تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
لينک دوستان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 15
ديروز : 8
افراد آنلاين : 1
همه : 3680
چت باکس

بعضي از افراد معتقدند بهتر است؛ اگر صبح زود به صورت آهسته و كم فشار بدوند و بدن خود را گرم كنند و پس از آن كم كم به انجام حركات سنگين تر ورزشي بپردازند. به اين ترتيب بدن آنها آمادگي بيشتري كسب كرده و براي انجام كار روزانه محيا ميشود.اما عده اي هستند كه نمي توانند از خواب صبح بگذرند و پيش از ظهر هم به دليل گرماي هوا ورزش نمي كنند.اين افراد بيشتر مايل هستند تا شبها و بعد از شام ورزش كنند.از آنجاييكه هنوز ارتباط خاصي بين ساعت ورزش و سوزاندن كالري پيدا نشده است شما مي توانيد در هر ساعتي از روز كه مايل هستيد به ورزش كردن بپردازيد.

بهترين زمان ورزش تردميل

تنظيم ساعت بدن

بدن هر فرد بر اساس شيوه زندگي و عادت او نظير ساعت خوابيدن يا بيدار شدن او تعيين ميشود،تغيير اين ريتم و جابجايي اين ساعات كار ساده اي نيست.اين تنظيم ساعت بر اساس الگوي شبانه روز و نحوه چرخش زمين تعيين مي شود و بر بسياري از شرايط فيزيكي بدن از جمله سطح هورمونها، تعداد ضربان قلب، فشار خون و دماي بدن تاثير گذار است و تغيير هر يك از اين شرايط به شيوه اي در هماهنگي و آمادگي بدن براي ورزش كردن موثر و پر رنگ است.

يكي از راههاي انتخاب زمان مناسب براي ورزش هر فرد اين است كه از ساعت بدن خود كمك بگيرد تا زمان مناسب براي پياده روي يا دويدن بر روي تردميل را به او نشان دهد در واقع اين همان ساعتي ست كه شما در آن بيشتر از بقيه ساعات شبانه روز مايل به ورزش كردن هستيد.

البته عوامل ديگري نظير شرايط كاري و نحوه زندگي و زماني كه وقت آزاد داريد تا از تردميل خود استفاده كنيد در اين انتخاب موثر مي باشد.به هر حال شما بايد در ورزش كردن زماني را انتخاب كنيد كه بتوانيد آن را تداوم ببخشيد.

هوشياري در خصوص ورزش صبحگاهي

بعضي از دانشمندان عقيده دارند كه اگر براي انتخاب زمان مناسب براي ورزش كردن خود شك داريد و نمي توانيد تايمي را انتخاب كنيد. بهترين حالت اين است كه ورزش كردن در صبح زود را براي اين كار انتخاب كنيد.

تحقيقات نشان داداه است كه عادت به ورزش كردن براي كساني كه صبحگاه را براي اين كار انتخاب ميكنند بيشتر است.در اين زمان افراد بيشترين وقت آزاد را دارند و تقريباً زماني ست كه فرد تنها به ورزش كردن اختصاص مي دهد و كمتر اتفاق مي افتد كه در اين زمان برنامه ديگري پيش آيد كه مانع از ورزش كردن شود. البته براي افرادي كه استفاده از تردميل را براي صبحگاه انتخاب مي كنند بهتر است تا زمان بيشتري را به گرم كردن خود اختصاص دهند زيرا در اين زمان دماي بدن نسبت به ساير اوقات شبانه روز پايين تر است.

اوقاتي كه دچار بي خوابي مي شويد

به علت همزمان شدن خواب شبانه با ورزش صبحگاهي برخي از افراد نمي توانند در همه روزها به طور مداوم ورزش صبحگاهي انجام دهند، خصوصاً زمانهايي كه شب قبل به دلايلي مجور هستند ديرتر بخوابند امكان حذف اين برنامه وجود دارد.اگر چه بيرون آمدن از رختخواب و انجام ورزش در ابتدا ممكن است سخت به نظر بيايد اما با چنان لذتي همراه است كه بيشتر افراد، بعد از تجربه آن مايل به تركش نيستند.به اين ترتيب زمان خواب شما در شب به ناچار تنظيم مي شود و به اين ترتيب براي افرادي كه دچار بي خوابي هستند درمان مناسبي نيز هست. بدن افراد بايد براي خوابيدن آماده باشد اين آمادگي شامل دماي بدن و تعداد ضربان قلب ست، به اين ترتيب اگر افراد بتوانند شبها زودتر بخوابند بدنشان به مرور زمان به اين برنامه عادت مي كند.

ورزش كردن در آخر شب نزديك به زمان خوابيدن همانند خوردن غذا در آخر شب باعث بي خوابي مي شود. زيرا سبب مي گردد تا هم ضربان قلب و هم دماي بدن بالا رود كه اين موارد هر دو موجب بي خوابي مي شوند.

البته عده ديگري از ورزشكاران به ورزش كردن عصرها بيش از انجام آن در صبحگاه معتقدند .آنها مي گويند كه در اين زمان بدن سريعتر به ريتم موزون ورزشي خود مي رسد.

انجام ورزش بلافاصله بعد از خوردن غذا به هيچ عنوان توصيه نمي شود، زيرا در هنگام ورزش خون بايد براي اكسيژن رساني بهتر به ماهيچه ها برسد. اما زماني كه غذا ميخوريد خون براي كمك به هضم غذا به سمت دستگاه گوارش مي رود.بنابراين دانشمندان تاكيد دارند تا از ورزش كردن بعد از خوردن وعده هاي اصلي تا حدود 2ساعت پرهيز كنيد.

كشف بهترين زمان ورزش براي هركس

هنوز دانشمندان به توافق جامعي براي تعيين بهترين زمان ورزش كردن نرسيده اند. اما بهترين حالت براي هر فرد اين است كه ورزش كردن در ساعات مختلف شبانه روز را امتحان كند و زماني كه براي او از همه مناسب تر است و مي تواند ورزش خود را در آن زمان استمرار بخشد را انتخاب كند.در واقع بهترين زمان ورزش براي هر شخص را بايد خود او كشف كند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۸:۲۵ ] [ هايپر جيم ]

ام اس يكي از بيماريهايي ست كه افراد مبتلا به آن دچار اختلالات شناختي ميشوند.اين اختلال موجب ميگردد تا اشخاص در يادگيري و قدرت تصميم گيري،تمركز و... دچار مشكلاتي شوند.وجود اين مشكلات بر زندگي مبتلايان به اين بيماري تاثيرات زيادي مي گذارد.از آنجايي كه هنوز دارويي جهت درمان قطعي و پيشگيري از بيماري ام اس كشف نشده است،برنامه هايي براي توانبخشي ذهني اين افراد مورد آزمايش قرار گرفته است.

استفاده از تردميل در بيماران مبتلا به ام اس

از روشهاي بسيار مثبت و تاثيرگذار در تعديل اين مشكلات شناختي براي افراد مبتلا به بيماري ام اس انجام تمرينات ورزشي مي باشد.طبق تحقيقات به عمل آمده در خصوص انواع تمرينات ورزشي،برخي از اين ورزش ها مي تواند در بهبود قواي شناختي افراد تاثير گذار باشد.البته انجام اين ورزشها هم براي كليه افراد جامعه و هم بيماراني كه داراي مشكلاتي در سيستم عصبي خود هستند نظير جنون،سكته مغزي ،ام اس و... در بهبود وضعيت ذهني آنها بسيار موثر بوده است.در واقع انجام فعاليتهاي فيزيكي موجب مي شود تا ارتباطات جديد مغزي صورت گيرد كه نه تنها براي مبتلايان به بيماري ام اس و مغزي مفيد است بلكه براي افراد عادي نيزداراي همان فوايد مي باشد.

انجام مطالعات مختلف در خصوص بيماري ام اس با استفاده از تعدادي ورزش هوازي و بي هوازي نظير راه رفتن بر روي تردميل ، دوچرخه ثابت و يوگا نشان داد كه استفاده از آنها بر روي قدرت تمركز و توجه افراد مبتلا تاثير مثبت گذارده اما استفاده از تردميل بيش از ساير ورزش ها براي بهبود اختلالات شناختي اين بيماري موثر بوده است.

بنابراين راه رفتن آهسته بر روي تردميل براي بيماران مبتلا به ام اس با نظارت و مشورت پزشك متخصص قطعاً تاثيرات مثبتي در بهبود قسمتي از اين بيماري دارد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۶:۵۸ ] [ هايپر جيم ]

اگر اين دو دستگاه هوازي را در كنار هم داشته باشيد، يعني هيچ چيزي براي تناسب اندام كم نداريد.

ركاب زدن با دوچرخه ثابت، زمان مشخصي نمي خواهد؛ اين وسيله در هنگام صبح، ظهر و شب قابل استفاده مي باشد. بر روي دوچرخه ثابت مي توانيد با توجه به آمادگي جسماني بدنتان شدت تمرينات را تغيير بدهيد و بر روي تردميل نيز همين طور.

ورزش با دوچرخه ثابت و تردميل

ركاب زدن بر روي اين وسيله، عضلات 4 سر ران، لگن، ساق پا و اندام تحتاني را درگير مي كند و سبب چربي سوزي در ناحيه پهلو ها و شكم مي شود؛ به همين دليل براي تناسب اندام بسيار مفيد است. همچنين دوچرخه ثابت يا اسپينينگ در ايجاد انگيزه براي ساير فعاليت هاي روزمره موثر مي باشد. بهبود عملكرد قلبي- عروق بدن و گردش خون در همه نقاط يكي ديگر از ويژگي هاي اين دستگاه به حساب مي آيد. بر روي دوچرخه ثابت شما مي توانيد سطح شدت تمرين و قدرت لازم براي ادامه تمرين را مديريت كنيد. استفاده از اسپينينگ كار راحتي است و همه اعضاي خانواده مي توانند با اين دستگاه كار كنند.

تردميل نيز فوايد زيادي دارد؛ اين دستگاه براي ورزش هوازي كه وضعيت قلبي- عروقي را بهبود مي بخشد، موثر است. تردميل دويدن بر روي زمين را براي افراد شبيه سازي مي كند. در حاليكه بر روي تردميل 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب در اختيار كاربر قرار دارد و با افزايش هر كدام از اين 3 فاكتور مي تواند شدت تمرين را بيشتر بكند. با استفاده صحيح از اين دستگاه، علاوه بر چربي سوزي و كاهش وزن، عضلات داخل و خارج ران و باسن تقويت مي شوند. كار بر روي تردميل انرژي بدن را افزايش مي دهد و مانع بروز افسردگي و اختلال خواب مي گردد.

اگر شما تردميل و دوچرخه ثابت را در كنار هم داشته باشيد و به طور روزمره از آن ها استفاده كنيد، ظرف مدت 3 ماه به نتايج بسيار مطلوبي دست خواهيد يافت و تغييرات چشمگيري را در بدن خود حس مي كنيد. براي كار با اين دو دستگاه بهتر است تمرين با تردميل شروع شود، زيرا تردميل و به طور كلي دويدن، سريع تر از هر ورزش ديگري بدن را گرم خواهد كرد. كافي است به مدت 5 دقيقه با سرعت 4 كيلومتر در ساعت بر روي اين دستگاه راه برويد، سپس سرعت خود را به 7 كيلومتر در ساعت برسانيد، 1 الي 2 دقيقه با اين سرعت بدويد و دوباره سرعت را كم كنيد. بعد از يك دقيقه آرام راه رفتن بدن شما كاملا گرم شده است و مي توانيد به ادامه برنامه بپردازيد.

بهتر است حدود 15 دقيقه با سرعت متوسط و نسبتا زياد بر روي تردميل بدويد و بعد به آرامي دستگاه را متوقف كرده و به سراغ دوچرخه ثابت برويد. بر روي دوچرخه ثابت هم به صورت اينتروال كار كنيد. يعني گاهي سرعت را به حداكثر توان خود برسانيد و تا آنجا كه مي توانيد ادامه بدهيد و پس از 2-3 دقيقه با كم كردن سرعت، يك دقيقه استراحت فعال داشته باشيد. 20 دقيقه به همين ترتييب بر روي دوچرخه ثابت كار كنيد و دوباره تمرينات را با تردميل ادامه بدهيد. اين بار چون بدن شما گرم هست 15 دقيقه تمرين اينتروال لنجام بدهيد و سپس 15 دقيقه با دوچرخه ثابت كار كنيد.

عمل سرد كردن بهتر است بر روي دوچرخه ثابت انجام بشود چون كار با اين دستگاه تمرين كم برخورد محسوب مي شود و تمام شدن تمرين با ورزش كم برخورد به نفع بدن است. حتي اگر مي خواهيد زمان تمرين را افزايش بدهيد يا برنامه تمريني ديگري داريد، به خاطر داشته باشيد هميشه ورزش را با تردميل شروع كنيد و با دوچرخه ثابت به پايان برسانيد.

كساني كه اين دو وسيله را در منزل دارند، ديگري نيازي نيست به باشگاه بروند. اين دو وسيله مكمل يكديگرند و با آن ها مي شود يك تمرين ورزشي كامل انجام داد و به نتايج فوق العاده اي رسيد.

كاهش وزن و تناسب اندام با انجام ورزش منظم و روزمره بر روي اين دو دستگاه هوازي كاملا قابل دسترسي است. توجه داشته باشيد در هنگام كار با اين وسايل، كفش و لباس مناسب ورزشي بپوشيد و هرگز با پاي برهنه با چنين دستگاه هايي كار نكنيد. 20 دقيقه قبل از ورزش حتما آب بنوشيد و در طول مدت تمرين نيز يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بخوريد. اين كار دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد و باعث مي شود اكسيژن و مواد مغذي بيشتري به بافت ها برسد.

اگر فرصت داريد صبح ها به صورت ناشتا 20 دقيقه با دوچرخه ثابت كار كنيد و سپس دوش بگيريد و شب ها نيز بعد از شام 10 الي 20 دقيقه بر روي تردميل راه برويد. تمرينات پرشدت و طولاني را براي بعد از ظهر بگذاريد. 2 ساعت پس از ناهار بهترين زمان براي انجام تمرينات سنگين است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۶:۲۷ ] [ هايپر جيم ]

وقتي شخصي بر روي تردميل مي دود، 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب را تحت كنترل خود دارد. ضمن اينكه مي تواند همه مراحل دويدن را ثبت كند و تمرين خود را با جلسات قبل، مورد مقايسه قرار بدهد. اما تفاوت دويدن بر روي زمين با دويدن با تردميل ، در اين است كه شما بر روي تردميل امكان تغيير مسير و كم كردن نا گهاني سرعت را نداريد . البته سرعت بر روي تردميل نيز با فشار يك دكمه كم و زياد مي شود؛ اما وقتي بر روي زمين مي دويد، به محض اينكه بدن تان خسته بشود، سرعت كاهش مي يابد. پس روي تردميل شما بايد به جاي بدن خود تصميم بگيريد و عمل كنيد.

بسياري از افراد به دليل ترس از آسيب ديدگي زانو از دويدن بر روي تردميل، خودداري مي كنند. ولي اين ترس منطقي نيست. درست مانند كساني كه به دليل مهارت نداشتن درراندن اتومبيل، از رانندگي وحشت دارند. بنابراين اگر مهارت هاي لازم براي استفاده از اين دستگاه را كسب كنيد؛ تردميل هيچ آسيبي به بدن شما نمي رساند و مي توانيد با آن از فوايد ورزش هوازي و ايروبيك بهرمند بشويد.

دويدن از جمله ورزش هايي است كه فشار زيادي بر مفاصل بدن، به خصوص زانوها و مچ پا وارد مي كند. اگر دچار اضافه وزن زياد، ساييدگي غضروف يا آرتوروز هستيد، مي بايست در انجام اين ورزش احتياط كنيد. حتي افراد سالم هم نبايد در شروع ورزش، تمرين را با شدت بالا آغاز كنند.

چند نكته در مورد دويدن بر روي تردميل

اغلب كساني كه بر روي تردميل يا ساير وسايل بدنسازي كار مي كنند، مراقب رطوبت بدن، گرما و تعرق خود نيستند و اين مسئله ممكن است موجب گرمازدگي و افت فشار در آنان بشود. هرگاه تصميم داريد بر روي تردميل بدويد ابتدا بدن خود را با يك سري حركات كششي پويا و راه رفتن آرام بر روي اين دستگاه گرم كنيد. در طي زمان ورزش، يك بطري آب در دسترس خود داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بنوشيد. اين كار دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد و باعث مي شود اكسيژن تازه به بافت ها برسد.

هرگز با پاي برهنه و يا بدون به پا داشتن كفش ورزشي مناسب، بر روي تردميل نرويد. همواره گيره ايمني دستگاه را كه باعث اندازه گيري ضربان قلب شما مي شود، به خود متصل كنيد. اگر در حين دويدن سرگيجه يا سياهي رفتن چشم، حس كرديد، دستگاه را متوقف كرده و از آن پايين بياييد. هيچ گاه، به يك باره تمرين با سرعت بالا را قطع نكنيد. پس از اتمام ورزش با راه رفتن آرام بر روي دستگاه و حركات كششي پويا بدن را سرد كنيد.

روي تردميل به درستي گام برداريد؛ قدم هاي شما نبايد خيلي بلند يا خيلي كوتاه باشند. تا وقتي هنوز تعادل خود را به دست نياورده ايد دسته هاي دستگاه را بگيريد، اما در هنگام دويدن مي بايست دسته ها را رها كنيد. اگر نمي توانيد بدون گرفتن دسته ها بدويد، اندازه سرعت شما اشتباه است.

با پاشنه بروي دستگاه ندويد؛ در هنگام شروع هر گام سينه پا بايد بر روي سطح تسمه قرار بگيرد. مركز ثقل بدن خود را پيدا كنيد و براي جلوگيري از نيروي مخالف بر مچ و زانو ها، روي فرود پاها متمركز بشويد و خيلي جلوتر از بدن خود پاهايتان را فرود نياوريد.

گاهي سرعت و شيب دستگاه را تغيير بدهيد تا تمرينات تان از يكنواختي خارج بشود. از دويدن طولاني بر روي شيب هاي بالا اجتناب كنيد. فقط 5 دقيقه مي توانيد بر روي شيب بالاتر از 6 درصد بدويد؛ در غير اين صورت فشار زيادي بر مفاصل زانو و كمر وارد مي شود. البته راه رفتن آرام بر روي شيب زياد، تمرين قدرتي محسوب مي شود و براي افراد سالم مانعي ندارد. تازه كارها وقتي مي خواهند ورزش بر روي تردميل را شروع كنند، بايد مواظب حفظ تعادل خود باشند و با تمرينات كم شدت پيش بروند و به تدريج بر شدت تمرينات خود بيفزايند.

وقتي بر روي تردميل كار مي كنيد به دماي اتاق توجه داشته باشيد. بهتر است دماي اتاق كمي خنك باشد، چون در حين كار، دماي بدن شما بالا مي رود و دچار شوك گرمايي مي شويد. سعي كنيد در يا پنجره را باز بگذاريد تا اكسيژن تازه واردا اتاق بشود.

كاربرد اشتباه تردميل باعث دلزدگي و خستگي منفي مي شود. حتما يك برنامه مناسب براي خود داشته باشيد و طبق برنامه پيش برويد. هرچه بيشتر با اين وسيله كار كنيد، آمادگي جسمانيتان افزايش پيدا مي كند و عملكرد قلب- عروقي بدن بهبود خوادهد يافت . اين ورزش به نفع سيستم تنفسي شما نيز هست؛ چون كار با تردميل يك ورزش هوازي محسوب مي شود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۴:۰۷ ] [ هايپر جيم ]

سرعت اغلب تردميل ها تا 16 كيلومتر در ساعت قابل افزايش است و بعضي از آن ها تا 20 كيلومتر در ساعت را هم جواب مي دهند؛ اما اين سرعت ها براي افرادي كه وزن بالايي دارند و يا تازه كار هستند، مناسب نيست. البته اين وسيله براي كاهش وزن و شروع ورزش هاي هوازي دستگاه مناسبي محسوب مي شود و دسترسي آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزيت هاي تردميل خانگي است. با داشتن اين دستگاه در منزل ديگر نمي توانيد بهانه بياوريد، آب و هوا مناسب نيست، هوا تاريك است، امنيت وجود ندارد و....

20 دقيقه كار بر روي تردميل به طور روزمره، وقت زيادي از شما نخواهد گرفت. اين دستگاه عملكرد قلبي- عروقي و تنفسي بدن را بهبود مي بخشد و باعث مي شود در كنار يك رژيم غذايي مناسب به مرحله , و كاهش وزن برسيد. دويدن در سطح نرم و صاف به نفع افراد چاق است، زيرا در اين حالت فشار كمتري به مفاصل آن ها وارد مي شود.

برنامه كار با تردميل، براي افراد با اضافه وزن بالا

اگر بافت هاي بدن تحت فشار بيش از حد قرار بگيرند، ممكن است آسيب ببينند. دويدن بر روي سطح پوشش دار تردميل به افراد چاق فرصت مي دهد با فشار كمتري كار كنند؛ ضمن اينكه بر روي تردميل 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب نيز در اختيار كاربر مي باشد و مي تواند با استفاده از اين 3 فاكتور و اطلاعات ارزشمندي كه مانيتور دستگاه در مورد كالري سوزانده شده، مسافت طي شده و ضربان قلب به او مي دهد، الگوي ورزشي مناسبي براي خود طراحي كند. همچنين تردميل طريقه گام برداشتن افراد تازه كار را اصلاح مي كند و امنيت بيشتري دارد.

براي اينكه كاهش وزن و سايز خود را متوجه بشويد مي بايست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روي اين دستگاه كار كنيد. اطلاعات كنسول تردميل، براي شما بسيار مهم است؛ با استفاده از اين اطلاعات مي توانيد شدت تمرينات را بالا ببريد. اگر در يك هفته اول، فقط با سرعت 4 كيلومتر در ساعت كار مي كرديد، در هفته دوم اين سرعت را به 5 كيلومتر در ساعت برسانيد. در اين صورت خواهيد ديد در همان زمان ثابت كالري بيشتري سوزانده ايد.

كم كردن وزن، بايد يك هدف بلند مدت باشد. همان طور كه شما طي مدت طولاني دچار اضافه وزن شديد، براي كاهش آن نيز بايد زمان بگذاريد. كاهش وزن يعني افزايش كالري سوزانده شده؛ بنابراين شما بايد با بالا بردن شدت تمرين، ميزان كالري سوزي بدن خود را افزايش بدهيد. اين مسئله يا با افزايش سرعت و يا با افزايش زمان تمرين اتفاق مي افتد. البته افزايش تدريجي هر 2 فاكتور زمان و سرعت بهترين گزينه براي افزايش شدت تمرين است. پس از مدتي براي ايجاد تنوع مي توانيد، گاهي شيب دستگاه را نيز بيشتر كنيد. توجه داشته باشيد راه رفتن بر روي شيب بالا مانند ورزش تپه نوردي فشار زيادي به زانو ها و ساير مفاصل پا و كمر وارد مي كند. هرگز بر روي شيب زياد با سرعت ندويد.

وقتي شما فقط داراز كشيده ايدو هيچ حركتي نداريد، براي زنده بودن مقداري كالري از دست مي دهيد كه به آن BMR گفته مي شود. براي به دست آوردن عددBMR بدن خود؛ مردها وزن خود را در عدد10 ضرب كنند و بعد 2 برابر افزايش بدهند؛ عدد به دست آمده كالري است كه براي زنده بودن مي سوزانيد. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب كنند و معادل وزن خود را به اين عدد بيفزايند و BMR خود را به دست بياورند. كالري كه از خوردن غذاهاي مختلف در طول شبانه روز كسب مي كنيد، چقدر است؟ با ايجاد يك تعادل منفي بين BMR خود و كالري به دست آمده، مي توانيد وزن كم كنيد. وقتي روي تردميل در حال ورزش هستيد، كالري از دست رفته شما مشخص است. بنابراين با يك رژيم غذايي سبك امكان كاهش وزن فراهم مي شود.

براي وزن كم كردن عجله نداشته باشيد؛ تناسب اندام بخشي از زندگي شما است؛ سلامتي جسماني و روحي نيز به همان اندازه و حتي بيشتر از آن اهميت دارد.

قبل از شروع تمرين ورزشي، بدن خود را گرم كنيد. ابتدا يك سري حركات كششي بر روي قسمت هاي مختلف بدن انجام بدهيد. سپس روي تردميل بايستيد و دستگاه را روشن كنيد. سرعت دستگاه را بر روي 3 كيلومتر در ساعت بگذاريد. 3 دقيقه در همين حالت راه برويد. سپس سرعت را به 5 كيلوتر در ساعت برسانيد و 2 دقيقه، به تند راه رفتن ادامه بدهيد. آنگاه دوباره سرعت را پايين بياوريد و 2 دقيقه ديگر در اين حالت راه برويد. اگر سالم و جوان هستيد، در همان جلسات اول مي توانيد گاهي با سرعت 7 كيلومتر در ساعت كار كنيد و هر 5 دقيقه يك بار سرعت را تا عدد 4 پايين بياوريد. به اين نوع تمرينات، تمرينات تناوبي يا اينتروال مي گويند. ولي اگر سن شما بيش از 50 سال است يا سابقه آسيب ديدگي در كمر يا زانو داريد، براي رسيدن به اين سرعت، بايد آمادگي جسماني خود را بالا ببريد و اين كار بيش از يك ماه زمان مي برد.

البته براي همه افراد نمي توان يك برنامه ورزشي يكسان ارائه داد. ولي به طور كلي افراد آسيب ديده، افراد مسن و كساني كه اضافه وزن بالايي دارند، مي بايست تمرينات خود را با شدت كم شروع كنند.

به بدن خود گوش بدهيد، بدن شما در مواقع لزوم به شما هشدار خواهد داد. در هنگام ورزش، دردهاي زياد واحساس كشيدگي بيش از حد را جدي بگيريد. در طول تمرين شما بايد فقط به آستانه درد برسيد. درد زياد، هشداري است در مود اينكه يا شدت تمرين يا حركات اشتباه هستند. هرگز بدون به پا داشتن كفش مناسب بر روي تردميل نرويد. در طول تمرين يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هراز گاهي آب بنوشيد تا دماي بدنتان متعادل باقي بماند. اگر احساس سرگيجه و سياه رفتن چشم پيدا كرديد، ابتدا سرعت تردميل را كم كرده و بعد آن را متوقف كنيد. پس از اتمام تمرين براي برگشت به حالت عادي، بدن را با حركات كششي سرد نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۳:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

دويدن و راه رفتن بر روي تردميل با كاهش وزن رابطه مستقمي دارد. البته 4 كيلو وزن كم كردن در ماه، كمي سخت به نظر مي رسد؛ اما غير ممكن نيست. مهم ترين مسئله اين است كه به طور روزانه ورزش كنيد و رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد. هرگاه بتوانيد 3500 كالري در روز بسوزانيد، 450 گرم چربي از دست مي دهيد. بنابراين براي 4 كيلو وزن كم كردن در طول ماه، مي بايست بيش از 3500 كالري از دست بدهيد.

قبل از شروع اين برنامه وزن خود را اندازه بگيريد و در پايان ماه دوباره بر روي ترازو برويد تا ببينيد برنامه شما تا چه اندازه كارساز بوده است. اينكار سبب ايجاد انگيزه و موفقيت بيشتر خواهد شد.

وقتي بر روي تردميل كار انجام مي دهيد، ميزان كالري سوزانده شده بدنتان بر روي مانيتور دستگاه ثبت خواهد شد؛ اين كالري سوزانده شده را هر روز ياد داشت كنيد. به كالري مواد غذايي را كه ميل مي كنيد، نيز توجه داشته باشيد. براي كاهش وزن، بايد حداقل 250 تا 500 كالري بيشتر از آنچه به دست مي آوريد، بسوزانيد. مثلا اگر فردي 1750كالري به صورتع طبيعي مي سوزاند بايد 1500 كالري بخورد. اگر هم زمان با كاهش كالري، از تردميل هم استفاده كنيد، مطمئن باشيد لاغر خواهيد شد.

چگونه 4 كيلو با تردميل در ماه وزن كم كنيم؟!

بدن هر انساني براي براي زنده بودن، حتي در حالت خواب هم كالري مي سوزاند. به اين كالري سوزي در حالت استراحت كامل BMR بدن مي گويند. در حالت عادي يك فرد 70 كيلويي در 8 ساعت خواب حدود 184 كالري مي سوزاند. جالب است بدانيد، تمرينات هوازي اگر به درستي انجام شوند، BMR بدن را افزايش مي دهند؛ يعني شما حتي در خواب هم چربي مي سوزانيد. افزايش توده عضلاني در بدن، مي تواندBMR را تا 15 درصد بيشتر بكند.

براي 4 كيلو وزن كم كردن در ماه، بايد حداقل 6 روز در هفته و در روز يك ساعت، بر روي تردميل كار كنيد . ورزش بر روي تردميل، بسته به شدت تمرين باعث مي شود بين 600 تا 800 كالري از دست بدهيد. اين عدد بسيار كمك كننده است. اگر به هر دليلي نمي توانيد در روز يك ساعت ورزش كنيد، مي توانيد اين زمان را به 2 قسمت 30 دقيقه اي تقسيم كنيد. مثلا صبح 30 دقيقه و عصر 30 دقيقه تمرين انجام بدهيد. هر چه بيشتر كالري بسوزانيد، چربي بيشتري از دست خواهيد داد. كم تحركي هيچ كمكي به شما نخواهد كرد. ورزش هاي با وقفه در راه چربي سوزي كارسازتر از تمرينات بدون وقفه هستند. وقتي بر روي تردميل مي دويد، گاهي سرعت را تا آنجا كه مي توانيد بالا ببريد و از نهايت توان خود بهره ببريد. 1 تا 3 دقيقه در اين حالت باقي بمانيد، سپس سرعت خود را كم كنيد.

ورزش به تدريج آمادگي جسماني شما را افزايش خواهد داد. وقتي آمادگي جسماني بيشتري داشته باشيد، قادر خواهيد بود شدت تمرين را افزايش بدهيد و كاهش وزن به طور تساعدي اتفاق ما افتد. حتي اگر به كاهش وزن تساعدي نرسيد، با يك كيلو وزن كم كردن در هفته، طي چند ماه، اندام متناسب تري خواهيد داشت.

در طول دوران كاهاش وزن هرگز نااميد نشويد؛ اگر يك بار رژيم خود را شكستيد، مي توانيد با بيشتر ورزش كردن آن را جبران كنيد. تردميل براي كاهش وزن وسيله بسيار مناسبي است. شما با داشتن يك تردميل خانگي، در هر زمان از شبانه روز كه اراده كنيد، مي توانيد به ورزش بپردازيد. ديگر بدي آب و هوا، تاريكي، نبودن امنيت و ... مانع ورزش شما نخواهد شد.

بعضي از تردميل ها مجهز به يك پايه مخصوص براي انجام حركت دراز و نشست هستند. داراز و نشست در حالتي كه پس از دويدن، هنوز بدنتان گرم هست، تاثير فوق العاده اي دارد. حتي اگر اين پايه مخصوص را هم نداريد با كمك وسايل ديگر سعي كنيد در انتهاي تمرين يا در فواصل تمرينات با وقفه، تا آنجا كه مي توانيد، داراز و نشست بزنيد. در زمان كمتر از 3 ماه، شكم شما به طور چشمگيري كوچك خواهد شد. هرگز براي ورزش كردن و داشتن اندامي متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمي و روحي دير نيست.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۳:۰۰ ] [ هايپر جيم ]

در اين جا تعدادي از بهترين برندهاي تردميل خانگي و باشگاهي را با پاره اي از توضيحات در اختيار علاقمندان به اين دستگاه پر طرفدار، قرار مي دهيم. البته اين روزها برندهاي تردميل در بازار بسيار متنوع هستند و ما فقط به برترين هاي تردميل مي پردازيم.

بهترين برندهاي تردميل

تردميل پاندا Panda

تردميل پاندا در كشور چين و با استفاده از فناوري تايوان توليد مي شود، اين تردميل ها اصولاً 6 كاره هستند و  انواع مختلف باشگاهي و خانگي دارند. يكسال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش از ويژگي هاي اين محصول پرطرفدار مي باشد.قيمت تردميل هاي پاندا بسته به قدرت موتور و ويژگي هاي خاص آن متغيير است.از امكانات ويژه اين تردميل كه در برخي از انواع آن وجود دارد مي توان به ماساژور برقي، پايه دراز و نشست، دمبل، چرخ مسگري، امكان پخش موسيقي و... اشاره كرد. همچنين مانيتور موجود در اين تردميل ها داراي قابليت نمايش سرعت، مسافت، زمان ، كالري مصرفي و تعداد ضربان قلب نيز مي باشند.

تردميل توربو فيتنس Turbofitness

تردميل  هاي توربو فيتنس در كشور تايوان توليد مي شوند و داراي 2 سال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش مي باشند. اين تردميل ها انواع مختلفي در مصارف باشگاهي و خانگي دارند.كمترين قدرت موتور در تردميل هاي توربو فيتنس 1.8 اسب بخار است و بيشترين قدرت موتور آن 3.2 اسب بخار مي باشد.اين تردميل ها داراي 9 برنامه ورزشي هستند و در 2 مدل تك كاره و شش كاره توليد و به بازار عرضه مي گردند.امكانات تردميل هاي 6 كاره تخت شنا، كش ايروبيك، پايه دراز نشست، ماساژور قلبي و مسگري مي باشد. 

تردميل آيرون مستر IronMaster

تردميل آيرون مستر در كشور چين توليد مي شود و داراي دو سال گارانتي و ده سال خدمات پس از فروش است.اين تردميلها در دو نوع باشگاهي و خانگي توليد مي شوند و بيشترين قدرت آنها داراي 6 اسب بخار است. همانند تردميل هاي ديگر اين تردميل نيز قابليت تنظيم شيب و سرعت براي استفاده از برنامه هاي تمريني مختلف را دارد.همه مدل هاي تردميل آيرون مستر داراي 12 برنامه مختلف ورزشي هستند. 

تردميل جي كي اكسر Jkexer

تردميل هاي جي كي اكسر در كشور تايوان توليد مي شوند و قابليت تحمل وزن تا 150 كيلوگرم را دارند.اين محصول داراي كيفيت بالايي ست و 2 سال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.تردميل هاي جي كي اكسر داراي مانيتور نمايش جهت سرعت، مسافت، زمان، كالري مصرفي و تعداد ضربان قلب مي باشند.همچنين 12 برنامه مختلف ورزشي دارند كه افراد با توجه به شرايط فيزكي و آمادگي بدن خود مي توانند از آن استفاده كنند. همچنين چرخهايي جهت جابجايي راحت تر دستگاه در زير آن تعبيه شده است.

تردميل فلكسي فيت Flexi Fit

اين تردميل ها، توسط كشور چين توليد شده و كشورمان بسيار مورد استقبال قرار گرفته اند. انواع خانگي و باشگاهي آن در بازار موجود مي باشد. قدرت موتور همه ي تردميل هاي فلكسي فيت يكسان نيست. معمولا اين دستگاه با يك سال گارانتي و 5 سال خدمات پس از فروش به مشتري عرضه مي شود. اين تردميل ها داراي انواع مختلف باشگاهي و خانگي با قدرتهاي مختلف موتور مي باشند. بسته به كارايي و قدرت موتور اين تردميلها قيمت هاي مختلفي دارند.

تردميل مجيكال Magical

اين تردميل ها، در كشور چين ساخته شده و تحت ليسانس كشور تايوان قرار دارند. در ابتدا همه مراحل ساخت اين تردميل ها در كشور تايوان انجام مي شد؛ اما كشور چين توليد اين محصول را برعهده گرفت. اين تردميل ها شامل يك سال گارانتي و 5 سال خدمات پس از فروش مي شوند. تردميل هاي مجيكال در 2 نوع خانگي و باشگاهي توليد مي شوند و از كيفيت بالايي برخوردار مي باشند.

تردميل تاپ شيب Top Shape

اين تردميل از برندهاي مطرح و پرطرفدار ساخت شده توسط كشور چين مي باشد كه داراي يك سال گارانتي و پنج سال خدمات پس از فروش است.علاوه بر قيمت مناسب كه از ويژگي هاي مهم اين محصول مي باشد تردميل تاپ شيب مجهز به امكاناتي نظير ويبره، چرخ مسگري، پايه دراز نشست و... مي باشد.

تاپ فرم Top Form

تردميل تاپ فرم ساخته شده توسط كشور چين و از با كيفيت ترين تردميل هاي توليدي كشور چين مي باشد كه گارانتي يك ساله و خدمات پس از فروش 5 ساله دارند. بيشتر تردميل هاي تاپ فرم چند كاره هستند و جهت استفاده به عنوان تردميل خانگي انتخاب خوبي ست. از امكانات خاص تردميل هاي تاپ فرم پايه دراز نشست، چرخ مسگري ، ويبره و... مي باشد.

تردميل پاورفرست Power First

اين تردميل ها در كشور تايوان توليد مي شوند و داراي كيفيت بسيار خوبي هستند كه با يكسال گارانتي و 5 سال خدمات، به فروش مي رسند.اين محصول تايواني در 2 نوع تردميل خانگي و تردميل باشگاهي محصولات خود را به بازار عرضه مي كند و با توجه به ميزان مبلغ پرداختي داراي چندين مدل با ويژگي ها و امكانات متنوع مي باشد. 

تردميل پروتئوس Proteus

اين تردميل ها محصول كشور چين هستند و از بهترين دستگاه هاي موجود در كشورمان به حساب مي آيند. ارزان ترين مدل اين تردميل ها PMT4000 است. تردميل پروتئوس شامل يك سال گارانتي و 3 سال خدمات پس از فروش مي شود.

تردميل بادي اسكالپچر Body Sclupture

تردميل هاي بادي اسكالپچر در كشور چين توليد مي شوند و يك سال گارانتي وخدمات پس از فروش پنج ساله دارند. اين برند تردميل داراي موتورهايي با قدرت متفاوت و قيمت هاي مختلفي مي باشند.

تردميل فورد Ford

تردميل هاي فورد ساخت كشور تايوان مي باشند و از كيفيت و استقامت بالايي برخوردارند،اما استفاده از اين محصول به دليل قيمت نسبتاً بالايي كه دارد زياد در كشور ما رايج نيست. تردميل هاي فورد داراي يكسال گارانتي تعويض قطعه هستند و انواع باشگاهي و خانگي دارند.

تردميل تايتان فيتنس Titan

تردميل تايتان فيتنس ساخت شده توسط كشور تايوان هستند و بيشتر آنها مجهز به دستگاه ماساژورند.اين تردميل هاي تايواني داراي 15 ماه گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش هستند كه كيفيت و قدرت بالاي اين دستگاهها را به اثبات مي رساند.اين محصول داراي تنوع قيمتي زيادي است. 

تردميل تن آرا Tan Ara

به دليل نام اين محصول بسياري از افراد گمان ميكنند تردميل هاي تن آرا ساخت كشور ايران است، در حاليكه اينگونه نيست.اين تردميل ها در كشور چين توليد مي شوند.تردميلهاي تن آرا داراي يكسال گارانتي و خدمات پس از فروش 3 ساله هستند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۲:۴۴ ] [ هايپر جيم ]

استفاده از تمرينات تناوبي (اينتروال) براي كاهش وزن شما، تنها زماني ميسر است كه نحوه صحيح انجام آن را بدانيد و در بازه زماني مناسب تمرين كنيد.

بكار بردن تردميل براي انجام ورزش تناوبي در كاهش وزن بسيار تاثير گذار است و با استفاده از برنامه ها و گراف هايي كه دارد شما را جهت رسيدن به كاهش وزن سريع تر راهنمايي مي كند.

انجام تمرينات تناوبي با استفاده از تردميل سبب مي شود بدن شما هم چربي و هم قند بسوزاند، البته ميزان هر يك از آنها بستگي به شدت و زمان انجام آن دارد.

كاهش وزن با انجام تمرينات تناوبي

ورزش كردن با شدت پايين بر ذخاير چربي ها اثر گذاشته و آنها را از بين مي برد، در حاليكه اگر با شدت بالا تمرين كنيد بيشتر ذخاير قندي بدنتان (گليكوژن) از بين ميرود.بنابراين بسياري از مردم تصور مي كنند ورزش هاي هوازي با شدت كمتر براي كاهش وزن مناسب تر است،اما هميشه اين گونه نيست.

به عنوان مثال اگر فرض كنيم شما با استفاده از تردميل به انجام يك تمرين تناوبي با شدت كمتر و زمان طولاني تر بپردازيد، حدود 200 كالري مي سوزانيد كه در واقع 100 كالري از آن مربوط به ذخاير چربي بدنتان مي باشد.

اما در تمريني ديگر كه با استفاده از تردميل با شدت بالاتر انجام مي دهيد، اگر در يك جلسه 400 كالري بسوزانيد حدود 150 كالري مربوط به چربي هاي بدنتان مي باشد و در نتيجه نسبت به نوع اول در كل، ميزان چربي سوزي بيشتر صورت مي گيرد.

در نتيجه انجام تمرينات تناوبي در زمان كوتاه تر با شدت بيشتر نسبت به تمرينات تناوبي طولاني تر با شدت كمتر چربي بيشتري مي سوزاند.

هر صحبتي در خصوص كاهش وزن اگر با يك رژيم غذايي مناسب همراه نباشد بي تاثير خواهد ماند.استفاده از برخي مواد غذايي تمام تمرينات ورزشي شما را بدون نتيجه باقي مي گذارد.اين مواد شامل فروكتوزها و تمام مواد فرآوري شده قندي مي باشد كه منبع اصلي كالري محسوب مي شوند.

در واقع عامل اصلي چاقي و ابتلا به بيماري ديابت در افراد، استفاده از قندهاي فرآوري شده و كربوهيدرات ها مي باشد كه سطح انسولين را در بدن بالا برده و موجب افزايش وزن مي گردد.

طبق تحقيقات مصرف حدود 25 گرم فروكتوز در روز براي افراد معمولي و كمتر از15 گرم براي افراد چاق و مبتلايان به فشار خون و بيماران قلبي كافي مي باشد و بيشتر از آن مجاز نيست.

استفاده از غذاهاي ارگانيك و انجام ورزشهاي تناوبي جهت جلوگيري از ابتلا به بيماري قند خون به همگان توصيه مي گردد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۳:۴۰ ] [ هايپر جيم ]

براي كالري سوزي و كاهش وزن، تمرينات ورزشي موثر ضروري ترين بخش برنامه است. ورزش هاي هوازي اگر به درستي و به موقع انجام بشوند با تاثير به سزايي كه بر عملكرد قلبي-عروقي بدن دارند، تمرينات موثري محسوب مي شوند.

دويدن يا راه رفتن بر روي تردميل، يك ورزش هوازي بسيار خوب است كه باعث قوي شدن ماهيچه هاي بدن و سوزاندن كالري اضافه مي شود. كار با تردميل يك نوع ورزش ايروبيك نيز به حساب مي آيد؛ چون ورزش ايروبيك به فعاليتي گفته مي شود كه در مدت زمان طولاني، يك سري حركات ريتميك را به صورت مكرر انجام مي دهند. شما مي توانيد با گوش دادن به موزيك تند ورزشي بر روي تردميل، به طور ريتميك گام برداريد و از فوايد ورزش ايروبيك بهرمند بشويد. با كار بر روي تردميل مي توانيد با يك ساعت ورزش بيش از 600 كالري بسوزانيد. راه رفتن بر روي اين دستگاه، سبب تقويت و اصلاح عضلات پا، ران ها و باسن مي شود. بسياري از خانم ها در اين مناطق بدن توده هاي چربي زائد دارند.

كالري سوزي با تردميل

هرگاه يك ساعت در طول روز، ورزش صحيح هوازي انجام بدهيد؛ تا دو هفته تاثير آن را بر بدن خود حس خواهيد كرد. ضمن اينكه، دويدن بر روي اين دستگاه قلب و ششها رانيز قوي مي كند و باعث كوچك شدن شكم مي شود. اگر مي خواهيد هنگام ورزش با تردميل زمان را حس نكنيد، مي توانيد تلوزيون ببينيد تا سرگرم بشويد.

حتي اگر فقط روي تردميل راه برويد؛ مانند يك پياده روي ساده، مي توانيد 360 كالري از دست بدهيد. سعي كنيد هنگام راه رفتن بر روي تردميل شيب دستگاه 2 درصد باشد تا پياده روي در فضاي بيرون براي شما شبيه سازي بشود. با ادامه دادن همين ورزش ساده به طور روزمره مي توانيد شكم و ران هاي خود را كوچك كنيد. گاهي براي تنوع شيب دستگاه خود را افزايش بدهيد تا تپه نوردي و راه رفتن سربالايي، را نيز تجربه كرده باشيد.

در صورتي كه به طور منظم ورزش مي كنيد و نتيجه نمي گيريد، بايد بعضي اشتباهات را تصيح كنيد. اول اينكه شدت تمرين شما ميزان چربي را كه در مقابل كربوهيدرات مي سوزانيد را تعيين مي كند.هرچه تمرينات شديدتر باشد، كربوهيدرات بيشتري از دست مي رود و هرچه تمرين هوازي يكنواخت تر باشد، چربي بيستر مي سوزد. بعضي از مواد غذايي مانند شكلات از تركيب كربوهيدرات و چربي تشكيل يافته است؛ اما كاهو چربي ندارد. بنابراين بايد بدانيد بر اساس تمريني كه انجام مي دهيد، مواد غذايي با سرعت هاي مختلفي تجزيه مي شوند.

دوم اينكه، ميزان عرق كردن شما در هنگام ورزش بر روي تردميل به يك سري عوامل خارجي مربوط است. به طور كلي عرق كردن افراد با هم متفاوت است. معمولا فرادي كه سالم تر و متناسب تر هستند، در ورزش بيشتر عرق مي كنند؛ چون بدن آن ها براي خنك كردن كارآيي بالاتري دارد. ولي اين يك قاعده كلي نيست و عرق كردن زياد نشانه وزن از دست دادن نمي باشد. شما در هنگام عرق كردن، آب از دست مي دهيد. كساني كه زياد عرق مي كنند، بايد آب بيشتري بنوشند تا آب از دست رفته جبران بشود.

سعي كنيد در هنگام دويدن يا راه رفتن تند بر روي تردميل، يك بطري آب در دسترس خود داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بخوريد. اين كار علاوه بر اينكه دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد، سبب مي شود به همراه آب اكسيژن تازه به بافت برسد. همين اكسيژن، سوخت وساز بدن را افزايش مي دهد و انرژي بيشتري آزاد مي شود.

اكثر تردميل هاي امروزي يك صفحه مانيتور ديجيتال دارند كه سرعت، كالري سوزانده شده، مسافت طي شده، زمان و شيب دستگاه را به كاربر نشان مي دهد. اين اطلاعات براي داشتن يك الگوي ورزشي مناسب بسيار مفيد است.

براي رسيدن به مرحله چربي سوزي، مي بايست تمرينات شما، هوازي باشد. فعاليت هاي هوازي، تمريناتي هستند كه در مدت زمان طولاني با شدت متوسط انجام مي شوند. بنابراين سعي كنيد در هر جلسه تمرين، مدت زمان فعاليت شما، كمتر از 45 دقيقه نباشد. براي اين 45 دقيقه به شكل هاي مختلف مي توان برنامه ريزي كرد. مي توانيد در 3 بخش 15 دقيقه اي كار كنيد و در فواصل بين اين زمان ها دراز و نشست يا طناط بزنيد. زيرا اصل تنوع تمرين و انجام تمرينات با وقفه به افزايش كالري سوزي بدن كمك مي كند.

هيچ گاه با شكم گرسنه بر روي تردميل نرويد. حداقل 2 ساعت قبل از شروع ورزش يك غذاي سبك بخوريد. بهترين حالت براي ورزش كردن اين است كه نه گرسنه و نه سير باشيد. اين كار باعث مي شود تا 24 ساعت بعد از يك تمرين خوب چربي سوزي در بدن شما ادامه داشته باشد. بهتر است 30 دقيقه قبل از شروع تمرين يك عدد ميوه يا مقداري ماست بخوريد.

اگر رژيم خود را شكستيد يا كمي وزن اضافه كرديد، نا اميد نشويد؛ شما هميشه اين فرصت را داريد كه از نو شروع كنيد. ورزش، چه با كاهش وزن همراه باشد وچه نباشد، به سلامتي شما كمك خواهد كرد. پس همين كه شروع به دويدن يا راه رفتن مي كنيد، يك كار خوب براي بدن خود انجام داده ايد. ورزش علاوه بر تناسب اندام شما را از افسردگي نجات مي دهد، سبب جواني و شادابي پوست مي شود و از شما در برابر بسياري از بيماريها محافظت مي كند. حداقل 5 روز در هفته و در هر جلسه بيش از 30 دقيقه بر روي تردميل خود بدويد و راه برويد، بي شك پس از سه ماه تاثيرات آن را به وضوح، در بدن خود مشاهده خواهيد كرد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۳:۰۴ ] [ هايپر جيم ]

بعضي افراد وقتي مي خواهند با دستگاه هاي هوازي مثل تردميل كار بكنند، نگران هستند كه اين نوع ورزش عضلات آن ها را تخريب بكند. بدن همواره در حال شكستن و ساختن پروتئين است و اين فرايند، گردش پروتئين نام دارد. بدن انسان مدام در وضعيت ساختن و تجزيه به سر مي برد كه به آن چرخه آنابوليك و كاتابوليك مي گويند. اگر نياز به كاهش وزن نداريد و فقط مي خواهيد بدني سفت و عضلاني داشته باشيد، بايد اين چرخه را متعادل نگهداريد. بدن حتي در هنگام خواب نيز در حالت كاتابوليك، يعني تجزيه فرو مي رود. اينكه فكر كنيد تمرينات هوازي باعث از دست دادن عضلات مي شود اشتباه بزرگي است.

اگر علاقمند به كاهش وزن هستيد، مي بايست ورزش هوازي را حدود 45 دقيقه با شدت تناوبي ادامه بدهيد تا به مرحله چربي سوزي و تجزيه برسيد. اين تمرين بايد حداقل 5 روز در هفته تكرار بشود. البته داشتن يك رژيم غذايي مناسب براي كاهش وزن، امري ضروري است؛ زيرا بدن بايد بيش از آنچه كالري به دست مي آورد كالري از دست بدهد تا كاهش وزن اتفاق بيفتد.

آيا كار با تردميل عضلات را از بين مي برد؟

دويدن يا تند راه رفتن بر روي تردميل ، عمل دم و بازدم ريه ها را افزايش مي دهد. حالا بدن مجبور است اين اكسيژن تازه را انتقال بدهد؛ اين عملكرد ريوي احتياج به هموگلوبين بيشتر دارد. در نتيجه هموگلوبين بيشتري توليد مي شود تا اكسيژن را به سمت بافت هاي عضلاني ببرد. ضمن اين انتقال گردش خون سريع تر مي شود و رگ ها حجم بيشتري مي يابند. همراه با حمل و انتقال اكسيژن مواد مغذي نيز به بافت ها مي رسد و مواد زائد نيز دفع مي شوند؛ در نتيجه عضلات ترميم شده و بهبود مي يابند.

اين شبكه گسترده در تمام بدن گسترش دارد و به آن سيستم قلبي- عروقي مي گويند. بنا بر آنچه گفته شد، كار با دستگاه تردميل، مسير گردش خون را توسعه مي دهد و با سوخت رساني به بافت هاي بدن منجر به رشد عضلات مي شود. همچنين موجب افزايش متابوليسم بدن نيز خواهد شد. شما در صورتي ممكن است عضله از دست بدهيد كه به اندازه كافي پروتئين دريافت نكرده باشيد؛ زيرا پروتئين تنها ماده مغذي براي توليد عضله شناخته شده است. اگر مي خواهيد با وجود كار با تردميل بدن خود را در حالت آنابوليك نگهداريد، غذاهاي حاوي پروتئين بخوريد.

كمبود كربوهيدارت بدن نيز سبب از دست رفتن عضله خواهد شد. اغلب افراد براي كاهش وزن رژيم هاي غذايي مي گيرند كه كربوهيدارت در آن رژيم ها وجود ندارد، يا بسيار كم است؛ اين كار كاملا اشتباه مي باشد. براي از بين بردن چربي هاي اضافه نبايد ناگهان مقدار كربوهيدرات دريافتي را به طور چشمگيري كاهش بدهيم. اگر بدن كالري كافي براي رشد و حمايت عضلات بدن را به دست نياورد، عضلات تخريب مي شوند. گرسنگي متابوليسم بدن را كاهش مي دهد. در حالت گرسنگي ، بدن بافت عضلاني را براي تامين انرژي مورد نياز خود مي سوزاند. زماني كه فعاليت ورزشي شديد انجام مي دهيد، احتمال سوختن عضلات بيشتر مي شود. براي دور ماندن از اين وضعيت نبايد اجازه بدهيد بدن به حالت گرسنگي برسد.

فشار تمرين مي بايست با ميزان پروتئين و كربوهيدرات دريافتي بدن متناسب باشد. دويدن بر روي تردميل و انجام فعاليت هوازي، مي تواند چربي هاي انباشته شده بدن را كاهش بدهد و رشد عضلات را سريع تر كند. براي رسيدن به اين هدف بايد يك برنامه ورزشي صحيح و منظم داشته باشيد. اگر دو برنامه ورزشي متفاوت، هوازي و بدن سازي داريد، اول تمرينات هوازي را انجام بدهيد و بعد به سراغ تمرينات بدنسازي برويد. قبل از كار با تردميل حتما بدن خود را گرم كرده و پس از اتمام ورزش بدن را سرد كنيد. بهتر است تمرينات بدنسازي و هوازي در دو جلسه جداگانه انجام بشوند. يعني يك روز روي تردميل هوازي كار كنيد و روز بعد به تمرينات بدنسازي خود بپردازيد.

البته اين كار براي زماني است كه هدف شما كاهش وزن نباشد. براي كاهش وزن تمرينات هوازي بسيار مناسب تر هستند و توصيه مي كنيم ابتدا وزن خود را به اندازه مطلوب برسانيد و بعد تمرينات بدنسازي را در كنار تمرينات هوازي ادامه بدهيد.اگر مي خواهيد قدرت بدني خود را بالا ببريد، بهتر است در هنگام ورزش هاي هوازي نيز از وزنه استفاده كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۲:۴۵ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی

سئو کار حرفه ای / ملک یاب / امام زمان / ساخت سردخانه

وکیل پایه یک دادگستری / هاست ارزان / شیرازچت|چت روم شلوغ / تورسریلانکا

سردخانه / خرید بک لینک / مدل لباس زنانه 2017/ رزرو هتل / ترجمه تخصصی

 هتل اسپیناس پالاس/ طب سوزنی شیراز / درمان دیسک شیراز

نیازمندی های بازارچه 96