فصل در فضاي آزاد ورزش مي كنند، حتماً بايد لباس مناسب و كافي بپوشند؛ با اين همه تنفس هواي سرد، آن هم در حين انجام تمرينات هوازي كه تنفس را عميق تر و سريع تر مي كند، موجب فشار زيادي به ريه ها مي شود و بر برونش ها تاثير مي گذارد.

ورزش بر روي تردميل يا دوچرخه ثابت در زمستان

در صورتي كه تجربه ورزش در هواي سرد را داريد بي شك مي دانيد در اين شرايط ماهيچه ها فشرده شده، انگشتان دست و پاي بي حس شده و احتمال سر خوردن افزايش مي يابد؛ بعضي از ورزش ها مانند دوچرخه سواري در فصل زمستان بسيار خطرناك هستند؛ چون در صورتي كه دوچرخه سر بخورد به شدت آسيب مي بينيد.

ورزش هاي سرعتي در هواي سرد به هيچ عنوان توصيه نمي شود؛ چون اين گونه تمرينات در شرايط نامناسب احتمال بروز برونشيت و بيماري هاي ريوي را افزايش مي دهند؛ به همين سبب پيشنهاد مي شود در فصل زمستان، داخل منزل يا باشگاه ورزشي با دستگاه هاي هوازي مانند دوچرخه ثابت، تردميل، اسكي فضايي و... به تمرين بپردازيد.

بعضي از افراد ورزش با تردميل را كاري كسل كننده مي دانند و از آن لذت نمي برند؛ البته دويدن در محيط بيرون و ديدن مناظر طبيعي جذابيت بيشتري دارد؛ ولي تردميل را هم مي توان دوست داشت؛ كساني كه تردميل را دوست دارند، مي دانند اين دستگاه تطبيق پذير است؛ در هنگام تمرين با اين دستگاه ها مي بايست به موسيقي گوش بدهيد و سعي كنيد به صورت ريتمك قدم برداريد.

ورزش با دستگاه هوازي توانايي بدن را افزايش داده و منجر مي شود ساير كارهاي روزمره براي شما آسان تر بشود. براي ورزش در محيط بيرون در فصل زمستان مراقب خطرهاي احتمالي باشيد، روي زمين يخ زده و ليز ندويد، بدنتان را بيشتر گرم كنيد تا جريان خون در رگ ها به خوبي انجام شود، البسه مناسبي تهيه كنيد و خودتان را خوب بپوشانيد، آب بيشتر بنوشيد و خوب نفس بكشيد؛ در غير اين صورت احتمال آسيب ديدگي ورزشي افزايش مي يابد.

با توجه به آنچه گفته شد، مي بينيد تهيه يك تردميل خانگي يا دوچرخه ثابت بسيار مقرون به صرفه است؛ ضمن اين كه همه اعضاي خانواده مي توانند اين دستگاه ها را مورد استفاده قرار بدهند و در طول زمستان نگران چاق شدن و از از دست رفتن آمادگي بدن خود نباشند.

در زمان خريداري تردميل خانگي توجه داشته باشيد بيشينه تحمل وزن دستگاه از وزن شما يا سنگين ترين فردي كه مايل است با آن ورزش كند 10 الي 20 كيلوگرم بيشتر باشد؛ زيرا در هنگام دويدن ضربات شديدي توسط پاي كاربر به سطح تسمه تردميل وارد مي شود؛ در صورتي كه تحمل وزن دستگاه مناسب نباشد در مقابل اين ضربات شديد دوام نمي آورد و عمر آن از آنچه انتظار داريم كوتاه ترمي شود.

طبق آخرين تحقيقات اثرات سرمازدگي 30 دقيقه پس از قرار گرفتن در محيط سرد روي پوست نمايان مي شوند كه شبيه به سوختگي است؛ پوست سرمازده از نظر بيشترمردم نامطلوب است؛ ضمن اين كه به اندازه آفتاب سوختگي براي پوست مضر مي باشد؛ انجماد بافت و انقباض رگ هاي خوني سبب كاهش اكسيژن رساني به قسمت هاي مختلف بدن مي شود و اين در حالي است كه در حين ورزش بدن به اكسيژن بيشتري نسبت به حالت عادي نياز دارد؛ همچنين سرما باعث كاهش جريان خون مي شود؛ ورزش كردن در دماي زير صفر درجه در فضاي بيرون به هيچ عنوان توصيه نمي شود.

در فصل زمستان معمولاً نقاطي از زمين يخ زده هستند و به محض قدم گذاشتن بر روي اين قسمت ها ممكن است زمين بخوريد؛ مشكل اصلي ورزش در محيط بيرون برف نيست، وقتي برف بر روي جاده هاي غيراستاندارد و نامناسب مي نشيند، مسير ناامن مي شود تا وقتي در مورد كيفيت مسير دويدن اطمينان نداريد، بهتر است در منزل بمانيد و با دستگاه هاي خانگي تمرينات خود را انجام بدهيد.

اگر برنامه اي داريد و براي يك هدف خاص ورزش مي كنيد نبايد تمرينات خود را به بهانه سرد بودن هوا ترك كنيد؛ تمرين دويدن بر روي تردميل اجازه نمي دهد آمادگي جسماني شما كاسته شود؛ اين دستگاه در فصل سرما ايمني بيشتري نسبت به محيط بيرون دارد و احتمال آسيب ديدگي را كاهش مي دهد؛ آسيب ديدگي كيفيت تمرينات ورزشي را پايين مي آورد و سطح آمادگي جسماني كاهش پيدا مي كند.

ورزش هوازي بر اساس افزايش ضربان قلب و اكسيژن رساني بيشتر به بدن تعريف شده است؛ در طي انجام اين گونه تمرينات، هواي زيادي وارد ريه ها مي شود؛ همان طور كه گفتيم سرد بودن بيش از حد دماي هوا به ريه ها آسيب مي رساند و بازدهي بدن كاهش مي يابد؛ عضلات نيز در محيط سرد بازدهي كمتري دارند؛ همچنين پوشيدن لباس هاي ضخيم نيز حركات بدن را محدود مي كند.

عضلات در سرما از نظر مكانيكي بازدهي كمتري دارند؛ اما در نهايت به سليقه و توانايي شما بستگي دارد كه چگونه ورزش كنيد؛ ورزش در سرما براي افراد ماجراجو جذاب است و از آن لذت مي برند؛ اما توصيه مي كنيم به خاطر سرماي هوا ورزش را كنار نگذاريد و به هر طريقي كه امكان دارد اين فعاليت مفيد را ادامه بدهيد تا سال جديد را با اندامي زيبا و متناسب آغاز كنيد. جاده هايي كه براي عبور و مرور ماشين ها مناسب نيست، بي ترديد براي دويدن نيز مناسب نخواهد بود؛ در انتخاب مسيرهاي خود دقت داشته باشيد و مراقب سلامتي خود باشيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۱:۱۱ ] [ هايپر جيم ]

در صورتي كه 20 دقيقه بر روي تردميل آرام قدم برداريد و شيب دستگاه صاف باشد 100 كالري مصرف مي كنيد؛ با اين تمرين كالري يك آب نبات به سختي سوزانده مي شود؛ در حالي كه با يك برنامه اصولي در همين زمان مي توانيد حدود 500 كالري بر روي اين دستگاه هوازي از دست بدهيد.

در مدت 20 دقيقه بر روي تردميل 500 كالري بسوزانيد!

ما در اين جا براي افرادي كه فرصت زيادي براي ورزش كردن ندارند يك برنامه 20 دقيقه اي تمرين بر روي تردميل ارائه مي دهيم كه بتوانند در مدت كوتاهي از ورزش نتايج شگفت انگيزي به دست بياورند؛ كافي است اين تمرين را در هفته 3 الي 4 جلسه انجام بدهيد تا پس از 3 ماه تغييرات چشمگيري در بدن خود حس كنيد؛ البته به شرط اين كه رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد و با پرخوري كالري مصرف شده را جايگزين نكنيد.

3 دقيقه- شيب صفر- سرعت 8.5 كيلومتر در ساعت- 25 كالري مي سوزانيد و بدن گرم مي شود
1 دقيقه- شيب 1 درصد- سرعت 4.5 كيلومتر در ساعت- 36 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 3 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 50 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 1 درصد- سرعت 8.5 كيلومتر در ساعت- 60 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 85 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب صفر درصد- سرعت 8.5 كيلومتر در ساعت- 100 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 115 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب 4 درصد- سرعت 6.5 كيلومتر در ساعت- 150 كالري سوزانديد
1 دقيقه – شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 180 كالري سوزانديد
3 دقيقه- شيب 4 درصد- سرعت 6.5 كيلومتر در ساعت- 240 كالري سوزانديد
1 دقيقه- شيب 6 درصد- سرعت 3 كيلومتر در ساعت- 340 كالري سوزانديد
2 دقيقه- شيب 4 درصد- سرعت 4.5 كيلومتر در ساعت- حدود 500 كالري سوزانديد

زماني كه در يك جلسه تمرين اصولي حدود 500 كالري بسوزانيد و چنين تمريني را 5 بار در هفته تكرار كنيد نيم كيلوگرم وزن از دست خواهيد داد و اگر به همين صورت ادامه بدهيد و رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد در پايان يك ماه 2.5 كيلوگرم از وزن شما كاسته مي شود كه عدد بسيار خوبي است.

اين تمرين باعث مي شود در مدت 4 ماه 10 كيلوگرم وزن كم كنيد و به تناسب اندام نزديك بشويد؛ البته شيب هاي زياد براي كساني كه از مشكلات زانو رنج مي برند خوب نيست و اين برنامه براي افراد سالم طراحي شده است. 30 دقيقه قبل از شروع تمرين يك ليوان آب بنوشيد و حنماً كفش ورزشي مناسب به پا كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۵:۰۹ ] [ هايپر جيم ]

بهترين ورزش هوازي براي هركس متفاوت است و به مولفه هاي مختلفي مانند آمادگي جسماني، جنسيت، وزن، شرايط بدني و ... بستگي دارد؛ سطح تمرين مي بايست با آمادگي جسماني فرد متناسب باشد؛ در هنگام انتخاب تمرين بايد به حالت بدن خود توجه داشته باشيد؛ براي مثال اگر شكم بزرگي داريد بايد تمريناتي انجام بدهيد كه فشار آن بيشتر بر ناحيه شكم متمركز باشد؛ البته در ورزش هوازي مي بايست همه عضلات بزرگ و اصلي بدن به صورت متوالي به كار گرفته شوند.

زمان در تمرين هوازي فاكتور تعيين كننده اي است؛ اين گونه تمرينات بايد در هفته 3 الي 5 جلسه و در هر جلسه به مدت 30 الي 60 دقيقه انجام بشوند؛ همچنين ورزش هوازي با تكيه بر بالارفتن ضربان قلب و اكسيژن رساني بيشتر به بدن تعريف شده است.

طوري ورزش كنيد كه تمرينات براي شما لذت بخش باشد؛ يكي از مسائل بسيار مهمي كه بايد به آن توجه داشته باشيد ايمني بدن است؛ انتخاب نوع تمرين يك تصميم شخصي به نظر مي رسد؛ اما بعضي تمرينات احتمال آسيب ديدگي و عوارض ورزشي را افزايش مي دهد؛ براي مثال اگر اضافه وزن زيادي داريد نبايد بدويد؛ چون با اين تمرين وزن بدن مدام از يك پا به پاي ديگر منتقل مي شود و همان پايي كه وزن بدن را متحمل مي شود با ضربه شديدي با زمين برخورد پيدا مي كند؛ در نتيجه اگر وزن زياد باشد مفصل زانو آسيب خواهد ديد.

بهترين نوع ورزش هوازي

در هنگام انجام تمرين نبايد شدت را آنقدر بالا ببريد كه از نفس بيفتيد و نتوانيد حرف بزنيد؛ چون همان طور كه گفتيم ورزش هوازي اكسيژن رساني را افزايش مي دهد و اكسيژن بيشتر باعث كالري سوزي مي شود؛ اگر طوري ورزش كنيد كه به اندازه كافي اكسيژن وارد بدنتان نشود، ورزش كارآيي خود را از دست مي دهد.

پياده روي يك تمرين بسيار ساده و در دسترس است كه براي اكثر افراد مناسب مي باشد؛ شدت اين تمرين نيز به آمادگي جسماني فرد مربوط مي شود؛ براي پياده روي فقط به يك كفش ورزشي مناسب نياز داريد؛ اين تمرين در داخل و خارج منزل قابل اجرا مي باشد،كافي است يك تردميل خانگي تهيه كنيد؛ همچنين راه رفتن، ورزشي است كه براي افراد تازه كار و براي كساني كه وزن زيادي دارند نيز مناسب مي باشد.دوچرخه سواري نيز ورزش هوازي فوق العاده اي است؛ اين ورزش را هم مي توان در بيرون به وسيله دوچرخه متحرك و هم در داخل منزل توسط دوچرخه ثابت انجام داد.

ركاب زدن بر روي دوچرخه ثابت براي كساني كه مشكل ارتوپدي و يا ورم مفاصل دارند تمرين بسيار خوبي است؛ در صورتي ورزش پياده روي و دوچرخه سواري را باهم تركيب كنيد يك ورزش ايده آل انجام داده ايد و از مزاياي قلبي – عروقي فراواني بهرمند مي شويد.اين تمرين به كساني كه بيش از 20 كيلوگرم اضافه وزن دارند توصيه مي شود؛ در صورتي كه چنين ورزشي را به طور منظم و مستمر انجام بدهيد ظرف مدت كوتاهي تاثيرات چشمگيري در بدن خود مشاهده خواهيد كرد.

دستگاه هاي هوازي تمرينات بسيار خوبي ارائه مي دهند؛ بزرگترين مزيت اين دستگاه ها اين است كه سطح تمرين بر روي آن ها براي افراد مبتدي و حرفه اي قابل تنظيم است و هركس مي تواند متناسب با آمادگي خود با آن ها ورزش كند؛ البته دستگاهي مانند پله كوهنوردي براي كساني كه با مشكلات زانو مواجه هستند بسيار تنش زا است و به مفاصل آن ها آسيب مي رساند.

دستگاه اسكي فضايي براي اين گونه افراد يك وسيله بسيار مناسب است؛ بر روي اسكي فضايي مي توان تمرينات بدون برخورد و مناسبي انجام داد كه به تقويت عضلات كمك مي كند و منجر مي شود كالري خوبي بسوزانيد.شنا نيز يك ورزش هوازي بسيار مفرح است؛ اما اين ورزش نياز به آموزش دارد و مدتي طول مي كشد تا آن را بياموزيد و بتوانيد در مدت مناسب اين ورزش را انجام بدهيد؛ ورزش شنا بر عكس تمريناتي كه تاكنون پيشنهاد كرديم بيشتر بر روي بالاتنه متمركز مي شود و اين ناحيه از بدن را مي سازد؛ بنابراين مي بايست با ورزشي همچون پياده روي و يا دوچرخه سواري تركيب بشود.

تمرينات ايروبيك نيز براي كاهش وزن و تناسب اندام بسيار مناسب هستند؛ اغلب ما تمرينات ايروبيك را به عنوان يك سري حركات بدني موزون كه به صورت مكرر با موزيك انجام مي شوند، مي شناسيم؛ ولي در واقع هر ورزش هوازي كه با ريتم موسيقي همراه بشود، ضربان قلب را بالا ببرد و باعث شود اكسيژن بيشتري به بدن برسد يك تمرين ايروبيك است.گوش دادن به موسيقي در حين انجام فعاليت هاي هوازي يك كار فانتزي نيست؛ بلكه يك ضرورت است. موسيقي انرژي را افزايش داده و باعث مي شود مدت طولاني تري بتوانيد به ورزش ادامه بدهيد؛ در نتيجه كارآيي تمرين بالا مي رود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۴:۵۰ ] [ هايپر جيم ]

تردميل يك دستگاه ورزشي است كه توسط آن مي توان به انجام تمرينات هوازي پرداخت و به تناسب اندام، چربي سوزي، عضله سازي، بهبود سيستم قلبي – عروقي و بهبود سيستم تنفسي دست يافت.اين دستگاه ورزشي دويدن و راه رفتن در فضاي كوچك باشگاه و منزل را قابل دسترسي مي كند. دويدن بر روي اين دستگاه دقيقاً مشابه دويدن بر روي سطح زمين است؛ البته بر روي تردميل 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب در اختيار كاربر قرار دارد كه با افزايش هر يك از اين 3 عنصر مي تواند سطح تمرينات را افزايش بدهد.

بعضي از تردميل ها مجهز به شيب برقي هستند؛ شيب برقي به صورت اتوماتيك و تنها با فشار يك دكمه در حالي كه كاربر بر روي تردميل در حال ورزش است به راحتي قابل تنظيم مي باشد. كساني كه در برنامه تمريني خود از شيب تردميل استفاده مي كنند بهتر است با تردميلي ورزش كنند كه به اين نوع شيب مجهز باشد.شيب بيش از 10 درصد ورزش كوه پيمايي و تپه نوردي را شبيه سازي مي كند و براي عضله سازي بسيار كارآمد است.

قبل از انتخاب تردميل بخوانيد

تردميل هاي مدرن و پيشرفته امروزي مجهز به ضربه گيرهاي متعددي هستند؛ ضربه گير كف مانع ايجاد سر و صدا و مزاحمت براي ديگران مي شود؛ ضربه گير SDS از عضلات، مفاصل و ستون فقرات ورزشكار محافظت مي كند و فشار بر اين نواحي را تا حدود 80 درصد كاهش مي دهد، ضربه گير ASA مانند ضربه گير SDS براي محافظت از اندام ورزشكار طراحي شده است، اما براي وزن هاي مختلف تا 5 مرحله قابل تنظيم مي باشد و برندهاي محدودي مجهز به اين نوع ضربه گير مي باشند.

ضربه گيرهاي فنري و بالشتكي نيز سطح تسمه تردميل را نرم و انعطاف پذير مي كنند و ايمني دستگاه را افزايش مي دهند. مانيتور اين دستگاه اطلاعات بسيار مفيدي مانند سرعت تمرين، مدت تمرين، كالري مصرف شده، مسافت پيموده شده، برنامه درحال اجرا و ضربان قلب كاربر را نشان مي دهد؛ ورزشكار به وسيله اين اطلاعات در حين تمرين از وضعيت عمومي بدن خود آگاه شده و مي تواند يك الگوي مناسب ورزشي را طراحي كند.

ضربان قلب براي تعيين سطح تمرين شاخص بسيار مهمي است و منطقه چربي سوزي را مشخص مي كند؛ بيشترين چربي سوزي در هنگام انجام تمرينات هوازي زماني رخ مي دهد كه ضربان قلب حدود 70 درصد حداكثر ظرفيت باشد. براي محاسبه حداكثر ظرفيت ضربان قلب خود عدد سنتان را از عدد 220 كم كنيد.

پيش از شروع تمرين با تردميل مي بايست بدن خود را گرم كنيد؛ براي اين كار كافي است 2 الي 3 دقيقه با سرعت 3 الي 4 كيلومتر در ساعت راه برويد؛ سپس سرعت را به 6 الي 7 كيلومتر در ساعت برسانيد و حدود 1 دقيقه با اين سرعت بدويد و بعد دوباره سرعت را به 4 كيلومتر در ساعت برسانيد و 1 دقيقه راه برويد؛ در اين هنگام بدن شما گرم شده و مرحله Warm up را پشت سرگذاشته ايد.در انتهاي تمرين نيز بايد 2 الي 3 دقيقه با سرعت كم بر روي اين دستگاه راه برويد تا ضربان قلبتان به حالت عادي باز گردد و بعد از پايين آمدن از تردميل حركات كششي انجام بدهيد.

روي تردميل پس از آن كه تعادل خود را به دست آورديد، دسته هاي دستگاه را رها كنيد؛ چون در غير اين صورت كالري كمتري از دست مي دهيد و كارآيي تمرين كاسته مي شود.در صورتي كه با رها كردن دسته تعادل تان را از دست مي دهيد، سرعت اشتباه است و بايد آن را كاهش بدهيد. شدت تمرين به آمادگي جسماني فرد بستگي دارد؛ هر چه بيشتر ورزش كنيد از آمادگي جسماني بالاتري برخودار مي شويد و مي توانيد تمرينات شديدتري را انجام بدهيد.

برنامه تمريني شما بايد هر 4 الي 6 هفته تغيير كند و سطح آن را بالا ببريد؛ زيرا بدن پس از مدتي به تمرينات تكراري عادت كرده و ديگر به آن ها واكنش نشان نمي دهد. هرگز بدون پوشيدن كفش مناسب بر روي تردميل تمرين انجام ندهيد، اين كار به عضلات و مفاصل شما آسيب جدي وارد مي كند.

هنگام خريد تردميل مي بايست علاوه بر قيمت به قدرت موتور، وزن قابل تحمل براي دستگاه، برند، كشور سازنده، گارانتي، ضمانت و امكاناتي كه دستگاه در اختيار ورزشكار قرار مي دهد توجه كنيد. بهتر است تردميلي انتخاب نماييد كه وزن قابل تحمل آن از وزن كاربراني كه مايل هستند از دستگاه استفاده كنند 10 الي 20 كيلوگرم بيشتر باشد؛ در اين صورت دستگاه در برابر ضربات شديدي كه در هنگام دويدن به سطح تردميل وارد مي شود، دوام مي آورد و عمر طولاني تري خواهد داشت.

تردميل را بايد از فروشگاه هايي تهيه كنيد كه به خريدار امكان بازديد بدهند و ارسال و نصب آن را بر عهده بگيرند؛ همچنين در برابر ضمانت پس از فروش به خوبي پاسخگو باشند.هايپر جيم با اين كه يك فروشگاه اينترنتي به شمار مي آيد به همه مشتريان خود اجازه مي دهد در صورت تمايل به نمايشگاه بيايند و از نزديك دستگاه مورد نظر خود را ببينند و آن را مورد تست قرار بدهند.

قبل از انتخاب تردميل بخوانيد

فروشگاه اينترنتي هايپرجيم با داشتن گواهينامه نمايندگي فروش بسياري از برندهاي معتبر و محبوب محصولات و تجهيزات ورزشي مانند توربوفيتنس تايوان، جي كي اكسر تايوان، پرومستر، پاندا، آيرون مستر، اسپرتك، استرانگ را عرضه مي كند و محصولات اروپايي مانند ريباك انگلستان و بي اچ فيتنس اسپانيا را نيز به فروش مي رساند. ارسال و نصب همه محصولات توسط فروشگاه هايپر جيم به صورت رايگان صورت مي گيرد و از آنجايي كه نماينده فعال بسياري از كالاهاي معتبر ورزشي جهان است ضمانت و خدمات پس از فروش محصولات را مورد پيگيري و پشتيباني قرار مي دهد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۴:۲۵ ] [ هايپر جيم ]

برخي از افرادي كه به تازگي ورزش كردن را شروع نموده اند يا وسيله ورزشي خانگي مانند تردميل ، اسكي فضايي يا دوچرخه ثابت خريداري كرده اند و قصد دارند ورزش را آغاز كنند بايد حتماً به نكات خاصي توجه كنند تا از بروز آسيب و صدمه به اندام هاي خود جلوگيري كنند.بسياري از ما وقتي تصميم مي گيريم كه هدفي را دنبال كنيم در ابتدا نسبت به آن زياده روي مي كنيم،در حالي كه براي رسيدن به موفقيت بهتر است تا گام به گام پيشروي كرد.مثلاً فردي را تصور كنيد كه سالها فعاليت ورزشي خاصي نداشته و با تجمع بافتهاي چربي و چاقي مواجه شده است،اين فرد پس از خريد تردميل و قرار دادن آن در منزل بدون توجه به آمادگي بدني خود و ميزان سلامتي شروع به انجام تمرينات سخت ورزشي مي كند و قصد دارد تمامي كم تحركي هاي سالهاي قبل را يك شبه جبران نمايد و خيلي زود به كاهش وزن دست يابد!

نحوه شروع ورزش براي تازه كارها

در صورتيكه اين شيوه نه تنها شما را در رسيدن به هدفتان ياري نمي كند بلكه سبب مي شود تا به دليل ضعف، خستگي و گرفتگي عضلات كه بر اثر اين روش نادرست ورزش كردن نصيبتان شده است خيلي زود نا اميد و حتي دلزده شويد و اين راه را نيز روشي سخت و ناممكن تصور كنيد.اين در صورتي ست كه بهترين و علمي ترين روش براي دستيابي قطعي به كاهش وزن تنها ورزش كردن مي باشد.

در اين مطلب ما قصد داريم تا نحوه صحيح ورزش كردن براي افرادي كه به تازگي ورزش را شروع كرده اند بيان كنيم تا با پيروي از اين روش بتوانند به كاهش وزن دستيابند:

در روزهاي ابتدايي كه تمرين كردن را شروع كرده ايد بايد سعي كنيد تا از انجام تمرينات سخت و طولاني مدت بپرهيزيد در ابتدا تنها به فكر رسيدن به آمادگي بدني باشيد و كاهش وزن را فراموش كنيد. بعد از اينكه بدن شما به آمادگي كافي رسيد مي توانيد برنامه كاهش وزن خود را به سادگي دنبال كنيد.در روزهاي ابتدايي تمرين شما بر روي دستگاه نبايد بيشتر از بيست دقيقه باشد،شدت تمرين خود را نيز حداكثر تا حد متوسط بالا ببريد .

مثلاً اگر با استفاده از تردميل ورزش مي كنيد در ابتدا به مدت 5 دقيقه بدن خود را گرم كنيد و با سرعت 3 كيلومتر در ساعت بر روي دستگاه تمرين كنيد و به آهستگي سرعت را افزايش دهيد تا به 5 كيلومتر در ساعت برسيد.شما در هفته دوم مي توانيد اندكي زمان را افزايش دهيد و سرعت را نيز بالا ببريد.مثلاً 30 دقيقه تمرين با سرعت حداكثر 6 كيلومتر در ساعت مناسب مي باشد.بهتر است تمرينات شما به شكل تناوبي باشد يعني هر از گاهي سرعت خود را براي دقايقي كم و دوباره زياد كنيد.

بعد از پايان سه هفته و در هفته چهارم مي توانيد سرعت تمرين خود با استفاده از تردميل به 7 تا 8 كيلومتر در ساعت افزايش دهيد.اما در هر مرحله بهتر است كه تمرينات را به شيوه تناوبي انجام دهيد.البته اگر آمادگي جسماني بدن شما بالاتر است مي توانيد شدت تمرينات خود را افزايش دهيد.

نبايد انتظار داشته باشيد كه بعد از هر جلسه ورزشي تاثير آن را بر بدن خود مشاهده كنيد.كاهش وزن و رسيدن به تناسب اندام پروسه اي زمان بر است و شما بايد در آن صبر و پشتكار داشته باشيد تا به نتيجه دلخواهتان برسيد.اصولاً انجام سه ماه تمرين به طور مرتب و حداقل در 5 روز در هفته براي كاهش وزن افراد موثر است؛البته به شرطي كه در كنار آن به يك رژيم غذايي كم كالري نيز پايبند باشيد و ورزش خود را قطع نكنيد.

نكته مهم ديگر اين است كه پس از مدتي كه از انجام ورزش شما گذشت و شما مانند سابق شور و شوق استفاده از دستگاه را نداشتيد باز هم به استفاده از آن ادامه دهيد،البته اغلب افراد بعد از گذشت چند ماه از شروع فعاليت ورزشي خود به آن پايبند مي شوند و با توجه به نتايج مثبتي كه علاوه بر كاهش وزن بر روي سلامتي بدن آنها دارد و به طور مشهود قابل حس است، آن را جزئي از برنامه زندگي خود احساس مي كنند و دنبال مي نمايند.

البته اين مهم است كه زماني به سراغ تمرين ورزشي برويد كه از لحاظ حسي و جسمي آمادگي انجام آن را داريد. زيرا انجام حركات ورزشي زماني موثرتر است كه آن را با انرژي بيشتري انجام دهيد به اين ترتيب كالري بيشتري نيز مي سوزانيد.شما مي توانيد در طول تمرين برنامه تلويزيوني مورد علاقه خود را نگاه كنيد يا به يك موسيقي انرژي بخش گوش كنيد به اين ترتيب متوجه گذشت زمان نمي شويد و ورزش براي شما ساده تر مي شود.

در هنگام انجام هر حركت ورزشي بايد مراقب نحوه تنفس خود باشيد.تنفس شما بايد منظم و عميق باشد تا اكسيژن رساني به شيوه اي مناسب براي بدن شما انجام شود.نوشيدن آب براي هيدراته كردن بدن نيز در طول تمرين ضروري ست.حدود بيست دقيقه قبل از شروع تمرين مقداري آب بنوشيد و در طول تمرين نيز يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هر چند دقيقه يكبار جرعه اي آب بخوريد تا بدن شما دچار كم آبي نشود و دماي بدنتان معتدل گردد.

سعي كنيد مرتباً وزن خود را اندازه گيري نكنيد.حساسيت بي مورد در اين خصوص نتيجه بخش نيست.زيرا هيچ كس يك مرتبه به كاهش وزن نمي رسد پس صبر و حوصله داشته باشيد.بهتر است تا در هر ماه فقط يكبار وزن خود را با ماه قبل مقايسه كنيد.

هرگز با شكم پر بر روي تردميل نرويد،حدود دو ساعت پيش از ورزش و يك ساعت پس از آن از خوردن وعده هاي اصلي پرهيز كنيد و به ويژه بعد از آن غذاهاي كم كالري مانند ميوه و سبزيجات سبز ميل كنيد.

سعي كنيد براي داشتن انگيزه بيشتر با يكي از اعضاي خانواده و دوستان خود تمريناتتان را دنبال كنيد و يكديگر را به ادامه ورزش تشويق نماييد.مثلاً نوبتي از تردميل استفاده كنيد و در اين فرصت شخص ديگرمي تواند از حركات نرمشي، طناب و دراز نشست استفاده نمايد.
از انجام ورزش لذت ببريد و هرگز با نگراني و استرس دستيابي به نتيجه ورزش نكنيد.مطمئن باشيد ورزش با برنامه و هميشگي شما را از كارتان پشيمان نمي كند و به جز كاهش وزن فوايد زيادي براي سلامتي شما دارد و سبب جوان تر و زيبا شدن شما مي گردد، پس از انجام آن شاد باشيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۴۸:۴۸ ] [ هايپر جيم ]

توپ بدنسازي كه به آن توپ پيلاتس نيز گفته مي شود براي نخستين بار در كشور سوئيس براي كمك به كودكان معلول و فيزيوتراپي آنان به كار گرفته شد؛ به همين علت به آن توپ سوئيسي هم گفته مي شود و در سراسر جهان طرفداران بسياري دارد. اين توپ محبوب براي بدنسازي و تناسب اندام استفاده مي شود؛ ضمن اين كه زنان باردار در طي دوران بارداري براي وضع حمل آسان مي توانند با آن تمرينات متعددي انجام بدهند. اين توپ پيلاتس در يوگا و ژيمناستيك نيز به كار برده مي شود. ولي مناسب ترين نامي كه با اين وسيله مي توان داد همان توپ بدنسازي است.

توپ هاي بدنسازي مرغوب از جنس وينيل هستند؛ اما اين توپ از پلاستيك هم ساخته مي شود. همان طور كه مي دانيد پلاستيك وقتي در معرض گرماي شديد قرار بگيرد آسيب مي بيند؛ البته توپ بادي از هر جنسي كه باشد در برابر اشياي تيز دوام نمي آورد؛ به همين علت وقتي با آن ورزش مي كنيد توجه داشته باشد زيور آلات يا قسمت هاي فلزي لباستان مانند دكمه ها و زيپ هاي فلزي تيز توپ را سوراخ نكند. در مورد فشار وزنتان نگران نباشيد؛ اين توپ ها معمولا وزن 200 الي 300 كيلوگرم را متحمل مي شوند.

سايز مناسب توپ بدنسازي و فوايد ورزش با آن 

مزاياي توپ بدنسازي

مزيت اين توپ در مقايسه با ساير وسايل بدنسازي اين است كه چندان گران قيمت نيست، فضاي زيادي را اشغال نمي كند و به راحتي مي توان آن را حمل كرد به همين علت براي استفاده در منزل بسيار مناسب مي باشد؛ ورزش با اين توپ پيچيده نيست و نياز به آموزش طولاني مدتي ندارد. ورزش با توپ بدنسازي بسياري از بيماري ها و اختلالات را رفع مي كند. اين وسيله براي توانبخشي نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.

در دهه 1960 يك كارخانه اسباب بازي سازي در كشور ايتاليا تعداد محدودي از اين توپ هاي بدنسازي را ساخت و با نام توپ هاي ژيمناستيك وارد بازار كرد؛ اين توپ ها به سرعت فروخته شدند و محبوبيت پيدا كردند؛ دو دهه بعد همان شركت اسباب بازي سازي شركتي به نام Gymnic تاسيس كرد و به صورت عمده توپ هاي بدنسازي را توليد و عرضه كرد؛ مراكز توانبخشي از اين وسيله استقبال زيادي كردند و مدتي بعد ورزشكارن دو ميداني براي تمرينات خود به سراغ اين توپ رفتند و خيلي زود اين وسيله جايگاه خود را در سالن هاي بدنسازي يافت و تبديل به يكي از وسايل مهم باشگاه هاي بدنسازي شد.

امروزه بسياري از مربيان بدنسازي و پزشكان متخصص ارتوپدي استفاده از اين توپ را توصيه مي كنند و آن را در برنامه ورزشي بيماران و ورزشكاران جا مي دهند. در صورتي كه در برنامه ورزشي خود به انجام ورزش شكم يا همان دراز و نشست بر روي نيمكت يا زمين مي پردازيد، توپ بدنسازي جايگزين بسيار مناسبي است؛ اين وسيله تاثير ورزش را افزايش مي دهد و آن را آسان تر مي كند.

انجام تمرينات ورزشي با اين وسيله موجب تقويت عضلات پشت و شكم مي شود. نشستن برروي اين توپ نياز به حفظ تعادل دارد؛ چون سطح ناپايداري را به وجود مي آورد؛ اين عدم تعادل و سطح ناپايدار فرد را مجبور به حفظ تعال كرده و انعطاف پذيري بدن را افزايش مي دهد.

با اين وسيله ماهيچه هاي زيادي را مي توان به كار گرفت؛ ماهيچه هايي كه در حالت عادي كاري نمي كنند و براي حفظ تعادل به كار گفته مي شوند، در هنگام ورزش با اين توپ پويا مي شوند؛ همچنين تمرين با توپ پيلاتس عضلات اصلي و بزرگ بدن را به چالش مي كشاند.تنظيم صحيح عضلات و به كار گرفتن قسمت هاي مختلف بدن براي ايجاد تعادل از مزاياي اين توپ به شمار مي آيد.

كساني كه شكم بزرگي دارند براي از بين بردن چربي هاي اضافه و توانند با توپ بدنسازي تمريناتي انجام بدهند كه بر روي اين نواحي متمركز مي شود. همان طور كه گفتيم در هنگام ورزش با اين توپ گروه هاي اصلي عضلات درگير مي شوند؛ اين وسيله براي كاهش كمر درد و پيشگيري از آن بسيار مفيد مي باشد؛ ضمن اين كه قدرت و استقامت عضلات را بهبود مي بخشد و انطاف پذيري را افزايش مي دهد.

توپ بدنسازي براي انجام حركات كششي بهترين وسيله محسوب مي شود و با آن به راحتي مي توان تمرينات متعددي را انجام داد. هر حركت و جنبشي كه موجب تقويت عضلات مي شود به چربي سوزي بدن نيز كمك مي كند؛ در صورتي كه به طور منظم و روزانه با توپ بدنسازي به انجام تمرينات ورزشي بپردازيد، در اين زمينه به نتايج مطلوبي دست پيدا مي كنيد.

سايز توپ بدنسازي

توپ هاي بدن سازي معمولا در 4 سايز توليد مي شوند كه هر رنگ نشان دهنده سايز خاصي است؛ بنابراين در هنگام انتخاب توپ رنگ آن را نبايد سليقه اي انتخاب كنيد؛ بلكه مي بايست به سايز آن با در نظر گرفتن قد خود توجه داشته باشيد. براي انتخاب سايز توپ دقت داشته باشيد وقتي بر روي آن مي نشينيد و پاها را كمي باز مي گذاريد و به زانو هاي خود زاويه 90 درجه مي دهيد، باسن و ران ها مي بايست با سطح زمين موازي باشند، در غير اين صورت توپ با قد شما متناسب نيست.

√ توپ هاي بدنسازي كه ارتفاع آن ها 45 سانتي متر است براي افرادي كه قدشان كمتر 152 سانتي متر مي باشد مناسب هستند.

√ توپ هاي بدنسازي كه 55 سانتي متر ارتفاع دارند براي افرادي مناسب هستند كه قدشان حدود 155 الي167 سانتي متر مي باشد.

√ توپ هاي بدنسازي كه 65 سانتي متر ارتفاع دارند براي كساني مناسب هستند كه قدشان 170 الي 185 سانتي متر است.

√ توپ هاي بدنسازي كه 75 سانتي متر ارتفاع دارند براي افرادي كه قدشان بلند از 185 سانتي متر مي باشد، مناسب است.

هرچه توپ پر بادتر و سفت تر باشد در هنگام تمرينات ورزشي بدن را بيشتر به چالش مي كشاند؛ اما براي مبتديان بهتر است كمي توپ خود را كم بادتر كنند و بعد از افزايش سطح آمادگي جسماني براي انجام تمرينات شديدتر توپ را پر باد كنند.از توپ بدنسازي مي توانيد به عنوان يك صندلي براي تماشاي تلوزيون استفاده كنيد كه در اين صورت عضلات بدن براي حفظ تعادل مدام به كار گرفته مي شوند و تاثيرات مثبت بسياري دارد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۴۸:۲۹ ] [ هايپر جيم ]

زماني كه سطح تردميل كاملاً صاف است و شيبي ندارد، راه رفتن و دويدن بر روي آن در مقايسه با دويدن و راه رفتن بر روي سطح زمين آسان تر مي باشد؛ زيرا در اين حالت با هيچ مقاومتي رو به رو نيستيد؛ ايجاد مقاومت در حين ورزش دويدن يك دليل منطقي براي استفاده از شيب تردميل است.بر روي دستگاه تردميل 3 فاكتور زمان، سرعت و شيب تحت اختيار كاربر قرار دارد كه با افزايش هر يك از اين 3 عنصر مي توان سطح تمرينات را افزايش داد و تمرينات شديدتري را پشت سرگذاشت.

تردميل دستگاهي است كه براي تمرينات هوازي مناسب مي باشد و اغلب كساني كه به سراغ اين دستگاه مي روند به دنبال تناسب اندام و لاغري هستند؛ ايجاد شيب بر روي سطح تردميل موجب مي شود كاربر انرژي بيشتري از دست بدهد و عضلات خود را بهتر بسازد.

فوايد ورزش با شيب تردميل

اغلب تردميل هاي پيشرفته امروزي مجهز به شيب برقي هستند؛ موتور تنظيم شيب برقي از موتوري كه تسمه را به حركت درمي آورد، مجزا است و گاهي گارانتي جداگانه دارد؛ به وسيله اين موتور مي توان شيب دستگاه را به سادگي و با فشار يك دكمه تنظيم كرد.شيب 1 درصد نقش مقاومت هوا در تمرينات خانگي را ايفا مي كند؛ با اين شيب دويدن در محيط بيرون شبيه سازي مي شود. بعضي از تردميل ها در حافظه خود برنامه هاي از پيش تعيين شده اي را ذخيره دارند كه در اين برنامه ها شيب به صورت خودكار تغيير مي كند و برخي از برنامه ها نيز بر اساس تغيير شيب طراحي شده اند.

هر چه شيب بيشتر باشد كالري سوزي افزايش پيدا خواهد كرد؛ البته اين در صورتي صحت دارد كه سرعت را كم نكنيم. بالا بردن شدت و دشواري تمرين يكي از نكاتي است كه به كاهش وزن منجر مي شود.ضربان قلب شاخص مناسبي است كه توسط آن مي توانيم سطح تمرين را تعيين كنيم. در هنگام انجام تمرين ورزشي با تردميل بايد ضربان قلب را 70 الي 85 درصد حداكثر ظرفيت نگه داريم؛ با اين روش بدن در منطقه چربي سوزي باقي مي ماند.

اگر ضربان قلب به بيش از 99 درصد حداكثر ظرفيت خود برسد احتمال بروز مشكلات قلبي- عروقي مانند حملات قلبي و سكته افزايش مي يابد؛ به همين علت در هنگام انجام تمرينات ورزشي مي بايست به ضربان قلب خود توجه كنيم. تردميل هاي مدرن امروزي معمولاً به سنسور ضربان قلب مجهز هستند و تعداد ضربان قلب در هر دقيقه را بر روي مانيتور نشان مي دهند. اطلاعاتي كه نمايشگر دستگاه در اختيار كاربر قرار مي دهد ارزش زيادي دارد؛ ورزشكار مي تواند توسط اين اطلاعات مفيد در طي تمرين از وضعيت عمومي بدن خود آگاه شده و يك الگوي مناسب ورزشي را طراحي كند و بر اساس آن الگو پيش برود.

استمرار و تداوم در ورزش اهميت ويژه اي دارد، آخرين تحقيقات در اين زمينه نشان داده كساني كه 5 جلسه در هفته و در هر جلسه حدود 30 دقيقه در سطح متوسط به تمرينات ورزشي مشغول مي شوند، نتايج مطلوبي به دست مي آورند. انجام تمرين دويدن و راه رفتن روي تردميل خانگي به مراتب از ورزش كردن در فضاي بيرون راحت تر است. وسايل ورزشي خانگي، ورزش را قابل دسترسي مي سازند. افرادي كه با دستگاه هاي خانگي ورزش را آغاز مي كنند اغلب تداوم بيشتري در اين راه دارند و راضي تر هستند.

مقدار كالري كه در هنگام ورزش مصرف مي شود به عوامل مختلفي مربوط مي شود. براي مثال هر چه وزن فرد بيشتر باشد، بيشتر كالري مي سوزاند؛ زيرا در هنگام دويدن و راه رفتن وزن بيشتري را با خود به حركت درمي آورد.سختي و شدت تمرين در مصرف كالري اهميت خاصي دارد؛ همان طور كه اشاره شد سطح تمرين با ضربان قلب فرد سنجيده مي شود. زماني كه ورزشكار با شدت بيشتر به تمرين مي پردازد، شش ها و قلب با شدت بيشتري كار مي كنند و كالري زيادتري مصرف مي شود.

با افزايش شيب تردميل عضلات بيشتري درگير مي شوند؛ اين مسئله به افزايش كالري سوزي منجر مي شود. براي كساني كه سالم هستند و از درد زانو رنج نمي برند استفاده از يك شيب متعادل در سرعت زياد گزينه مناسبي است.به محض اين كه روي تردميل تعادل خود را به دست آورديد، دستگيره هاي دستگاه را رها كنيد؛ زيرا مصرف كالري با تكيه دادن به دستگيره ها كاهش پيدا مي كند؛ همچنين اين كار اشتباه فرم بدن را به هم مي ريزد.

هنگام راه رفتن و دويدن بر روي تردميل حركت دست ها را با وزن بدن همراه كنيد و دست ها را همراه با حركت پاها به جلو و عقب ببريد. دست ها بايد با زاويه 90 درجه در دو طرف بدن باشند. ورزش با دستگاه تردميل احتمال بروز مصدوميت مفاصل و مخصوصاً مفصل زانو را كم مي كند؛ وليكن دويدن و راه رفتن بر روي زمين در فضاي بيرون، استرس زيادي به مفاصل زانو ران ها وارد مي سازد.

تردميل هاي امروزي اغلب مجهز به ضربه گيرهاي گوناگوني هستند كه سطح تسمه دستگاه را نرم و انعطاف پذير مي كند؛ با وجود چنين ضربه گيرهايي مي توانيد بدون داشتن دغدغه با شيب تردميل ورزش كنيد؛ شيب بيشتر از 10 درصد ورزش كوه پيمايي را شبيه سازي مي كند و براي انجام تمرينات مربوط به اين ورزش مناسب است. شيب زياد كشش موثري در عضلات دوقلو، تاندون ها و آشيل ايجاد مي كند؛ اگر تردميل به ضربه گيرهاي استانداردي مجهز باشد از كوتاهي، گرفتگي و پارگي آشيل جلوگيري خواهد شد.

كساني كه از كمر دردهاي مزمن رنج مي برند نبايد با شيب تردميل ورزش كنند؛ زيرا عضلات پايين كمر اين افراد ضعيف است. آن ها مي بايست تمرينات خود را با سرعت كم شروع كرده و به تدريج شدت تمرين را افزايش بدهند تا عضلات كمرشان تقويت بشود.نتيجه آخرين تحقيقات اين بود كه شيب 3 درصد اثرات منفي بر روي پا را مي كاهد و فشار وارده را حدود 24 درصد كم مي كند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۴۸:۱۰ ] [ هايپر جيم ]

جسم انسان از دو نوع بافت تشكيل شده است؛ يكي بافت بدون چربي است كه شامل استخوان، عضلات و اندام هاي مي شود و ديگري بافت چربي مي باشد. درصد نسبي بافت چربي و بافت بدون چربي تركيب و ساختار بدن را تشكيل مي دهند كه يكي از معيارهاي اصلي تركيب بدن به شمار مي آيد و اين موضوع دلائل مختلفي دارد.

1- اضافه وزن ناشي از بافت چربي در هنگام حركت تبديل به بار اضافه و مقاومت مي شود؛ در نتيجه اضافه وزن فشار زيادي به بدن وارد مي كند.

2- بافت بدون چربي نشانه ظرفيت بالاي انجام كار است و بالا بودن بافت چربي با انجام كار رابطه عكس دارد.

3- چربي هاي اضافه دامنه حركت را محدود مي كند

4- اضافه وزن و چاقي فرد را در معرض خطر سكته و ابتلا به بيماري هاي قلبي- عروقي، ديابت، فشار خون و... قرار مي دهد.

ورزش و تركيب بدن

امروزه اغلب جوامع براي كساني كه اندام ورزيده دارند ارزش زيادي قائل هستند و اين مسئله بر روي زندگي افراد تاثير به سزايي دارد. چون چاقي تبديل به يك وضعيت ناپسند شده است، برخي از افراد به دليل اضافه وزن و نارضايتي از شكل اندام خود در ارتباطات اجتماعي و ميان فردي دچار مشكل مي شوند؛ البته بايد بدانيد يك مقدار بافت چربي براي بدن مانند يك محافظ و عايق عمل مي كند كه مقداري انرژي را در خود ذخيره مي سازد.
خانم ها حداقل به 12 درصد چربي براي حمايت از كاركردهاي فيزيولوژيك بدن در دوران بارداري، نياز دارند.

اضافه وزن زياد كه ناشي از بافت چربي باشد با تندرستي و آمادگي جسماني بدن رابطه منفي دارد. براي كاهش وزن بايد به دو اصل ورزش و رعايت رژيم غذايي مناسب پرداخت و نسبت بافت چربي و بافت بدون چربي را كنترل كرد؛ اگر كالري كه از غذاها به دست مي آوريم با فعاليت بدني ما متناسب باشد بدن كالري هاي دريافتي را براي تامين انرژي مي سوزاند و آن ها را به عنوان بافت چربي ذخيره نمي كند. براي ايجاد تعادل در كالري مصرفي و كالري كه مي سوزانيم و حفظ و نگهداري تركيب بدن مي بايست در رژيم لاغري به ميزان متابوليك و مقدار فعاليت جسمي كه انجام مي دهيم دقت كنيم.

متابوليك در اصل مقدار انرژي است كه در زمان مشخصي براي ادامه كاركرد بدن مصرف مي شود. بدن افراد در اين زمينه با هم متفاوت هستند؛ بعضي از افراد به طور طبيعي در مقايسه با سايرين براي ادامه حيات كالري بيشتري مصرف مي كنند. متابوليك مي تواند تحت تاثير هورمون هاي مختلف بدن نيز قرار بگيرد كه اين مسئله به سادگي قابل تغيير نيست و بايد برخي از غدد درون ريز مورد معاينه قرار بگيرند و در صورت لزوم فرد داروهاي خاصي مصرف كند.

بهترين راه براي كنترل وزن، افزايش سطح فعاليت هاي بدني است. بافت چربي در 2 دوره از زندگي افراد به سرعت افزايش مي يابد. يكي در 6 ماه اول تولد است و دوره دوم در دوران بلوغ و اوايل نوجواني مي باشد. در دوره نوجواني معمولا افراد جهش رشد چشمگيري دارند؛ ورزش و تحرك بدني در اين دوره بسيار سرنوشت ساز است.

رژيم هاي غذايي نبايد با گرسنگي شديد همراه باشند؛ چون در اين صورت بدن عضله از دست مي دهد، در حالي كه ورزش انرژي و كالري مي سوزاند و به صورت بالقوه تركيب بدن را تغيير مي دهد. ورزش با تركيب بدن رابطه دقيق و قابل توجهي دارد. تحقيقات نشان مي دهد، افرادي كه به انجام تمرينات هوازي مي پردازند تركيب بدني بهتري به دست مي آورند. ورزش هم زمان با كاهش كالري كه از خوردن خوراكي هاي غير ضروري به دست مي آوريم، بيشترين اثر را در كاهش وزن دارند.

پس از سن 50 سالگي وزن كلي بدن كاهش مي يابد و اين امر بازتاب كاسته شدن توده بدن است و نه كاهش چربي؛ در سالخوردگي كاهش وزن استخوان ها به دليل كاهش تراكم استخوان ها و بافت عضلاني، اضافه شدن بافت چربي را پنهان مي كند و فرد تصور مي كند لاغر شده است؛ در حالي كه هنوز توده هاي چربي زيادي دارد كه ممكن است به او آسيب برسانند. متاسفانه تحقيقات نشان داده انجام تمرينات ورزش در سالخوردگي تغييرات چشمگيري در وزن، توده چربي و يا توده عضلاني ايجاد نمي كند؛ اما در سلامت قلبي- عروقي و كنترل فشار خون تاثير دارد.

به هر حال ورزش در هر سني براي بدن مفيد است و به سلامتي و طول عمر بيشتر كمك مي كنند. كساني كه فضاي كافي براي انجام تمرينات ورزشي هوازي را ندارند مي توانند از دستگاه هاي هوازي همچون تردميل ، دوچرخه ثابت ، اسكي فضايي و... استفاده كنند.

امروزه استفاده از اين گونه دستگاه ها در منازل و باشگاه هاي ورزشي رواج بسياري يافته است. در واقع دستگاه هاي هوازي ورزش در فضاي بيرون را براي ما شبيه سازي مي كنند و توسط آن ها مي توانيم بر محدوديت زمان و مكان غلبه كنيم. ورزش بايد به صورت اصولي، منظم و مستمر انجام بشود تا تاثيرات مثبت بيشتري داشته باشد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۳۷:۱۸ ] [ هايپر جيم ]

دويدن و راه رفتن بر روي دستگاه هوازي تردميل يكي از بهترين روش هايي است كه منجر به بالا رفتن سطح آمادگي جسماني شده و تناسب اندام را افزايش مي دهد؛ زيرا در هنگام ورزش با اين دستگاه به دليل نرم و انعطاف پذير بودن سطح تسمه و وجود ضربه گيرها، مفاصل بدن سازگاري بيشتري با فشار ناشي از تمرين پيدا مي كنند.

اغلب اوقات نامساعد بودن آب و هوا، كمبود وقت و در دسترس نبودن فضاي مناسب به افراد اجازه نمي دهد بتوانند در محيط بيرون به انجام تمرينات ورزشي بپردازند؛ بنابراين تردميل جايگزين بسيار مناسبي است كه همواره در دسترس مي باشد؛ به خصوص اگر يك تردميل خانگي تهيه بكنيد مي توانيد در هر زمان از شبانه روز كه فرصت پيش آمد به انجام تمرينات ورزشي با اين وسيله مشغول بشويد و از وقت خود بهترين بهره را ببريد.

در صورتي كه به تردميل شيب 1 الي 2 درجه بدهيد شرايط دويدن در فضاي بيرون شبيه سازي مي شود. تردميل هاي پيشرفته و مدرن امروزي ويژگي هايي دارند كه توسط آن ها كاربر مي تواند از وضعيت عمومي بدن خود آگاه شده و يك الگوي ورزشي مناسب را طراحي كند. مثلا نمايشگر دستگاه اطلاعاتي همچون زمان، سرعت، مسافت طي شده، كالري سوزانده شده و ضربان قلب را نشان مي دهد كه توسط اين اطلاعات مفيد كاربر مي تواند سطح تمرين و توانايي خود را مورد ارزيابي قرار بدهد.

روش هاي پيشگيري از گردن درد پس از ورزش با تردميل

گاهي اشتباه ورزش كردن با تردميل يا هر دستگاه ديگري منجر مي شود در حين تمرين يا پس از آن در نواحي خاصي از بدن خود احساس درد و ناراحتي بكنيد. مناسب بودن موقعيت بدن در حين انجام تمرينات ورزشي اهميت ويژه اي دارد. اگر به روش اصولي و صحيح به انجام تمرينات ورزشي بپردازيد، دردهاي نامتعارف پس از تمرين به وجود نمي آيند.

بر روي تردميل نبايد سرخود را زيادي بالا بگيريد يا پايين بيندازيد؛ اين كار موجب كاهش كارآيي بدن شده و باعث گردن درد مي شود. در هنگام دويدن يا راه رفتن مي بايست درست به نقطه مقابل خود نگاه كنيد؛ براي رسيدن به اين منظور بهتر است در مقابل آيينه تمرين انجام بدهيد؛ در هنگام ورزش با اين دستگاه بالاتنه خود را عمود و صاف نگه داشته و سر را در مركز ستون مهره ها قرار بدهيد.

خستگي زياد ممكن است سبب بالا رفتن كتف ها و پايين افتادن سر بشود كه اين مسئله منجر به ايجاد تنش در ناحيه گردن مي شود و اگر به اين حالت ادامه بدهيد، قطعا دچار گردن درد مي شويد. قبل از شروع تمرينات حتما بايد بدن خود را گرم كنيد؛ اين كار براي كاهش دادن آسيب هاي ورزشي ضروري است. پيش از آن كه بر روي تردميل برويد چند دقيقه حركات كششي انجام بدهيد و چند كشش نرم نيز به گردن خود بدهيد تا از هر نوع گرفتگي جلوگيري بشود.

حركات كششي و گرم كردن بدن پيش از ورزش، گردش خون را سريع تر و بهتر مي كند و باعث مي شود بدن پاسخ بهتري به تمرينات نشان بدهد و سازگاري بدن افزايش پيدا مي كند. چه زماني كه بر روي زمين مي دويد و چه بر روي تردميل، سعي كنيد يك ريتم روان و ثابت داشته باشيد؛ براي دست يابي به اين منظور بهتر است به موسيقي پرانرژي و پر ضرب گوش بدهيد و همراه با ضرب آهنگ موسيقي گام برداريد؛ بدين ترتيب هم سرعتتان بيشتر مي شود و هم راحت تر تعادل خود را حفظ مي كنيد.

پس از به دست آوردن تعادل خود بر روي اين دستگاه دسته هاي تردميل را رها كنيد و مانند زماني كه بر روي زمين مي دويد يا راه مي رويد، دست ها را به حالت 90 درجه در دو طرف بدن نگه داري؛ گرفتن دسته تردميل به طور مداوم موجب ايجاد تنش و گرفتگي در قسمت بالا تنه و به خصوص در ناحيه گردن مي شود؛ بايد به دستان خود اجازه بدهيد به حالت طبيعي عقب و جلو بروند و چرخش داشته باشند.

دم و باز دم عميق و منظم نيز در حين تمرين از ايجاد گرفتگي و درد پيشگيري مي كند. انجام تمرين بر روي دستگاه تردميل يك ورزش هوازي محسوب مي شود؛ ما به تمريناتي هوازي مي گوييم كه در مدت زمان نسبتا طولاني و با شدت متوسط انجام بشود و در هنگام چنين تمريناتي بدن به اكسيژن زياد و همچنين آب نياز دارد. نوشيدن آب در طي تمرين به صورت جرعه جرعه كمك مي كند دماي بدن متعادل باقي بماند و سوخت و ساز افزايش پيدا كند؛ در واقع با نوشيدن آب ما بدن خود را هيدراته نگه مي داريم.از دست رفتن آب زياد به دليل عرق ريختن در حين تمرينات ورزشي موجب سردرد و تنش در عضلات گردن مي شود. يك فرد معمولي بايد روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشد.

در پايان تمرين نيز دقايقي براي سرد كردن بدن خود وقت بگذاريد؛ اول كمي آهسته بر روي تردميل راه رفته سپس دستگاه را خاموش كرده و از آن پايين بياييد و به انجام حركات كششي مشغول بشويد.ماساژ گرفتن پس از ورزش به رفع خستگي و گرفتگي و كوفتگي پس از ورزش كمك مي كند؛ ماساژ پس از ورزش ريكاوري فوق العاده اي محسوب مي شود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۳۷:۰۰ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» ریلی| ساحلی دیدنی در کرابی تایلند
» دانستنی های سفر به نیوزیلند | آگاه سفر کنید!
» آژانس مسافرتی تایماز پرواز ایرانیان
» دیداری دشوار با اثری ناشناخته اما باستانی!
» خانه طباطبایی های کاشان | عروس خانه های ایرانی در میان کویر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوشیدن از سرچشمه
» آژانس هواپیمایی تیروژ پرواز پارس
» زیباترین آبشارهای جهان | معرفی باشکوه ترین آبشار های جهان!
» دفتر ازدواج پیوند مهرافزا
» جزیره کوه پان یی پوکت | کشف تاریخچه جالب از گشتی در پوکت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نیروی زغال سنگ
» کوه های کارپات | طبیعتی زیبا در شرق اروپا !
» ترسناک ترین نقاط جهان | تجربه هیجان و لذت در عجیب ترین نقاط جهان
» سفر تک نفره به آمریکا | نکته های مهمی که باید بدانید
» پارک های جنگلی تهران | تجربه ای از طبیعت سبز شمال
» کاهش زمان کنترل پاسپورت در فرودگاه به 10 ثانیه
» تصورات اشتباه در مورد کشور اسپانیا | تصویر غلط درباره اسپانیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رنگ صلح شهر
» سفر یک نفره به سوییس | نکات مهم که خانم ها باید بدانند
» خوشگذرانی در ویتنام | سفر به ویتنام، بهشتی برای گردشگران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | درام زیر آب
» اقامت در هتل اشباح | یک شب را در هتل اشباح سپری کنید!
» سفر با کودکان | دانستنی های سفر با کودکان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | به دنبال موج
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آرتیست بازی در خیابان
» سفر یک کودک یوگسلاو در بزرگسالی به یوگسلاوی
» کاخ صاحبقرانیه تهران |گشت و گذاری در مجموعه نیاوران
» اثری 750 ساله در روستایی تاریخی کشف شد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غروب ابریشمی
» رمانتیک ترین مقصد در هر کشور، تجربه ای از عشق و زندگی
» 8 تفریح برتر در پارک ملی Banff کانادا
» جابجایی معابد ابوسمبل | معبد های خارق العاده مصر که جابجا شدند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | روز شستشو
» معرفی شهر بانوی آب ها | کنگاور کرمانشاه
» دریاچه لاک تک، تنها پارک ملی حفاظت شده شناور در جهان!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | گذرگاه غول!
» سفر به لسبوس | جزیره ای به منزله دو جزیره بزرگ
» نکات سفر به کرواسی | راهنمای جامع سفر به کرواسی
» بخش منحصر به فرد پروسه غذا خوردن در اسپانیا | سابرمسا
» جدال بر سر نابودی کامل برره!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایقرانان صبح
» پل سامرست | یک پل متحرک که باید در دو ثانیه از روی آن رد شوید
» جاذبه های تفریحی گنتینگ هایلند و تجربه تفریح و سرگرمی در آسیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رود شیشه ای
» ‫قصر توپقاپی سرای‬‎ | یکی از مهم ترین بناهای تشریفاتی عثمانیان
» راهنمای سفر به باتومی و دنیایی از تنوع در شهری آسیایی!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آتش در جنگل سپید
» سفر به آفریقا | همه نکته های مهمی که قبل از سفر باید بدانید
» شهر آبی شفشاون | زیباترین و بزرگ ترین راز کشور مراکش
» جمهوری آذربایجان طرفدار سرسخت ایران!