تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 31
ديروز : 1
افراد آنلاين : 1
همه : 5159
پيوندهاي روزانه
چت باکس

تردميل را با نام دستگاه دو درجا نيز مي شناسند، به دليل اينكه كاربر مي تواند بر روي صفحه متحرك دستگاه (تسمه) ساعتها بدود بدون اينكه حركتي داشته باشد.تسمه يا همان صفحه اصلي تردميل متحرك و بدنه آن ثابت است. تردميلها يا از جنس استيل ساخته شده اند يا آلومينيوم.كه نوع آلومينيومي آن سبك تر مي باشد.

اين دستگاه شامل دو دسته اصلي موتوردار و بدون موتور هستند. نوع بدون موتور تردميل ها برقي نيستند و صفحه آنها با استفاده از نيروي وزن كاربر به حركت در مي آيد. البته كار با آنها مشكل تر از تردميل هاي برقي است. قيمت و وزن اين تردميل ها نيز به نسبت تردميل هاي برقي سبك تر مي باشد. امروزه اغلب افراد از نوع برقي تردميل كه ويژگي ها و امكاناتي زيادي دارد استفاده مي كنند.تردميل كاربردهاي زيادي دارد و بسياري از افراد به منظور داشتن فعاليت ورزشي بري كاهش وزن يا دستيابي به سلامتي از آن استفاده مي كنند، برخي ورزشكاران نيز براي حفظ آمادگي جسماني خود و تمرينات ورزشي از آن بهره مي برند و علاوه بر اين تردميل در مصارف پزشكي و بازتواني افراد نيز بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد.

تردميل و مصارف پزشكي آن

يكي از كاربردهاي تردميل در زمينه پزشكي، براي بيماران قلبي ست كه فرد بيمار بر روي تردميل راه رفته و يا مي دود و از اين راه پزشك مي تواند از طريق نمايشگر دستگاه به تعداد ضربان قلب و نحوه فعاليت بدن او دست يابد. اين حركت در علم پزشكي الكتروكارديوگرافي ناميده مي شود.البته در زمانهاي گذشته پيش از اينكه از تردميل به عنوان يك وسيله ورزشي استفاده شود به عنوان يكي از تجهيزات پزشكي مورد استفاده قرار مي گرفت.

يكي از كاربردهاي ديگر تردميل توانبخشي به بيماراني ست كه به دلايلي از جمله سكته مغزي، بيماري پاركينسون يا ام اس دچار مشكلات حركتي هستند. استفاده از تردميل براي اين افراد مي تواند به ميزان زيادي در بهبود وضعيت آنها مفيد واقع شود.

همچنين براي بيماراني كه مشكلات مفصلي يا استخواني دارند با نظارت پزشك مي توانند از اين دستگاه براي بهبود وضعيت خود استفاده كنند.حتي تردميل هاي آبي نيز براي اين منظور و مصارف پزشكي به بازار عرضه شده است كه در اين زمينه مي تواند بسيار سودمند باشد.

از دستگاه تردميل در سالن هاي ورزشي در كنار ساير وسايل فيتنس استفاده مي شود كه البته طرفداران زيادي نيز دارد.ورود تردميل خانگي به بازار نيز تا حدود زيادي توانست وضعيت ورزش كردن در ميان مردم را بهبود بخشد.استفاده از تردميل سبب شده است تا مردم بدون صرف وقت در ترافيك براي رسيدن به باشگاهاي ورزشي در خانه به ورزش بپردازند البته تركيب تردميل با ورزشهاي ديگري نظير دراز نشست و ورزشهاي كششي مي تواند باشگاه خانگي خوبي براي شما باشد.

تردميل هاي برقي به نسبت تردميل هاي بدون موتور امكانات بيشتري دارند از جمله آن وجود صفحه نمايشگر است كه در طول تمرين تعداد ضربان قلب كاربر،كالري مصرفي او، مدت زمان تمرين، مسافت طي شده و سرعت را نمايش مي دهد و با بهره گيري از اين اطلاعات مي توان برنامه مناسبي براي تمرين داشت.

در اكثر تردميل هاي برقي تنها با فشار يك دكمه مي توان شيب دستگاه را به ميزان دلخواه تغيير داد و حالتي نظير تپه نوردي را به وجود آورد.كه استفاده از آن البته با سرعت كم براي بدن بسيار مفيد است و مي تواند سبب بالا رفتن متابوليسم و تقويت عضلات پا شود.
به خاطر داشته باشيد كه هيچگاه نبايد شيب و سرعت تردميل را به طور همزمان بالا ببريد زيرا اين كار سبب آسيب به مفلصل زانو مي شود.

همانگونه كه در ابتدا مطلب نيز يادآور شديم تردميل كاربرد هاي مختلفي دارد، هم جنبه دستيابي به سلامتي و تندرستي و هم تناسب اندام. البته دوندگان حرفه اي دو و حتي فضانوردان براي بالا بردن سطح استقامت بدن خود و هماهنگي عضلات از تردميل استفاده مي كنند.

نكته اساسي در استفاده از هر وسيله ورزشي از جمله تردميل طريقه صحيح به كارگيري آن است تا براي بدن شما مفيد باشد. پس قبل از رفتن بر روي آن دفترچه راهنما را به دقت مطالعه كنيد و يا از يك مربي ورزشي در اين زمينه راهنمايي بخواهيد.

نكات اساسي در انتخاب تردميل

بهتر است قدرت موتور تردميل انتخابي شما حداقل 1.5 اسب بخار باشد و حتي براي افراد كم وزن قابليت تحمل وزن تا 120 كيلوگرم را داشته باشد.به اين ترتيب دستگاه پر توان تري داريد و به جز شما افراد ديگر نيز مي توانند از آن استفاده كنند.اگر اندام درشتي داريد به ابعاد تسمه تردميل توجه كنيد به گونه اي كه به راحتي بتوانيد بر روي آن ورزش كنيد(تردميل عريض تري انتخاب كنيد).هنگام خريد دستگاه وزن چاق ترين فرد خانواده را در نظر بگيريد و بر اساس آن تردميل را انتخاب كنيد تا در صورت استفاده او به موتور دستگاه فشار وارد نشود.براي راحتي كار با تردميل شيوه استفاده از دستگاه خصوصاً نمايشگر آن را به خوبي بياموزيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۸:۰۳ ] [ هايپر جيم ]

محققان بر اين باورند كه دويدن به صورت روزانه به مدت 30 دقيقه، 15 سال عمر انسان را افزايش مي دهد و اين طول عمر بدون شك با سلامتي همراه خواهد بود. همانطور كه مي دانيد دويدن مانند ايروبيك، يك ورزش هوازي است و انجام آن باعث متابوليسم بدن را بهتر مي كند. هر چه سن بيشتر مي شود، متابوليسم كاهش مي يابد؛ به همين دليل با افزايش سن، با اضافه وزن مواجه مي شويم. ورزش منظم از كندي متابوليسم جلوگيري خواهد كرد. همچنين ورزش حجم عضلاني را بيشتر مي كند و عضلات نيز سوخت و ساز را افزايش مي دهند. يعني شما هر چه بيشتر ورزش كنيد بدن تان عضلاني تر خواهد شد و همين عضلاني شدن، روند كاهش وزن وتناسب اندام را سريع خواهد كرد. بافت عضلاني انرژي بيشتري در اختيار انسان مي گذارد.

اين روزها به دليل نامساعد بودن آب و هوا و مشغله هاي كاري فراوان، اغلب مردم فرصت ندارند، براي ورزش به محيط مناسبي بروند؛ به همين خاطر ما ورزش با دستگاه هاي هوازي خانگي را توصيه مي كنيم؛ داشتن يك تردميل خانگي ، اين امكان را به وجود مي آورد كه شما در هر زمان كه فرصت يافتيد به ورزش بپردازيد و از فوايد بي شمار آن بهرمند بشويد.

با دويدن بر روي تردميل 15 سال عمر خود را بيشتر كنيد!

ورزش انسان را جوان نگه مي دارد؛ زيرا سبب مي شود پيري در سلول ها و حتي كروموزم هاي بدن به تعويق بيفتد. با بالا رفتن سن كروموزوم ها كوتاه ترمي شوند؛ انجام ورزش منظم از اين كوتاه شدن براي مدتي جلوگيري مي نمايد و دقيقا به همين علت طول عمر افزايش مي يابد. ضمن اين كه فعاليت ورزشي كيفيت زندگي را نيز بهبود مي بخشد.

هر چه انسان به ميان سالي نزديك تر مي شود، مقدار چربي كه در ران ها و باسن تجمع پيدا كرده بودند به سمت شكم مي روند. چاقي شكمي بدترين نوع چاقي محسوب مي شود؛ زيرا چربي هاي شكم احتمال ابتلا به ديابت و بيماري هاي قلبي را افزايش مي دهد. انجام ورزش هوازي، بيش از هر چيز سبب كاهش چربي شكم مي شود.

دويدن بر روي تردميل يا سطح زمين، باعث ترشح هورمون اندروفين خواهد شد و اين ماده استرس هاس رواني و اضطراب را كاهش مي دهد. دويدن به اندازه ورزش يوگا، براي بدن آرامش بخش است. بر روي تردميل شما مي توانيد بر ضربان قلب و تنفس خود متمركز بشويد و اين بر سلامت روحي و جسمي تاثير به سزايي دارد.

با بالا رفتن سن حافظه انسان كندتر عمل مي كند. ورزش هوازي به طور منظم ومستمر اندازه هيپوكمپوس مغز را كه با حافظه ارتباط دارد، بيشتر مي كند و مهارت هاي مغزي بهتر مي شوند كه در اصطلاح مي گوييم مغز تيز شده است.

قلب يك بافت عضلاني است و مانند همه عضلات بدن در اثر بي تحركي دچار ضعف مي شود؛ در نتيجه خون رساني به ارگان هاي بدن با زحمت انجام مي شود. اين مسئله باعث خستگي و ايجاد حس ناتواني در بدن مي شود. انجام تمرينات ورزشي حتي در سطح متوسط، مانند راه رفتن بر روي تردميل وضعيت قلبي – عروقي را بهبود مي بخشد و اكسيژن رساني به بافت ها را بيشتر مي كند، بنابراين احساس خستگي ناشي از كمبود اكسيژن از ميان مي رود. البته فوايد ورزش به حس شادابي و سرزندگي محدود نمي شود؛ اين فعاليت منظم خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را تا حدود زيادي كم مي كند و مانع فشار خون بالا، بالا رفتن تري گليسريد و ايجاد لايه چربي در سرخ رگ و مسدود شدن آن مي گردد.

در واقع ورزش، جريان خون را در بدن بهتر مي كند. با بالا رفتن سن، فقط انعطاف پذيري بدن را كم نمي شود، بلكه انعطاف پذيري شريان ها و عروق نيز كمتر مي گردد؛ در نتيجه انقباض و انبساط رگ هاي حاوي اكسيژن و خون، به سادگي انجام نمي گيرد و اكسيژن به اندازه كافي به مغز و عضلات و حتي قلب نخواهد رسيد؛ اين مسئله فشار خون را بالا مي برد و قلب به سختي كار خود را ادامه مي دهد. ورزش فشار خون را پايين مي آورد و سبب مي شود قلب با هر پمپاژ خون بيشتري را در رگ هاه به جريان بيندازد؛ در نتيجه چربي رسوب شده در رگ ها از بين مي رود. پس از دويدن انجام حركات كششي به انعطاف پذيري رگ ها بسيار كمك مي كند.

مهم نيست اينك چند سال داريد ، با شروع ورزش از همين امروز، مي توانيد خود را جوان تر كنيد؛ به طوري كه در چند سال آينده هيچ كس نمي تواند سن دقيق شما را حدس بزند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۷:۳۹ ] [ هايپر جيم ]

افرادي كه به هر دليلي نمي توانند بدوند، مي توانند با راه رفتن بر روي دستگاه تردميل، وزن خود را كاهش بدهند. تحققات نشان داده راه رفتن منظم و به طور روزمره بيش از ساير ورزش ها كه به صورت نامنظم يا يك روز در ميان انجام مي شوند، در كاهش وزن موثر مي باشد. همچنين بررسي هاي بيشتر نشان داده است، افرادي كه مدت طولاني به صورت روزمره به راه رفتن مي پردازند، شاخص توده BMI كمتري دارند؛ يعني در مقايسه قد با وزنشان، چاقي كمتري در آنان ديده مي شود. متخصصين ورزشي در توضيح اين مسئله مي گويند: فعاليت راه رفتن براي افراد راحت تر از دويدن و ورزش هاي ديگر است؛ به همين علت كساني كه اين فعاليت را آغاز مي كنند در انجام آن پايداري به خرج مي دهند.

چگونه فقط با راه رفتن بر روي تردميل لاغر شويم؟

درست است روند وزن از دست دادن با راه رفتن تنها، نسبت به ساير ورزش ها كند تر مي باشد، اما اغلب افراد وقتي به اين ورزش رو مي آورند، به طور مداوم آن را انجام مي دهند. خصوصا كساني كه بر روي تردميل به راه مي روند. چون ديگر بدي آب و هوا يا تاريكي مانع آن ها نمي شود.

راه رفتن با ريتم تند و همراه با گوش دادن به موسيقي پر انرژي در تقويت عملكرد قلبي- عروقي بدن بسيار موثر مي باشد. با داشتن يك تردميل خانگي اين كار به صورت يك عادت روزانه درمي آيد. درست مانند مسواك زدن و ديگر تا مدتي راه نرويد، نمي توانيد با خيال راحت بخوابيد.

وقتي فردي تحرك ندارد، سوخت و ساز بدنش كند مي شود و كالري كمتري در روز از دست خواهد داد. اگر يك مقدار كالري دريافتي را كم كنيد و هر روز حدود 45 دقيقه بر روي تردميل راه برويد، در مدت كوتاهي متوجه تغييرات چشمگيري در بدن خود خواهيد شد.

راه رفتن در هنگام صبح براي بدن بسيار مفيد است. بعد از راه رفتن در صبح مجبور مي شويد براي ادامه فعاليت ها و ملاقات هاي خود دوش بگيريد، اين كار به از بين بدن چربي هاي بدن كمك زيادي مي كند. راه رفتن علاوه بر تناسب اندام در نشاط روحي و سرزندگي انسان نيز نقش دارد.

در حين انجام اين تمرين سعي كنيد مدتي سريع تر از ريتم معمولي خود راه برويد و بعد از 10 دقيقه دوباره سرعت خود را كم كنيد. به اين ترتيب اكسيژن بيشتري وارد بدن شما خواهد شد و اكسيژن بيشتر به بهبود متابوليسم بدن كمك مي كند. در هنگام راه رفتن بر روي تردميل قامت خود را صاف نگه داريد و شكم را به داخل بدهيد؛ اين كار فرم مطلوبي به بدن شما مي دهد و راست قامت تر به نظر خواهيد رسيد.

20 الي 30 دقيقه قبل از شروع تمرين يك ليوان آب بنوشيد و در حين ورزش هم يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بخورديد. نوشيدن آب، دماي بدن را متعادل نگه مي دارد وسبب مي شود اكسيژن بيشتري به سلول ها برسد.

سطح نرم و انعطاف پذير تسمه تردميل سبب مي شود در هنگام راه رفتن فشار كمتري به مفاصل بدن كاربر وارد بشود. راه رفتن براي افرادي كه از آمادگي جسماني مناسبي برخوردار نيستند و يا اضافه وزن زيادي دارند، بهترين فعاليت است. همچنين افراد سالمند كه به احتمال زياد دچار پوكي استخوان هستند براي ايمني بيشتر بايد فقط راه بروند. دليل مرگ نا به هنگام و بستري شدن اغلب كساني كه بيش از 65 سال دارند، پايين آمدن كيفيت زندگي و اعتماد به نفس در آن ها است. ورزش به افراد سالمند نيز اين فرصت را مي دهد كه احساس بهتري نسبت به خودشان داسته باشند. راه رفتن براي اشخاص مسن يك فعاليت فيزيكي مفيد است و كيفيت زندگي آنان را افزايش مي دهد.

15 دقيقه راه رفتن بر روي تردميل بعد از شام، كلسترول و تري گليسريد را پايين مي آورد و سبب خون رساني به كل بدن و تقويت دستگاه گردش خون مي شود. چون در هنگام راه رفتن اكسيژن بيشتري وارد بدن مي شود؛ در نتيجه با سوزاندن كالري تازه به دست آمده مي توان از انباشته شدن چربي در شكم و پهلوها پيشگيري كرد. همچنين راه رفتن پس از شام، به هضم بهتر غذا كمك مي كند و قند خون با اين كار كنترل مي شود.

راه رفتن به خودي خود بهترين ورزش است و هرگاه بخواهيم اين تمرين را پر تحرك تر بكنيم، امكان آن وجود دارد. وقتي كاربر بر روي تردميل راه مي رود، 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب را در اختيار دارد و با افزايش هر كدام از اين 3 عنصر مي تواند شدت تمرين را بالا ببرد. شدت تمرين نيز ّبه آمادگي جسماني فرد بستگي دارد. هرچه فرد بيشتر ورزش كند به آمادگي جسماني بيشتري دست پيدا خواهد كرد. افرادي كه براي مدتي راه رفتن را شروع كرده اند، كم كم مي توانند سرعت خود را بيشتر كنند و نتيجه بهتري از اين فعاليت بگيرند. راه رفتن در سنين جواني براي پيشگيري از پوكي استخوان بخصوص در زنان ضروري است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۸:۴۳ ] [ هايپر جيم ]

بعضي از افراد معتقدند بهتر است؛ اگر صبح زود به صورت آهسته و كم فشار بدوند و بدن خود را گرم كنند و پس از آن كم كم به انجام حركات سنگين تر ورزشي بپردازند. به اين ترتيب بدن آنها آمادگي بيشتري كسب كرده و براي انجام كار روزانه محيا ميشود.اما عده اي هستند كه نمي توانند از خواب صبح بگذرند و پيش از ظهر هم به دليل گرماي هوا ورزش نمي كنند.اين افراد بيشتر مايل هستند تا شبها و بعد از شام ورزش كنند.از آنجاييكه هنوز ارتباط خاصي بين ساعت ورزش و سوزاندن كالري پيدا نشده است شما مي توانيد در هر ساعتي از روز كه مايل هستيد به ورزش كردن بپردازيد.

بهترين زمان ورزش تردميل

تنظيم ساعت بدن

بدن هر فرد بر اساس شيوه زندگي و عادت او نظير ساعت خوابيدن يا بيدار شدن او تعيين ميشود،تغيير اين ريتم و جابجايي اين ساعات كار ساده اي نيست.اين تنظيم ساعت بر اساس الگوي شبانه روز و نحوه چرخش زمين تعيين مي شود و بر بسياري از شرايط فيزيكي بدن از جمله سطح هورمونها، تعداد ضربان قلب، فشار خون و دماي بدن تاثير گذار است و تغيير هر يك از اين شرايط به شيوه اي در هماهنگي و آمادگي بدن براي ورزش كردن موثر و پر رنگ است.

يكي از راههاي انتخاب زمان مناسب براي ورزش هر فرد اين است كه از ساعت بدن خود كمك بگيرد تا زمان مناسب براي پياده روي يا دويدن بر روي تردميل را به او نشان دهد در واقع اين همان ساعتي ست كه شما در آن بيشتر از بقيه ساعات شبانه روز مايل به ورزش كردن هستيد.

البته عوامل ديگري نظير شرايط كاري و نحوه زندگي و زماني كه وقت آزاد داريد تا از تردميل خود استفاده كنيد در اين انتخاب موثر مي باشد.به هر حال شما بايد در ورزش كردن زماني را انتخاب كنيد كه بتوانيد آن را تداوم ببخشيد.

هوشياري در خصوص ورزش صبحگاهي

بعضي از دانشمندان عقيده دارند كه اگر براي انتخاب زمان مناسب براي ورزش كردن خود شك داريد و نمي توانيد تايمي را انتخاب كنيد. بهترين حالت اين است كه ورزش كردن در صبح زود را براي اين كار انتخاب كنيد.

تحقيقات نشان داداه است كه عادت به ورزش كردن براي كساني كه صبحگاه را براي اين كار انتخاب ميكنند بيشتر است.در اين زمان افراد بيشترين وقت آزاد را دارند و تقريباً زماني ست كه فرد تنها به ورزش كردن اختصاص مي دهد و كمتر اتفاق مي افتد كه در اين زمان برنامه ديگري پيش آيد كه مانع از ورزش كردن شود. البته براي افرادي كه استفاده از تردميل را براي صبحگاه انتخاب مي كنند بهتر است تا زمان بيشتري را به گرم كردن خود اختصاص دهند زيرا در اين زمان دماي بدن نسبت به ساير اوقات شبانه روز پايين تر است.

اوقاتي كه دچار بي خوابي مي شويد

به علت همزمان شدن خواب شبانه با ورزش صبحگاهي برخي از افراد نمي توانند در همه روزها به طور مداوم ورزش صبحگاهي انجام دهند، خصوصاً زمانهايي كه شب قبل به دلايلي مجور هستند ديرتر بخوابند امكان حذف اين برنامه وجود دارد.اگر چه بيرون آمدن از رختخواب و انجام ورزش در ابتدا ممكن است سخت به نظر بيايد اما با چنان لذتي همراه است كه بيشتر افراد، بعد از تجربه آن مايل به تركش نيستند.به اين ترتيب زمان خواب شما در شب به ناچار تنظيم مي شود و به اين ترتيب براي افرادي كه دچار بي خوابي هستند درمان مناسبي نيز هست. بدن افراد بايد براي خوابيدن آماده باشد اين آمادگي شامل دماي بدن و تعداد ضربان قلب ست، به اين ترتيب اگر افراد بتوانند شبها زودتر بخوابند بدنشان به مرور زمان به اين برنامه عادت مي كند.

ورزش كردن در آخر شب نزديك به زمان خوابيدن همانند خوردن غذا در آخر شب باعث بي خوابي مي شود. زيرا سبب مي گردد تا هم ضربان قلب و هم دماي بدن بالا رود كه اين موارد هر دو موجب بي خوابي مي شوند.

البته عده ديگري از ورزشكاران به ورزش كردن عصرها بيش از انجام آن در صبحگاه معتقدند .آنها مي گويند كه در اين زمان بدن سريعتر به ريتم موزون ورزشي خود مي رسد.

انجام ورزش بلافاصله بعد از خوردن غذا به هيچ عنوان توصيه نمي شود، زيرا در هنگام ورزش خون بايد براي اكسيژن رساني بهتر به ماهيچه ها برسد. اما زماني كه غذا ميخوريد خون براي كمك به هضم غذا به سمت دستگاه گوارش مي رود.بنابراين دانشمندان تاكيد دارند تا از ورزش كردن بعد از خوردن وعده هاي اصلي تا حدود 2ساعت پرهيز كنيد.

كشف بهترين زمان ورزش براي هركس

هنوز دانشمندان به توافق جامعي براي تعيين بهترين زمان ورزش كردن نرسيده اند. اما بهترين حالت براي هر فرد اين است كه ورزش كردن در ساعات مختلف شبانه روز را امتحان كند و زماني كه براي او از همه مناسب تر است و مي تواند ورزش خود را در آن زمان استمرار بخشد را انتخاب كند.در واقع بهترين زمان ورزش براي هر شخص را بايد خود او كشف كند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۸:۲۵ ] [ هايپر جيم ]

ام اس يكي از بيماريهايي ست كه افراد مبتلا به آن دچار اختلالات شناختي ميشوند.اين اختلال موجب ميگردد تا اشخاص در يادگيري و قدرت تصميم گيري،تمركز و... دچار مشكلاتي شوند.وجود اين مشكلات بر زندگي مبتلايان به اين بيماري تاثيرات زيادي مي گذارد.از آنجايي كه هنوز دارويي جهت درمان قطعي و پيشگيري از بيماري ام اس كشف نشده است،برنامه هايي براي توانبخشي ذهني اين افراد مورد آزمايش قرار گرفته است.

استفاده از تردميل در بيماران مبتلا به ام اس

از روشهاي بسيار مثبت و تاثيرگذار در تعديل اين مشكلات شناختي براي افراد مبتلا به بيماري ام اس انجام تمرينات ورزشي مي باشد.طبق تحقيقات به عمل آمده در خصوص انواع تمرينات ورزشي،برخي از اين ورزش ها مي تواند در بهبود قواي شناختي افراد تاثير گذار باشد.البته انجام اين ورزشها هم براي كليه افراد جامعه و هم بيماراني كه داراي مشكلاتي در سيستم عصبي خود هستند نظير جنون،سكته مغزي ،ام اس و... در بهبود وضعيت ذهني آنها بسيار موثر بوده است.در واقع انجام فعاليتهاي فيزيكي موجب مي شود تا ارتباطات جديد مغزي صورت گيرد كه نه تنها براي مبتلايان به بيماري ام اس و مغزي مفيد است بلكه براي افراد عادي نيزداراي همان فوايد مي باشد.

انجام مطالعات مختلف در خصوص بيماري ام اس با استفاده از تعدادي ورزش هوازي و بي هوازي نظير راه رفتن بر روي تردميل ، دوچرخه ثابت و يوگا نشان داد كه استفاده از آنها بر روي قدرت تمركز و توجه افراد مبتلا تاثير مثبت گذارده اما استفاده از تردميل بيش از ساير ورزش ها براي بهبود اختلالات شناختي اين بيماري موثر بوده است.

بنابراين راه رفتن آهسته بر روي تردميل براي بيماران مبتلا به ام اس با نظارت و مشورت پزشك متخصص قطعاً تاثيرات مثبتي در بهبود قسمتي از اين بيماري دارد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۶:۵۸ ] [ هايپر جيم ]

اگر اين دو دستگاه هوازي را در كنار هم داشته باشيد، يعني هيچ چيزي براي تناسب اندام كم نداريد.

ركاب زدن با دوچرخه ثابت، زمان مشخصي نمي خواهد؛ اين وسيله در هنگام صبح، ظهر و شب قابل استفاده مي باشد. بر روي دوچرخه ثابت مي توانيد با توجه به آمادگي جسماني بدنتان شدت تمرينات را تغيير بدهيد و بر روي تردميل نيز همين طور.

ورزش با دوچرخه ثابت و تردميل

ركاب زدن بر روي اين وسيله، عضلات 4 سر ران، لگن، ساق پا و اندام تحتاني را درگير مي كند و سبب چربي سوزي در ناحيه پهلو ها و شكم مي شود؛ به همين دليل براي تناسب اندام بسيار مفيد است. همچنين دوچرخه ثابت يا اسپينينگ در ايجاد انگيزه براي ساير فعاليت هاي روزمره موثر مي باشد. بهبود عملكرد قلبي- عروق بدن و گردش خون در همه نقاط يكي ديگر از ويژگي هاي اين دستگاه به حساب مي آيد. بر روي دوچرخه ثابت شما مي توانيد سطح شدت تمرين و قدرت لازم براي ادامه تمرين را مديريت كنيد. استفاده از اسپينينگ كار راحتي است و همه اعضاي خانواده مي توانند با اين دستگاه كار كنند.

تردميل نيز فوايد زيادي دارد؛ اين دستگاه براي ورزش هوازي كه وضعيت قلبي- عروقي را بهبود مي بخشد، موثر است. تردميل دويدن بر روي زمين را براي افراد شبيه سازي مي كند. در حاليكه بر روي تردميل 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب در اختيار كاربر قرار دارد و با افزايش هر كدام از اين 3 فاكتور مي تواند شدت تمرين را بيشتر بكند. با استفاده صحيح از اين دستگاه، علاوه بر چربي سوزي و كاهش وزن، عضلات داخل و خارج ران و باسن تقويت مي شوند. كار بر روي تردميل انرژي بدن را افزايش مي دهد و مانع بروز افسردگي و اختلال خواب مي گردد.

اگر شما تردميل و دوچرخه ثابت را در كنار هم داشته باشيد و به طور روزمره از آن ها استفاده كنيد، ظرف مدت 3 ماه به نتايج بسيار مطلوبي دست خواهيد يافت و تغييرات چشمگيري را در بدن خود حس مي كنيد. براي كار با اين دو دستگاه بهتر است تمرين با تردميل شروع شود، زيرا تردميل و به طور كلي دويدن، سريع تر از هر ورزش ديگري بدن را گرم خواهد كرد. كافي است به مدت 5 دقيقه با سرعت 4 كيلومتر در ساعت بر روي اين دستگاه راه برويد، سپس سرعت خود را به 7 كيلومتر در ساعت برسانيد، 1 الي 2 دقيقه با اين سرعت بدويد و دوباره سرعت را كم كنيد. بعد از يك دقيقه آرام راه رفتن بدن شما كاملا گرم شده است و مي توانيد به ادامه برنامه بپردازيد.

بهتر است حدود 15 دقيقه با سرعت متوسط و نسبتا زياد بر روي تردميل بدويد و بعد به آرامي دستگاه را متوقف كرده و به سراغ دوچرخه ثابت برويد. بر روي دوچرخه ثابت هم به صورت اينتروال كار كنيد. يعني گاهي سرعت را به حداكثر توان خود برسانيد و تا آنجا كه مي توانيد ادامه بدهيد و پس از 2-3 دقيقه با كم كردن سرعت، يك دقيقه استراحت فعال داشته باشيد. 20 دقيقه به همين ترتييب بر روي دوچرخه ثابت كار كنيد و دوباره تمرينات را با تردميل ادامه بدهيد. اين بار چون بدن شما گرم هست 15 دقيقه تمرين اينتروال لنجام بدهيد و سپس 15 دقيقه با دوچرخه ثابت كار كنيد.

عمل سرد كردن بهتر است بر روي دوچرخه ثابت انجام بشود چون كار با اين دستگاه تمرين كم برخورد محسوب مي شود و تمام شدن تمرين با ورزش كم برخورد به نفع بدن است. حتي اگر مي خواهيد زمان تمرين را افزايش بدهيد يا برنامه تمريني ديگري داريد، به خاطر داشته باشيد هميشه ورزش را با تردميل شروع كنيد و با دوچرخه ثابت به پايان برسانيد.

كساني كه اين دو وسيله را در منزل دارند، ديگري نيازي نيست به باشگاه بروند. اين دو وسيله مكمل يكديگرند و با آن ها مي شود يك تمرين ورزشي كامل انجام داد و به نتايج فوق العاده اي رسيد.

كاهش وزن و تناسب اندام با انجام ورزش منظم و روزمره بر روي اين دو دستگاه هوازي كاملا قابل دسترسي است. توجه داشته باشيد در هنگام كار با اين وسايل، كفش و لباس مناسب ورزشي بپوشيد و هرگز با پاي برهنه با چنين دستگاه هايي كار نكنيد. 20 دقيقه قبل از ورزش حتما آب بنوشيد و در طول مدت تمرين نيز يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بخوريد. اين كار دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد و باعث مي شود اكسيژن و مواد مغذي بيشتري به بافت ها برسد.

اگر فرصت داريد صبح ها به صورت ناشتا 20 دقيقه با دوچرخه ثابت كار كنيد و سپس دوش بگيريد و شب ها نيز بعد از شام 10 الي 20 دقيقه بر روي تردميل راه برويد. تمرينات پرشدت و طولاني را براي بعد از ظهر بگذاريد. 2 ساعت پس از ناهار بهترين زمان براي انجام تمرينات سنگين است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۱۶:۲۷ ] [ هايپر جيم ]

وقتي شخصي بر روي تردميل مي دود، 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب را تحت كنترل خود دارد. ضمن اينكه مي تواند همه مراحل دويدن را ثبت كند و تمرين خود را با جلسات قبل، مورد مقايسه قرار بدهد. اما تفاوت دويدن بر روي زمين با دويدن با تردميل ، در اين است كه شما بر روي تردميل امكان تغيير مسير و كم كردن نا گهاني سرعت را نداريد . البته سرعت بر روي تردميل نيز با فشار يك دكمه كم و زياد مي شود؛ اما وقتي بر روي زمين مي دويد، به محض اينكه بدن تان خسته بشود، سرعت كاهش مي يابد. پس روي تردميل شما بايد به جاي بدن خود تصميم بگيريد و عمل كنيد.

بسياري از افراد به دليل ترس از آسيب ديدگي زانو از دويدن بر روي تردميل، خودداري مي كنند. ولي اين ترس منطقي نيست. درست مانند كساني كه به دليل مهارت نداشتن درراندن اتومبيل، از رانندگي وحشت دارند. بنابراين اگر مهارت هاي لازم براي استفاده از اين دستگاه را كسب كنيد؛ تردميل هيچ آسيبي به بدن شما نمي رساند و مي توانيد با آن از فوايد ورزش هوازي و ايروبيك بهرمند بشويد.

دويدن از جمله ورزش هايي است كه فشار زيادي بر مفاصل بدن، به خصوص زانوها و مچ پا وارد مي كند. اگر دچار اضافه وزن زياد، ساييدگي غضروف يا آرتوروز هستيد، مي بايست در انجام اين ورزش احتياط كنيد. حتي افراد سالم هم نبايد در شروع ورزش، تمرين را با شدت بالا آغاز كنند.

چند نكته در مورد دويدن بر روي تردميل

اغلب كساني كه بر روي تردميل يا ساير وسايل بدنسازي كار مي كنند، مراقب رطوبت بدن، گرما و تعرق خود نيستند و اين مسئله ممكن است موجب گرمازدگي و افت فشار در آنان بشود. هرگاه تصميم داريد بر روي تردميل بدويد ابتدا بدن خود را با يك سري حركات كششي پويا و راه رفتن آرام بر روي اين دستگاه گرم كنيد. در طي زمان ورزش، يك بطري آب در دسترس خود داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بنوشيد. اين كار دماي بدن شما را متعادل نگه مي دارد و باعث مي شود اكسيژن تازه به بافت ها برسد.

هرگز با پاي برهنه و يا بدون به پا داشتن كفش ورزشي مناسب، بر روي تردميل نرويد. همواره گيره ايمني دستگاه را كه باعث اندازه گيري ضربان قلب شما مي شود، به خود متصل كنيد. اگر در حين دويدن سرگيجه يا سياهي رفتن چشم، حس كرديد، دستگاه را متوقف كرده و از آن پايين بياييد. هيچ گاه، به يك باره تمرين با سرعت بالا را قطع نكنيد. پس از اتمام ورزش با راه رفتن آرام بر روي دستگاه و حركات كششي پويا بدن را سرد كنيد.

روي تردميل به درستي گام برداريد؛ قدم هاي شما نبايد خيلي بلند يا خيلي كوتاه باشند. تا وقتي هنوز تعادل خود را به دست نياورده ايد دسته هاي دستگاه را بگيريد، اما در هنگام دويدن مي بايست دسته ها را رها كنيد. اگر نمي توانيد بدون گرفتن دسته ها بدويد، اندازه سرعت شما اشتباه است.

با پاشنه بروي دستگاه ندويد؛ در هنگام شروع هر گام سينه پا بايد بر روي سطح تسمه قرار بگيرد. مركز ثقل بدن خود را پيدا كنيد و براي جلوگيري از نيروي مخالف بر مچ و زانو ها، روي فرود پاها متمركز بشويد و خيلي جلوتر از بدن خود پاهايتان را فرود نياوريد.

گاهي سرعت و شيب دستگاه را تغيير بدهيد تا تمرينات تان از يكنواختي خارج بشود. از دويدن طولاني بر روي شيب هاي بالا اجتناب كنيد. فقط 5 دقيقه مي توانيد بر روي شيب بالاتر از 6 درصد بدويد؛ در غير اين صورت فشار زيادي بر مفاصل زانو و كمر وارد مي شود. البته راه رفتن آرام بر روي شيب زياد، تمرين قدرتي محسوب مي شود و براي افراد سالم مانعي ندارد. تازه كارها وقتي مي خواهند ورزش بر روي تردميل را شروع كنند، بايد مواظب حفظ تعادل خود باشند و با تمرينات كم شدت پيش بروند و به تدريج بر شدت تمرينات خود بيفزايند.

وقتي بر روي تردميل كار مي كنيد به دماي اتاق توجه داشته باشيد. بهتر است دماي اتاق كمي خنك باشد، چون در حين كار، دماي بدن شما بالا مي رود و دچار شوك گرمايي مي شويد. سعي كنيد در يا پنجره را باز بگذاريد تا اكسيژن تازه واردا اتاق بشود.

كاربرد اشتباه تردميل باعث دلزدگي و خستگي منفي مي شود. حتما يك برنامه مناسب براي خود داشته باشيد و طبق برنامه پيش برويد. هرچه بيشتر با اين وسيله كار كنيد، آمادگي جسمانيتان افزايش پيدا مي كند و عملكرد قلب- عروقي بدن بهبود خوادهد يافت . اين ورزش به نفع سيستم تنفسي شما نيز هست؛ چون كار با تردميل يك ورزش هوازي محسوب مي شود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۴:۰۷ ] [ هايپر جيم ]

سرعت اغلب تردميل ها تا 16 كيلومتر در ساعت قابل افزايش است و بعضي از آن ها تا 20 كيلومتر در ساعت را هم جواب مي دهند؛ اما اين سرعت ها براي افرادي كه وزن بالايي دارند و يا تازه كار هستند، مناسب نيست. البته اين وسيله براي كاهش وزن و شروع ورزش هاي هوازي دستگاه مناسبي محسوب مي شود و دسترسي آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزيت هاي تردميل خانگي است. با داشتن اين دستگاه در منزل ديگر نمي توانيد بهانه بياوريد، آب و هوا مناسب نيست، هوا تاريك است، امنيت وجود ندارد و....

20 دقيقه كار بر روي تردميل به طور روزمره، وقت زيادي از شما نخواهد گرفت. اين دستگاه عملكرد قلبي- عروقي و تنفسي بدن را بهبود مي بخشد و باعث مي شود در كنار يك رژيم غذايي مناسب به مرحله , و كاهش وزن برسيد. دويدن در سطح نرم و صاف به نفع افراد چاق است، زيرا در اين حالت فشار كمتري به مفاصل آن ها وارد مي شود.

برنامه كار با تردميل، براي افراد با اضافه وزن بالا

اگر بافت هاي بدن تحت فشار بيش از حد قرار بگيرند، ممكن است آسيب ببينند. دويدن بر روي سطح پوشش دار تردميل به افراد چاق فرصت مي دهد با فشار كمتري كار كنند؛ ضمن اينكه بر روي تردميل 3 فاكتور سرعت، زمان و شيب نيز در اختيار كاربر مي باشد و مي تواند با استفاده از اين 3 فاكتور و اطلاعات ارزشمندي كه مانيتور دستگاه در مورد كالري سوزانده شده، مسافت طي شده و ضربان قلب به او مي دهد، الگوي ورزشي مناسبي براي خود طراحي كند. همچنين تردميل طريقه گام برداشتن افراد تازه كار را اصلاح مي كند و امنيت بيشتري دارد.

براي اينكه كاهش وزن و سايز خود را متوجه بشويد مي بايست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روي اين دستگاه كار كنيد. اطلاعات كنسول تردميل، براي شما بسيار مهم است؛ با استفاده از اين اطلاعات مي توانيد شدت تمرينات را بالا ببريد. اگر در يك هفته اول، فقط با سرعت 4 كيلومتر در ساعت كار مي كرديد، در هفته دوم اين سرعت را به 5 كيلومتر در ساعت برسانيد. در اين صورت خواهيد ديد در همان زمان ثابت كالري بيشتري سوزانده ايد.

كم كردن وزن، بايد يك هدف بلند مدت باشد. همان طور كه شما طي مدت طولاني دچار اضافه وزن شديد، براي كاهش آن نيز بايد زمان بگذاريد. كاهش وزن يعني افزايش كالري سوزانده شده؛ بنابراين شما بايد با بالا بردن شدت تمرين، ميزان كالري سوزي بدن خود را افزايش بدهيد. اين مسئله يا با افزايش سرعت و يا با افزايش زمان تمرين اتفاق مي افتد. البته افزايش تدريجي هر 2 فاكتور زمان و سرعت بهترين گزينه براي افزايش شدت تمرين است. پس از مدتي براي ايجاد تنوع مي توانيد، گاهي شيب دستگاه را نيز بيشتر كنيد. توجه داشته باشيد راه رفتن بر روي شيب بالا مانند ورزش تپه نوردي فشار زيادي به زانو ها و ساير مفاصل پا و كمر وارد مي كند. هرگز بر روي شيب زياد با سرعت ندويد.

وقتي شما فقط داراز كشيده ايدو هيچ حركتي نداريد، براي زنده بودن مقداري كالري از دست مي دهيد كه به آن BMR گفته مي شود. براي به دست آوردن عددBMR بدن خود؛ مردها وزن خود را در عدد10 ضرب كنند و بعد 2 برابر افزايش بدهند؛ عدد به دست آمده كالري است كه براي زنده بودن مي سوزانيد. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب كنند و معادل وزن خود را به اين عدد بيفزايند و BMR خود را به دست بياورند. كالري كه از خوردن غذاهاي مختلف در طول شبانه روز كسب مي كنيد، چقدر است؟ با ايجاد يك تعادل منفي بين BMR خود و كالري به دست آمده، مي توانيد وزن كم كنيد. وقتي روي تردميل در حال ورزش هستيد، كالري از دست رفته شما مشخص است. بنابراين با يك رژيم غذايي سبك امكان كاهش وزن فراهم مي شود.

براي وزن كم كردن عجله نداشته باشيد؛ تناسب اندام بخشي از زندگي شما است؛ سلامتي جسماني و روحي نيز به همان اندازه و حتي بيشتر از آن اهميت دارد.

قبل از شروع تمرين ورزشي، بدن خود را گرم كنيد. ابتدا يك سري حركات كششي بر روي قسمت هاي مختلف بدن انجام بدهيد. سپس روي تردميل بايستيد و دستگاه را روشن كنيد. سرعت دستگاه را بر روي 3 كيلومتر در ساعت بگذاريد. 3 دقيقه در همين حالت راه برويد. سپس سرعت را به 5 كيلوتر در ساعت برسانيد و 2 دقيقه، به تند راه رفتن ادامه بدهيد. آنگاه دوباره سرعت را پايين بياوريد و 2 دقيقه ديگر در اين حالت راه برويد. اگر سالم و جوان هستيد، در همان جلسات اول مي توانيد گاهي با سرعت 7 كيلومتر در ساعت كار كنيد و هر 5 دقيقه يك بار سرعت را تا عدد 4 پايين بياوريد. به اين نوع تمرينات، تمرينات تناوبي يا اينتروال مي گويند. ولي اگر سن شما بيش از 50 سال است يا سابقه آسيب ديدگي در كمر يا زانو داريد، براي رسيدن به اين سرعت، بايد آمادگي جسماني خود را بالا ببريد و اين كار بيش از يك ماه زمان مي برد.

البته براي همه افراد نمي توان يك برنامه ورزشي يكسان ارائه داد. ولي به طور كلي افراد آسيب ديده، افراد مسن و كساني كه اضافه وزن بالايي دارند، مي بايست تمرينات خود را با شدت كم شروع كنند.

به بدن خود گوش بدهيد، بدن شما در مواقع لزوم به شما هشدار خواهد داد. در هنگام ورزش، دردهاي زياد واحساس كشيدگي بيش از حد را جدي بگيريد. در طول تمرين شما بايد فقط به آستانه درد برسيد. درد زياد، هشداري است در مود اينكه يا شدت تمرين يا حركات اشتباه هستند. هرگز بدون به پا داشتن كفش مناسب بر روي تردميل نرويد. در طول تمرين يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هراز گاهي آب بنوشيد تا دماي بدنتان متعادل باقي بماند. اگر احساس سرگيجه و سياه رفتن چشم پيدا كرديد، ابتدا سرعت تردميل را كم كرده و بعد آن را متوقف كنيد. پس از اتمام تمرين براي برگشت به حالت عادي، بدن را با حركات كششي سرد نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۳:۲۲ ] [ هايپر جيم ]

دويدن و راه رفتن بر روي تردميل با كاهش وزن رابطه مستقمي دارد. البته 4 كيلو وزن كم كردن در ماه، كمي سخت به نظر مي رسد؛ اما غير ممكن نيست. مهم ترين مسئله اين است كه به طور روزانه ورزش كنيد و رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد. هرگاه بتوانيد 3500 كالري در روز بسوزانيد، 450 گرم چربي از دست مي دهيد. بنابراين براي 4 كيلو وزن كم كردن در طول ماه، مي بايست بيش از 3500 كالري از دست بدهيد.

قبل از شروع اين برنامه وزن خود را اندازه بگيريد و در پايان ماه دوباره بر روي ترازو برويد تا ببينيد برنامه شما تا چه اندازه كارساز بوده است. اينكار سبب ايجاد انگيزه و موفقيت بيشتر خواهد شد.

وقتي بر روي تردميل كار انجام مي دهيد، ميزان كالري سوزانده شده بدنتان بر روي مانيتور دستگاه ثبت خواهد شد؛ اين كالري سوزانده شده را هر روز ياد داشت كنيد. به كالري مواد غذايي را كه ميل مي كنيد، نيز توجه داشته باشيد. براي كاهش وزن، بايد حداقل 250 تا 500 كالري بيشتر از آنچه به دست مي آوريد، بسوزانيد. مثلا اگر فردي 1750كالري به صورتع طبيعي مي سوزاند بايد 1500 كالري بخورد. اگر هم زمان با كاهش كالري، از تردميل هم استفاده كنيد، مطمئن باشيد لاغر خواهيد شد.

چگونه 4 كيلو با تردميل در ماه وزن كم كنيم؟!

بدن هر انساني براي براي زنده بودن، حتي در حالت خواب هم كالري مي سوزاند. به اين كالري سوزي در حالت استراحت كامل BMR بدن مي گويند. در حالت عادي يك فرد 70 كيلويي در 8 ساعت خواب حدود 184 كالري مي سوزاند. جالب است بدانيد، تمرينات هوازي اگر به درستي انجام شوند، BMR بدن را افزايش مي دهند؛ يعني شما حتي در خواب هم چربي مي سوزانيد. افزايش توده عضلاني در بدن، مي تواندBMR را تا 15 درصد بيشتر بكند.

براي 4 كيلو وزن كم كردن در ماه، بايد حداقل 6 روز در هفته و در روز يك ساعت، بر روي تردميل كار كنيد . ورزش بر روي تردميل، بسته به شدت تمرين باعث مي شود بين 600 تا 800 كالري از دست بدهيد. اين عدد بسيار كمك كننده است. اگر به هر دليلي نمي توانيد در روز يك ساعت ورزش كنيد، مي توانيد اين زمان را به 2 قسمت 30 دقيقه اي تقسيم كنيد. مثلا صبح 30 دقيقه و عصر 30 دقيقه تمرين انجام بدهيد. هر چه بيشتر كالري بسوزانيد، چربي بيشتري از دست خواهيد داد. كم تحركي هيچ كمكي به شما نخواهد كرد. ورزش هاي با وقفه در راه چربي سوزي كارسازتر از تمرينات بدون وقفه هستند. وقتي بر روي تردميل مي دويد، گاهي سرعت را تا آنجا كه مي توانيد بالا ببريد و از نهايت توان خود بهره ببريد. 1 تا 3 دقيقه در اين حالت باقي بمانيد، سپس سرعت خود را كم كنيد.

ورزش به تدريج آمادگي جسماني شما را افزايش خواهد داد. وقتي آمادگي جسماني بيشتري داشته باشيد، قادر خواهيد بود شدت تمرين را افزايش بدهيد و كاهش وزن به طور تساعدي اتفاق ما افتد. حتي اگر به كاهش وزن تساعدي نرسيد، با يك كيلو وزن كم كردن در هفته، طي چند ماه، اندام متناسب تري خواهيد داشت.

در طول دوران كاهاش وزن هرگز نااميد نشويد؛ اگر يك بار رژيم خود را شكستيد، مي توانيد با بيشتر ورزش كردن آن را جبران كنيد. تردميل براي كاهش وزن وسيله بسيار مناسبي است. شما با داشتن يك تردميل خانگي، در هر زمان از شبانه روز كه اراده كنيد، مي توانيد به ورزش بپردازيد. ديگر بدي آب و هوا، تاريكي، نبودن امنيت و ... مانع ورزش شما نخواهد شد.

بعضي از تردميل ها مجهز به يك پايه مخصوص براي انجام حركت دراز و نشست هستند. داراز و نشست در حالتي كه پس از دويدن، هنوز بدنتان گرم هست، تاثير فوق العاده اي دارد. حتي اگر اين پايه مخصوص را هم نداريد با كمك وسايل ديگر سعي كنيد در انتهاي تمرين يا در فواصل تمرينات با وقفه، تا آنجا كه مي توانيد، داراز و نشست بزنيد. در زمان كمتر از 3 ماه، شكم شما به طور چشمگيري كوچك خواهد شد. هرگز براي ورزش كردن و داشتن اندامي متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمي و روحي دير نيست.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۳:۰۰ ] [ هايپر جيم ]

در اين جا تعدادي از بهترين برندهاي تردميل خانگي و باشگاهي را با پاره اي از توضيحات در اختيار علاقمندان به اين دستگاه پر طرفدار، قرار مي دهيم. البته اين روزها برندهاي تردميل در بازار بسيار متنوع هستند و ما فقط به برترين هاي تردميل مي پردازيم.

بهترين برندهاي تردميل

تردميل پاندا Panda

تردميل پاندا در كشور چين و با استفاده از فناوري تايوان توليد مي شود، اين تردميل ها اصولاً 6 كاره هستند و  انواع مختلف باشگاهي و خانگي دارند. يكسال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش از ويژگي هاي اين محصول پرطرفدار مي باشد.قيمت تردميل هاي پاندا بسته به قدرت موتور و ويژگي هاي خاص آن متغيير است.از امكانات ويژه اين تردميل كه در برخي از انواع آن وجود دارد مي توان به ماساژور برقي، پايه دراز و نشست، دمبل، چرخ مسگري، امكان پخش موسيقي و... اشاره كرد. همچنين مانيتور موجود در اين تردميل ها داراي قابليت نمايش سرعت، مسافت، زمان ، كالري مصرفي و تعداد ضربان قلب نيز مي باشند.

تردميل توربو فيتنس Turbofitness

تردميل  هاي توربو فيتنس در كشور تايوان توليد مي شوند و داراي 2 سال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش مي باشند. اين تردميل ها انواع مختلفي در مصارف باشگاهي و خانگي دارند.كمترين قدرت موتور در تردميل هاي توربو فيتنس 1.8 اسب بخار است و بيشترين قدرت موتور آن 3.2 اسب بخار مي باشد.اين تردميل ها داراي 9 برنامه ورزشي هستند و در 2 مدل تك كاره و شش كاره توليد و به بازار عرضه مي گردند.امكانات تردميل هاي 6 كاره تخت شنا، كش ايروبيك، پايه دراز نشست، ماساژور قلبي و مسگري مي باشد. 

تردميل آيرون مستر IronMaster

تردميل آيرون مستر در كشور چين توليد مي شود و داراي دو سال گارانتي و ده سال خدمات پس از فروش است.اين تردميلها در دو نوع باشگاهي و خانگي توليد مي شوند و بيشترين قدرت آنها داراي 6 اسب بخار است. همانند تردميل هاي ديگر اين تردميل نيز قابليت تنظيم شيب و سرعت براي استفاده از برنامه هاي تمريني مختلف را دارد.همه مدل هاي تردميل آيرون مستر داراي 12 برنامه مختلف ورزشي هستند. 

تردميل جي كي اكسر Jkexer

تردميل هاي جي كي اكسر در كشور تايوان توليد مي شوند و قابليت تحمل وزن تا 150 كيلوگرم را دارند.اين محصول داراي كيفيت بالايي ست و 2 سال گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.تردميل هاي جي كي اكسر داراي مانيتور نمايش جهت سرعت، مسافت، زمان، كالري مصرفي و تعداد ضربان قلب مي باشند.همچنين 12 برنامه مختلف ورزشي دارند كه افراد با توجه به شرايط فيزكي و آمادگي بدن خود مي توانند از آن استفاده كنند. همچنين چرخهايي جهت جابجايي راحت تر دستگاه در زير آن تعبيه شده است.

تردميل فلكسي فيت Flexi Fit

اين تردميل ها، توسط كشور چين توليد شده و كشورمان بسيار مورد استقبال قرار گرفته اند. انواع خانگي و باشگاهي آن در بازار موجود مي باشد. قدرت موتور همه ي تردميل هاي فلكسي فيت يكسان نيست. معمولا اين دستگاه با يك سال گارانتي و 5 سال خدمات پس از فروش به مشتري عرضه مي شود. اين تردميل ها داراي انواع مختلف باشگاهي و خانگي با قدرتهاي مختلف موتور مي باشند. بسته به كارايي و قدرت موتور اين تردميلها قيمت هاي مختلفي دارند.

تردميل مجيكال Magical

اين تردميل ها، در كشور چين ساخته شده و تحت ليسانس كشور تايوان قرار دارند. در ابتدا همه مراحل ساخت اين تردميل ها در كشور تايوان انجام مي شد؛ اما كشور چين توليد اين محصول را برعهده گرفت. اين تردميل ها شامل يك سال گارانتي و 5 سال خدمات پس از فروش مي شوند. تردميل هاي مجيكال در 2 نوع خانگي و باشگاهي توليد مي شوند و از كيفيت بالايي برخوردار مي باشند.

تردميل تاپ شيب Top Shape

اين تردميل از برندهاي مطرح و پرطرفدار ساخت شده توسط كشور چين مي باشد كه داراي يك سال گارانتي و پنج سال خدمات پس از فروش است.علاوه بر قيمت مناسب كه از ويژگي هاي مهم اين محصول مي باشد تردميل تاپ شيب مجهز به امكاناتي نظير ويبره، چرخ مسگري، پايه دراز نشست و... مي باشد.

تاپ فرم Top Form

تردميل تاپ فرم ساخته شده توسط كشور چين و از با كيفيت ترين تردميل هاي توليدي كشور چين مي باشد كه گارانتي يك ساله و خدمات پس از فروش 5 ساله دارند. بيشتر تردميل هاي تاپ فرم چند كاره هستند و جهت استفاده به عنوان تردميل خانگي انتخاب خوبي ست. از امكانات خاص تردميل هاي تاپ فرم پايه دراز نشست، چرخ مسگري ، ويبره و... مي باشد.

تردميل پاورفرست Power First

اين تردميل ها در كشور تايوان توليد مي شوند و داراي كيفيت بسيار خوبي هستند كه با يكسال گارانتي و 5 سال خدمات، به فروش مي رسند.اين محصول تايواني در 2 نوع تردميل خانگي و تردميل باشگاهي محصولات خود را به بازار عرضه مي كند و با توجه به ميزان مبلغ پرداختي داراي چندين مدل با ويژگي ها و امكانات متنوع مي باشد. 

تردميل پروتئوس Proteus

اين تردميل ها محصول كشور چين هستند و از بهترين دستگاه هاي موجود در كشورمان به حساب مي آيند. ارزان ترين مدل اين تردميل ها PMT4000 است. تردميل پروتئوس شامل يك سال گارانتي و 3 سال خدمات پس از فروش مي شود.

تردميل بادي اسكالپچر Body Sclupture

تردميل هاي بادي اسكالپچر در كشور چين توليد مي شوند و يك سال گارانتي وخدمات پس از فروش پنج ساله دارند. اين برند تردميل داراي موتورهايي با قدرت متفاوت و قيمت هاي مختلفي مي باشند.

تردميل فورد Ford

تردميل هاي فورد ساخت كشور تايوان مي باشند و از كيفيت و استقامت بالايي برخوردارند،اما استفاده از اين محصول به دليل قيمت نسبتاً بالايي كه دارد زياد در كشور ما رايج نيست. تردميل هاي فورد داراي يكسال گارانتي تعويض قطعه هستند و انواع باشگاهي و خانگي دارند.

تردميل تايتان فيتنس Titan

تردميل تايتان فيتنس ساخت شده توسط كشور تايوان هستند و بيشتر آنها مجهز به دستگاه ماساژورند.اين تردميل هاي تايواني داراي 15 ماه گارانتي و 10 سال خدمات پس از فروش هستند كه كيفيت و قدرت بالاي اين دستگاهها را به اثبات مي رساند.اين محصول داراي تنوع قيمتي زيادي است. 

تردميل تن آرا Tan Ara

به دليل نام اين محصول بسياري از افراد گمان ميكنند تردميل هاي تن آرا ساخت كشور ايران است، در حاليكه اينگونه نيست.اين تردميل ها در كشور چين توليد مي شوند.تردميلهاي تن آرا داراي يكسال گارانتي و خدمات پس از فروش 3 ساله هستند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۲:۴۴ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» هتل های اتریش، اوج زیبایی در قلب سرزمینی بی همتا
» کاخ گلستان | جاذبه های گردشگری تهران
» آشنایی با بلغارستان | سفر به زیباترین جاهای بلغارستان
» خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه اندازی شد!
» زری بافی | هنری که از نیاکان برای ما به یادگار مانده!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بر سما یار
» غذاهای رایج تاجیکستان | سفر به تاجیکستان با طعم غذاهای خوشمزه
» بهترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در هوا یا دریا؟؟!!
» آشنایی با اماکن دیدنی موجود در اطراف فروشگاه پارکر لطیفی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوای رنگ ها
» گشت و گذار در هند همراه با امین و هانیه | ( قسمت اول )
» تفریح در پیزا| غرق شدن در زیبایی های ایتالیایی
» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز
» نمایشگاه آثار معمار زندان قصر افتتاح شد!
» دیدنی های لندن در پناه هنر و زیبایی بی نظیر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نرمش صبحگاهی
» جیرفت کهن | برگی از کتاب تاریخ ایران زمین