تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 21
ديروز : 6
افراد آنلاين : 1
همه : 5521
پيوندهاي روزانه
چت باکس

استفاده از تردميل به عنوان يك وسيله ورزشي به شدت رواج يافته است و مردم به دليل آگاهي از مزاياي زيادش مايل به استفاده از آن هستند. كمبود فرصت وخطرات و آسيب هاي ناشي از راه رفتن در بيرون از خانه، عمده دلايلي هستند كه آنها را به استفاده از تردميل راغب كرده است.البته افراد، اهداف مختلفي در استفاده از تردميل دارند برخي به هدف كاهش وزن ورزش ميكنند،عده اي براي سلامت سيستم قلبي و عروقي خود،عده اي ديگر براي آمادگي در مسابقات و برخي نيز جهت عضله سازي.

مهم نيست شما به خاطر چه هدفي ورزش مي كنيد بلكه مهم اين است، كه با استفاده صحيح از تردميل و به كارگيري برنامه اي مشخص هدف خود را دنبال كنيد.
از تردميل اگر بطور صحيح و علمي استفاده شود مي تواند بهترين وسيله براي يك ورزش امن و ايده آل باشد، اما در صورت استفاده نادرست به زانو و برخي از اندامهاي شما آسيب مي زند.

اشتباهات ورزش با تردميل

برخي از اشتباهات رايج در زمان استفاده از تردميل:

استفاده از تردميل با پاي برهنه و يا كفش نا مناسب:انتخاب كفش خوب در انجام يك ورزش حرفه اي و مفيد تاثير به سزايي دارد،در زمان خريد كفش براي راه رفتن و دويدن بر روي تردميل بايد دقت كنيد تا علاوه بر نرمي و سبكي، كفش داراي لايه هاي اضافي براي ضربه گيري مناسب هم باشد.البته بيشتر تردميل ها داراي قابليت ضربه گيري خوبي براي كم كردن فشار و جلوگيري از آسيب به زانو ها هستند اما استفاده از اين كفش ها كار شما را راحت تر مي كند.

در هنگام ورزش به پاي خود نگاه نكنيد:برخي از افراد عادت دارند هنگام راه رفتن يا دويدن بر روي تردميل به پاهاي خود نگاه كنند و تصور ميكنند اين گونه تمركز بهتري دارند، در صورتيكه بر عكس اين قضيه وجود دارد و نگاه كردن به پاها سبب مي شود كه شما تعادل خود را از دست بدهيد و موجب آسيب به مهره هاي گردن و حتي ايجاد گودي كمر و كمردرد مي شود.در اين حالت بدن شما براي ورزش كردن وضعيت طبيعي ندارد. هنگام دويدن بر روي تردميل بايد گردن شما مستقيم باشد و به سمت بالا و پايين متمايل نباشد هردو شانه در وضعيت يكسان و سينه رو به جلو باشد. اين حالت، وضعيت مناسب دويدن شماست.

كوبيدن پاها زمان فرود:در هنگام استفاده از تردميل ،بايد سعي كنيد تا وضعيت طبيعي بدن شما حفظ شود. و همانگونه كه در راه رفتن معمولي گام بر مي داريد به همان طريق عمل كنيد و هنگام فرود از قسمت مياني و جلوي پا استفاده كنيد نه پاشنه .كوبيدن پا بر روي دستگاه علاوه بر ايجاد عدم تعادل سبب فشار به زانو ها مي گردد.


استفاده از يك برنامه تمريني تكراري:استفاده از برنامه تمريني تكرار سبب مي شود تا بدن شما به مرور زمان به آن برنامه عادت كند و كالري سوزي به نسبت قبل كمتر شود و نتيجه دلخواه را بر روي بدن شما نداشته باشد. سعي كنيد حداقل ماهي يك بار تغييري در ورزش كردن خود ايجاد كنيد مثلا از وسيله هاي ديگر بدنسازي مثل الپتيكال يا دوچرخه ثابت استفاده كنيد يا به پياده روي خارج از خانه برويد.به اين ترتيب از فشار طولاني بر روي عضلات يك ناحيه جلوگيري مي شود.

برداشتن گامهاي بلند:برداشتن گامهاي بلند براي اين كه در زمان كوتاه تر مسافت طولاني تري را طي كنيد روش مناسبي نيست و حتي موجب كم شدن كارايي ورزش شما مي گردد.وقتي با گامهاي بلندتر از حد معمول قدم بر مي داريد مانند اين است كه بر روي دستگاه مي جهيد اين امر انرژي زيادي از شما مي گيرد و سبب مي شود سريعتر احساس خستگي كنيد و مجبور شويد زودتر ورزش را كنار بگذاريد. همچنين اين عمل احتمال مصدوميت شما را افزايش مي دهد.بهتر است در هر ثانيه 3 قدم برداريد. در اين حالت در وضعيت نرمال راه رفتن قرار داريد.

قوز كردن به سمت جلو:قوز كردن در هر حالتي براي بدن مضر است و موجب كمر درد و ايجاد قوز در آينده مي شود، همچنين تعادل شما را در حين تمرين برهم مي زند.سعي كنيد بدن خود را محكم نگه داريد و به هيچ سمتي خم نشويد.اگر اين عمل براي شما دشوار است پس بايد سرعت دستگاه را كمتر كنيد.

افراط كردن در ورزش:در انجام تمرينات خود افراط نكنيد اگر بعد از تمرين احساس خستگي شديد يا ضعف عضلاني كرديد يا دچار طپش قلب شديد. بايد در نحوه تمرين كردن خود تجديد نظر كنيد، تمرينات طولاني سبب خستگي و دلزدگي افراد مي گردد، پس بايد حتماٌ برنامه تمريني مناسب بدن خود را انجام دهيد.

به صورت خودكار تمرين مي كنيد:زماني كه شما يك برنامه تمريني را مرتباٌ تكرار كنيد ديگر اثر كافي را روي بدن شما ندارد،سعي كنيد هر هفته قسمتي از تمرين خود را تغيير دهيد مثلاٌ اگر قصد داريد اين هفته مدت طولاني تري بدويد از سرعت زياد پرهيز كنيد.يا هفته اي كه شدت تمرين را بالا مي بريد زمان را كوتاهتر كنيد. به اين ترتيب بدن شما با يك شرايط خاص سازگار نمي شود.شما با استفاده از وزنه مخصوص و بستن آن به پا يا با پوشيدن جليقه وزنه اي مي توانيد مقاومت تمرين را بالا برده و كالري سوزي را افزايش دهيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۸:۱۲ ] [ هايپر جيم ]

ويژگي هاي تردميل

در زمان خريد به اين ويژگي ها در تردميل توجه كنيد:

موتور تردميل

قدرت موتور تردميل هاي خانگي اصولا بين 1.25 تا 4 اسب بخار توان دارند. كه موتورهاي 1.25 تا 1.5 به نسبت ضعيفتر هستند و براي بيشتر كاربردها داراي قدرت لازم نيستند،اما براي كاربري هاي ضعيف تر و افراد سبك وزن امكان استفاده از آنها وجود دارد. براي افرادي كه يا پياده روي ميكنند يا بسيار سبك مي دوند تردميل هايي با قدرت 1.75 تا 2 اسب بخار كافي ست ، اما دوندگان موتورهاي قوي تر از 2 را براي تمرينات حرفه اي خود انتخاب مي كنند. به افرادي كه وزن آنها بالاتر از 100 كيلوگرم است، توصيه مي شود تردميلي با حداقل قدرت 2 اسب بخار را انتخاب كنند.البته برخي از تردميل ها داراي موتور با كيفيت تر از نوع ضعيف تر آنها كم صداترند. پس بسته به مكان قرار دادن تردميل و نحوه استفاده از آن به اين نكته نيز دقت كنيد.

تسمه دستگاه

اغلب تردميل ها تسمه اي به عرض 40 - 50 سانت وطولي معادل 100-150 سانتي متر دارند.براي كساني كه قد بلندي دارند يا از تردميل براي تمرينات سنگين تر و دويدن استفاده مي كنند طول دستگاه اهميت بسياري دارد زيرا گام برداشتن بلند و دويدن بر روي دستگاه نياز به مكان طولي بيشتري براي مانور دارد اين افراد معمولا تردميلي با طول بالاي 140 سانتي متر را انتخاب مي كنند.

سرعت تردميل

براي بيشتر كاربران تردميل دستگاهي كه تا سرعت 10 كيلومتر برساعت را پشتيباني كند كفايت مي كند.اما براي دوندگان و كساني كه عادت به دويدن در سرعت هاي بالا را دارند محصولاتي با سرعت هاي بيشتر هم وجود دارد حتي تردميل هاي خانگي كه تا سرعت 20 كيلومتر بر ساعت را نيز ساپورت كند در بازار موجود هستند.

شيب تردميل

بيشتر تردميل ها تا شيب 10 تا 20 درصد را پشتيباني مي كنند،و اين تنوع شيب به كاربران اين امكان را مي دهد تا با پيروي از برنامه هاي متنوع تر ورزشي، كالري بيشتري از دست بدهد.اكثر تردميل ها دو موتوره هستند و موتور دوم كوچكتر و ضعيف تر و براي كنترل شيب دستگاه مي باشد. برخي از تردميل ها داراي شيب منفي (تا منفي 6%)نيز هستند و براي افرادي كه مايل هستند حالت پايين آمدن از تپه را بازسازي كنند استفاده ميشود.

قابليت ضربه گيري دستگاه

ضربه گيري و نرمي تردميل به استفاده كننده كمك مي كند تا علاوه بر احساس راحتي و نرمي حركت روي دستگاه مفاصلش دربرابر فشار ناشي از ورزش كردن صدمه نبيند.تردميل فشاري كه بر اثر دويدن و پياده روي در خيابان يا جاده به بدن فرد وارد مي شود به ميزان چشمگيري (بين 15 تا 40 درصد) كاهش مي دهد.در اكثر تردميل ها اين قابليت به صورت تنظيم پذير وجود دارد. در نتيجه درجه مورد نياز ضربه گيري و نرمي براي هر فرد بسته به سليقه او قابل تنظيم است.

مقاومت تسمه تردميل

برخي تردميلها داراي تسمه هاي 2 تا 4 لايه هستند كه اين لايه هاي بيشتر آنها را نسبت به تردميل هايي با تسمه يك لايه مقاومترميكند.اين تسمه ها با صداي كمتري كار مي كنند. در ضمن هرچه غلطكهاي دستگاه تردميل پهن تر باشد عمر تسمه طولاني تر است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۷:۴۵ ] [ هايپر جيم ]

دستگاه تردميل كه يك وسيله ورزشي محبوب و پر طرفدار است داراي مزاياي زيادي مي باشد كه ما در اينجا به طور خلاصه چند مورد از آنها را ذكر مي كنيم.

مزاياي تردميل

1)ايجاد اندامي متناسب
2)حفظ سلامت بدن
3)بالا بردن كيفيت و بهبود سلامت وضعيت قلب و عروق
4)كالري سوزي و كمك به سرعت بخشي روند لاغري
5)بالا بردن استحكام عضلات و كاهش احتمال آسيب ديدن اندامها در حين كار و فعاليت
6)كمك به گردش خون بهتر بدن
7)انجام فعاليت و تمرين روزانه بدون توجه به شرايط جوي بيرون از خانه
8)امكان استفاده از برنامه هاي متنوع ورزشي و خسته نشدن از يك برنامه تكراري و روتين
9)صرفه جويي در هزينه ها و زمان
10)امكان استفاده از آن براي تمام اعضا خانواده


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۷:۲۹ ] [ هايپر جيم ]

بررسي هاي آماري نشان مي دهد بيشتر افراد در ميان وسايل ورزشي خانگي مايل به خريد تردميل هستند زيرا تردميل شبيه ساز پياده روي و دويدن به حالت طبيعي ست كه مورد علاقه بسياري مي باشد. با هر بار استفاده از تردميل بدن شما توانايي بيشتري براي تمرين طولاني تر و سخت تر با اين وسيله ورزشي را كسب مي كند. نكاتي كه بايد پيش از خريد تردميل به آن توجه كرد به شرح ذيل است:

چند توصيه پيش از خريد دستگاه تردميل

وزن: تردميل انتخابي شما بايد به گونه اي باشد كه توانايي تحمل وزني بيش از وزن شما را داشته باشد، زيرا هنگام دويدن بر روي آن فشار وارده به دستگاه از وزن واقعيتان بيشتر است.

قيمت: از نكات مورد اهميت در هنگام انتخاب تردميل قيمت آن است ،حتما توجه كنيد تا دستگاه انتخابي شما در رنج قيمت خودش داراي بالاترين كاربرد و بيشترين توانايي ها باشد.

قدرت موتور: از آنجايي كه در تردميل ها موتور دستگاه قسمتي ست كه بيشترين كار را انجام مي دهد و فشار اصلي بر روي آن است، حتما به هنگام خريد بايد به توان آن توجه كرد. مثلاٌ براي كساني كه تقريبا به مدت طولاني از دستگاه استفاده مي كنند ترميلي با موتور 2 تا 3 اسب بخار انتخاب مناسبي است.براي كسب اطلاعات بيشتر و كامل تر در اين زمينه مي توانيد با كارشناسان ماتماس بگيريد.

داشتن گارانتي نيز موضوعي حائز اهميت محسوب مي شود كه بايد حداقل يك سال باشد.موتور تردميل هايي كه با برق دي.سي كار مي كنند معمولاٌ بي صداتر هستند.

ثبات و پايداري تردميل: دستگاه را پيش از خريد و در فروشگاه امتحان كنيد تا بهترين گزينه را انتخاب نماييد.در هنگام دويدن روي دستگاه نبايد لرزش و عدم تعادلي در آن احساس كنيد.دستگيره ها در تردميل بايد داراي استحكام كافي باشند تا هنگام نياز بتوان به راحتي از آن استفاده كرد.دقت كنيد كه طول و عرض صفحه تردميل به اندازه اي باشد كه امكان و فضاي كافي فعاليت را به شما بدهد مثلا در حين دويدن كه گامهاي بلندتري برمي داريد يا براي افراد قد بلندتر طول دستگاه نكته حائز اهميتي ست.

سعي كنيد تردميلي كه انتخاب مي كنيد داراي برنامه هاي تمريني از پيش تعيين شده باشد به اين ترتيب هم در حالت هاي استاندارد تري تمرين مي كنيد و هم دچار خستگي ناشي از تمرينات تكراري نمي شويد.تنظيم سرعت و شيب دستگاه از روي پنل آن و مشاهده ضربان قلب و مسافت طي شده و مدت تمرين در مانيتور آن امكانات اوليه يك تردميل خوب است .اگر دستگاه جاي نگهداري بطري آب يا وسايل مورد نياز ديگر مثل حوله را نيز داشته باشد دسترسي راحت تر و بهتري داريد.شما با كمك گرفتن از تجربيات يك مربي خوب مي توانيد از تمريني ايده آل و بدون مشكل لذت ببريد.اما اگر به اين موارد دسترسي نداريد مي توانيد با استفاده از كتاب يا ويدئوي راهنماي تمرينات با نحوه و شدت صحيح تمرين در هر دوره آشنا شويد.

صداي دستگاه: حتماٌ هنگام خريد تردميل به اين نكته توجه داشته باشيد كه قصد استفاده از آن را در كجاي خانه و چه زماني داريد .اگر هنگام ورزش مي خواهيد تلويزيون تماشا كنيد يا قصد داريد زماني ورزش كنيد كه ساير اعضاي خانواده خواب هستند سر و صداي آن نبايد به گونه اي باشد كه نتوان در اين مواقع از آن استفاده كرد.

فضاي مورد نياز: حتما مكاني كه قصد قرار دادن تردميل در آن را داريد اندازه گيري كنيد زيرا ممكن است مدلي كه در فروشگاه به نظر شما كوچك است در مكان مورد نظر شما جاي نگيرد و حتما به جا به جا كردن آن نيز دقت داشته باشيد.

مقايسه تردميل هاي موتور دار و بدون موتور: بدليل اختلاف قيمت زياد بين تردميل هاي موتور دار و تردميل هاي معمولي برخي از افراد ترجيح مي دهند تردميل معمولي و با قيمت پايين تر را خريداري كنند.غافل از اينكه اين تردميل ها داراي مشكلات زيادي مي باشند. تردميل بدون موتورمعمولا اگر در وضعيت بيشترين حد شيب خود نباشد قابل جابه جايي نيست و در حين حركت نيز قابليت تنظيم شيب را ندارد.همچنين نسبت به نوع موتور دار از قدرت و استحكام كمتري نيز برخورداراست.

تعيين هدف در استفاده از تردميل: شما بايد پيش از شروع تمرينات خصوصاٌ در اجراي برنامه هاي طولاني مدت تعيين هدف كنيد يعني مشخص كنيد كه هدف شما از اجراي اين تمرينات كاهش وزن است ؟يا آماده كردن بدن براي شركت در مسابقات؟ يا هدف بدنسازي و توليد عضله داريد؟شايد هم براي تمدد اعصاب و دوري از تنش ها ورزش مي كنيد.

اگر سعي كنيد اهداف خود را كاملاٌ تعيين نماييد و در صورت امكان آن را مكتوب كنيد و طبق آن براي فعاليت خود برنامه ريزي كنيد راحتتر و سريع تر پيشرفت خواهيد كرد.اگر هدف شما بلند مدت است و دستيابي به آن طولاني ست.حتما آن را به اهداف كوتاه مدت تر تقسيم كنيد كه دسترسي به آن راحت تر باشد و انگيزه ادامه تمرينات را داشته باشيد.مثلا اگر قصد داريد در مدت يكسال 10 كيلو كاهش وزن داشته باشيد،تصميم بگيريد كه در هر ماه 1 كيلوگرم وزن كم كنيد در اين صورت براي خود هدف يك ماهه تعيين كرده ايد كه دستيابي به آن نيز ساده تر است.

پس تعيين هدف در انتخاب و نوع تمرين و رسيدن به آن بسيار موثر است.

بعضي از اهداف تمرين با تردميل به شرح زير است:

- كاهش استرس و تنش روزانه
- كالري سوزي و كم كردن وزن
- تناسب اندام و عضله سازي
- افزايش سطح انرژي بدن
- بالابردن كيفيت فعاليتهاي ورزشي
- افزايش توانايي بدن و قلب وعروق
- حفظ كردن وزن مناسب بدن
- تقويت عضلات ران و پا
- اصلاح كيفيت و برنامه خواب


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۳۱:۳۱ ] [ هايپر جيم ]

امروزه اغلب مردم به دليل مشغله زياد فرصت رفتن به دامن طيبعت يا باشگاه ورزشي را ندارند. بنابراين به اين فكر مي افتند يك باشگاه كوچك ورزشي در منزل خود مهيا كنند و در محيط امن خانه به فعاليت ورزشي بپردازند. اما معمولا در انتخاب دستگاه ورزشي مناسب دچار ترديد مي شوند. اغلب آن ها از خود مي پرسند تردميل يا دوچرخه ثابت؟ در حاليكه وسايل ديگري همچون الپتيكال نيز وجود دارد. اما اين دو وسيله ورزشي بسيار پرطرفدار هستند.

دوچرخه ثابت و تردميل هر دو وسايل ورزشي مفيد و كارآمدي به حساب مي آيند و هر كدام مزاياي خاص خود را دارند. مثلا تردميل دستگاهي است كه الگوي راه رفتن را براي انسان شبيه سازي مي كند. شما با اين وسيله بدون اينكه يك قدم از منزل خود فاصله بگيريد، مي توانيد چند كيلومتر پياده روي كنيد. ضمن اينكه اغلب تردميل ها در صفحه نمايش خود ضربان قلب، زمان، سرعت، مسافت طي شده و مقدار كالري سوزانده شده را نشان مي دهند و كاربر مي تواند با استفاده از اين اطلاعات مفيد يك الگوي ورزش مناسب را در پيش بگيرد. حتي افرادي كه از بيماري خاصي رنج مي برند، مي توانند الگوي ورزشي خود را با نسخه پزشك هماهنگ كنند.

تردميل بهتر است يا دوچرخه ثابت؟

تردميل وسيله مناسبي براي افراد سالمي است كه مي خواهند ورزش هوازي انجام بدهند. اما بيماراني كه دردهاي مزمن زانو، ديابت، فشار خون بالا و مشكلات قلبي –عروقي دارند، مي بايست در مورد استفاده از اين وسيله با پزشك خود مشاوره كنند. كساني هم كه به درد جلوي زانو مبتلا هستند، نبايد با هيچ نوع دوچرخه اي چه ثابت و چه متحركت، ورزش كنند. پياده روي براي اين گونه افراد بسيار مفيد است و مي توانند بر روي تردميل به آهستگي راه بروند.

البته دوچرخه ثابت هم فوايد بسياري دارد. گرچه مقدار حداكثر اكسيژن مصرفي، كه فاكتور مهمي در بهبود عملكرد قلبي- عروقي بدن است، در تردميل بيش از دوچرخه ثابت مي باشد، اما دوچرخه ثابت فضاي بسيار كوچكي اشغال مي كند و سر و صداي كمتري هم دارد. علاوه بر اين ها دوچرخه ثابت براي افراد مبتلا به درد هاي اسكلتي و آرتروز زانو مناسب تر است.

دوچرخه ثابت در مقايسه با پياده روي و دويدن بر روي تردميل به نسبت كمي ظرفيت هوازي را افزايش مي دهد. به همين خاطر در بحث چربي و سوزي و لاغري هيچ مزيتي نسبت به تردميل ندارد. اما براي كساني كه قصد دارند عضله هاي لگن، ساق پا و چهار سر ران خود را تقويت كنند، وسيله بسيار مناسبي محسوب مي شود. ضمن اينكه اگر دوچرخه سوار در حين ورزش، دسته هاي دوچرخه را به درستي در دست بگيرد، اندام فوقاني، يعني عضلات قفسه سينه و شانه نيز درگير مي شوند.

اغلب دوچرخه هاي ثابت، مگنتي دارند كه مقاومت دستگاه را تنظيم مي كند. بنابراين با اين وسيله مي توان شدت تمرين را به موقع كاهش و افزايش داد. افراد مسني كه مي خواهند از دوچرخه ثابت استفاده كنند، بهتر است تمرين خود را در 30 دقيقه ادامه بدهند و اين 30 دقيقه را به 3 قسمت 10 دقيقه اي تقسيم كنند. چون لزومي ندارد يك فرد مسن به طور مداوم به مدت 30 دقيقه ركاب بزند.

اگر بخواهيم دوچرخه ثابت را با دوچرخه متحرك مقايسه كنيم، بايد بگوييم دوچرخه ثابت بسيار ايمن تر از دوچرخه متحرك است. به همين دليل افرادي كه پوكي استخوان، مشكلات ارتوپدي، تعادلي و كم بينايي دارند و همچنين زنان باردار بهتر است از دوچرخه ثابت استفاده كنند. اگر فردي كه پوكي استخوان دارد از روي دوچرخه معمولي به زمين بيفتد با صدمات جبران ناپذيري مواجه مي شود. بنابراين دوچرخه متحرك براي بسياري از افراد خطرناك است.

اما افرادي كه زانوي خود را به تازگي مورد عمل جراحي قرار دادند و كساني كه مشكل درگيري كشك زانو با استخوان ران دارند، بهتر است حتي در مورد استفاده از دوچرخه ثابت نيز با پزشك متخصص ارتوپد مشورت كنند. اين افراد اگر زاويه پا را با ركاب درست تنظيم كنند استفاده از اين وسيله آسيبي به آن ها نمي زند. ولي خم كردن بيش از حد زانو مي تواند برايشان مشكل ساز باشد.

در هنگام استفاده از دوچرخه ثابت، اين وسيله بايد براي قد و اندازه بدن كاربر تنظيم بشود. فاصله زين تا زمين، ركاب ها و دسته ها بايد مناسب باشد. افراد تازه كار نبايد در يكي دو هفته اول مقاومت دستگاه را تغيير بدهند. بعد از گذشت اين زمان طبق برنامه اي كه دارند پيش بروند. سايز دوچرخه نيز براي كاربر اهميت دارد. در هنگام خريد دقت فرماييد؛ دوچرخه اي انتخاب كنيد كه براي وزن شما مناسب باشد.

اگر در هنگام ركاب زدن كشاله ران هايتان دچار درد مي شود مي توانيد شورت بالشتك دار بپوشيد. قبل از ورزش حتما كفش مناسب به پا كنيد. كفش دوچرخه سواري نبايد كف نازك ونرمي داشته باشد. كف سفت كفش فشار را در سطح پا پخش مي كند. زين دوچرخه را طوري تنظيم كنيد كه وقتي ركاب ها در پايين ترين نقطه قرار دارند، زانو كمي خم باشد.

ركاب زدن را به آرامي شروع كنيد. به تدريج مقاومت و سرعت را افزايش بدهيد. گاهي با بالاترين سطح مقاومت دستگاه كار بكنيد. اين حالت ورزشي شبيه به تپه نوردي را براي شما شبيه سازي مي كند. گاهي روي دوچرخه ثابت بايستيد و ركاب بزنيد.

هميشه قبل از ورزش با حركات كششي پويا و آرام ورزش كردن، بدن خود را گرم كنيد و پس از اتمام تمرين نيز با حركات كششي ايستا سرد كنيد. چند ورزش ساده مثل طناب زني و دارز و نشست را هم در كنار ورزش با دوچرخه ثابت انجام بدهيد تا هر چه سريع تر به نتايج مطلوب دست پيدا كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۳۱:۱۳ ] [ هايپر جيم ]

تردميل در مقايسه با ساير وسايل ورزشي يكي از دستگاههاي پر كاربرد خانگي ست و با وجود اين كه كار با آن بسيار ساده است خيلي از افراد به طور صحيح از آن استفاده نمي كنند. امروزه استفاده از تردميل به قدري رايج شده است كه بيشتر مردم وقتي تصميم به كاهش وزن و ورزش در خانه را مي گيرند اولين گزينه انتخابي آنها دويدن يا پياده روي بر روي تردميل است.البته تردميل به علت اينكه دستگاهي هوازي ست براي اين منظور انتخاب مناسبي مي باشد.

در اين مقاله قصد داريم كه بررسي كنيم تردميل تا چه ميزان در كاهش وزن موثر است و و براي رسيدن به هدف چه مدت و با چه شدتي بايد ورزش كرد.

برخي از پزشكان متخصص در اين زمينه معتقدند كه هر نوع ورزش هوازي از قبيل تردميل بيش از ساير حركات ورزشي بر روي كاهش وزن افراد موثر است. اگر قصد داريد براي سلامتي يا تناسب اندام ورزش كنيد، بايد حداقل مدت ورزش كردن شما 15 تا 20 دقيقه باشد و تمريني كه انجام مي دهيد اكثر عضلات شما يا لااقل عضله هاي اصلي بدنتان را وادار به حركت كند. تردميل از اين لحاظ گزينه مناسبي ست. شدت ورزش كردن هم بايد به نحوي باشد كه ورزشكار به نفس نفس بيفتد اما در حد متعادل(نه خيلي شديد و نه خيلي كند).

اگر مي خواهيد تردميل را براي انجام هدف خود انتخاب كنيد بايد گزينه هاي ذكر شده در پاراگراف بالا را در خصوص تمرين با آن اجرا كنيد تا به نتيجه مطلوب برسيد، يعني به مدت 20دقيقه با شدت و سرعت متوسط ورزش كنيد (به گونه اي كه در حين ورزش بتوانيد سوت يا حرف بزنيد) و سعي كنيد بيشتر عضلات خود را درگير كنيد.اگر در زمان استفاده از آن به اين نكات توجه كنيد مي تواند براي شما ورزشي مفيد باشد.

تردميل و بايد ها و نبايدهاي استفاده از آن/تردميل بخريم آيا؟

همانطور كه استفاده از اين وسيله ورزشي براي بدن خوب است اگر در حين استفاده يا خريد آن به چند نكته ساده توجه نكنيد مي تواند به بدن شما آسيب هم برساند.مثلا اگر در هنگام خريد دقت نشود و تردميل نامناسبي انتخاب كنيد ، بدون گرم كردن بدن شروع به ورزش با شدت بالا كنيد، قبل از سرد كردن بدن از آن پياده شويد، هنگام ورزش پا برهنه باشيد و يا از كفش و لباس مناسب استفاده نكنيد در اين صورت اين حركات نه تنها ورزش را براي بدن مفيد نمي كند بلكه مي تواند به آن صدمه نيز بزند.

همچنين استفاده از اين وسيله ورزشي براي كودكان و سالمندان و يا كساني كه به دلايل مختلف دچار عدم تعادل هستند توصيه نمي شود و استفاده از تردميل مي تواند براي آنها خطرساز شود اما بقيه افراد به راحتي مي توانند با استفاده از آن ورزشي سالم و جذاب را انجام دهند. پس هنگام استفاده از تردميل دقت كنيد تا جهت جلوگيري از فشار و ضربه به قسمت تحتاني بدن حتما در هنگام دويدن بر روي نرمه پا فرود كنيد نه پاشنه آن البته تردميل تا حد زيادي فشار ناشي از دويدن را كم مي كند به همين خاطر دويدن بر روي آن به نسبت زمين ساده تر است و خستگي و فشار كمتري به دنبال دارد.

در كل افراد بعد از سن 50 سال كم كم در بينايي و شنوايي ضعيف ترمي شوند و اين روند به صورت كند ادامه پيدا مي كند تا در سنين بالا دچار عدم تعادل در وضيت جسمي خود مي شوند و همين امر استفاده از تردميل را براي آنها مشكل مي كند.

همانطور كه پيش از اين هم ذكر كرديم ورزش با تردميل بايد با شدت و سرعت متوسط انجام گيرد و بالا رفتن ضربان قلب تنها مجاز است تا به 80 در صد ماكسيمم حالت خود برسد ،اما مي توانيد در صورت توانايي بدن مدت تمرين خود را افزايش دهيد.

براساس نظر سازمان بهداشت جهاني، ورزش صحيح و مناسب براي بدن ورزشي ست كه شخص بعد از انجام آن احساس شادي و نشاط كند و دچار خستگي و فشار زياد نشود،اگر فردي پس از انجام حركات ورزشي دچار ضعف و خستگي زياد شد در واقع در انجام ورزش افراط كرده و به جسم و روح خود صدمه زده است.

امروزه به دليل ماشيني تر شدن زندگي و همچنين كمبود وقت آزاد براي انجام ورزش و فعاليت بدني و اينكه اكثر افراد به خاطر شرايط زندگي و كار خود ساعتها در پشت ميز ادارات نشسته و هيچگونه فعاليتي ندارند ، همچنين خوردن غذاهاي آماده و فست فود سبب افزايش وزن و چاقي در افراد و بروز بيماري هايي از جمله فشار و قند خون شده است.

چون اين نحوه زندگي براي افراد وقتي باقي نمي گذارد تا به باشگاه بروند يا در طبيعت ورزش كنند، استفاده از وسايل ورزشي خانگي نظير تردميل،دوچرخه ثابت و الپتيكال در كاهش وزن و كسب سلامتي قطعاٌ مفيد مي باشد.

در واقع از آنجايي كه تردميل يك ورزش هوازي محسوب مي شود و استفاده از آن مصرف اكسيژن بدن را بالا برده و سبب افزايش ضربان قلب تا 2 يا حتي 3برابر مي شود و متابوليسم را بيشتر ميكند بسيارمفيد است.

البته حتما توجه داشته باشيد كه هنگام راه رفتن و دويدن بر روي تردميل نبايد دستگيره‌هاي آن را نگه داريد. زيرا زماني كه بر روي تردميل مي دويد ، حالت بدن شما بايد شبيه زماني باشد كه بر روي زمين مي دويد (قسمت بالايي بدن و دستها هم به سمت جلو و عقب در حركت باشد) اما زماني كه دستگيره ها را مي گيريد فقط قسمت تحتاني بدن حركت مي كند و همين امر علاوه بر اينكه تاثير ورزش و كالري سوزي را در بدن شما كم مي كند سبب عدم تعادل نيز مي گردد. وقتي كه بر روي تردميل راه مي‌رويم و يا مي‌دويم بايد تمام فرم بدن به شكل زماني باشد كه برروي زمين ورزش مي كنيد.در زمان استفاده از تردميل مانند ساير ورزش هاي ديگر انجام دم و بازدم صحيح را فراموش نكنيد.

استفاده از تردميل راه هاي مختلفي دارد اما يكي از روش‌هاي ساده و پر كاربرد استفاده از آن روش پلكاني است، كه حدود 30 دقيقه زمان نياز دارد در اين حالت به صورت پلكاني در هر يك دقيقه يك درجه سرعت تمرين خود را بالا ببريد.به عنوان مثال اگر با سرعت 2 شروع به حركت مي كنيد در هر دقيقه يك پله افزايش سرعت دهيد تا سرعت شما به 10 برسد و پس از آن هم به صورت منفي در هر دقيقه 1 پله سرعت را كاهش دهيد تا دوباره به حالت اوليه باز گرديد، اين روش به علت اينكه كم كم بدن را آماده سرعت بالا مي كند هم ساده و بدون فشار است و هم براي كالري سوزي و كاهش وزن بسيار مفيد و طرفداران بسياري دارد

يكي از روشهاي ديگر تمرين با تردميل روش پلكاني نامنظم است.در اين حالت بعد از گرم كردن بدن به مدت 5 دقيقه ، ابتدا از سرعت كم بر روي تردميل راه‌ ميرويد سپس بعد از يك دقيقه به اندازه 2 يا 3 پله سرعت را بالا ببريد( 2 دقيقه با همان سرعت بدويد ) سپس دوباره چند درجه سرعت را كاهش و همين روال را چندين بار تكرار كنيد، اين افزايش و كاهش سرعت سبب مي‌شود تا ضربان قلب شما بالا رفته موجب افزايش متابوليسم بدن مي شود وچربي‌سوزي را هم افزايش مي دهد.

تردميل ورزشي است كه به دليل داشتن امكان نمايش ضربان قلب به شما كمك مي كند تا از صحيح بودن نحوه ورزش خود اطمينان حاصل كنيد زيرا اطلاع از تعداد ضربان قلب در طول تمرين ميزان فشار وارد شده بر بدن را نشان مي دهد و به شما كمك مي كند تا در صورت نياز برنامه تمريني خود را اصلاح كنيد.

با توجه به اينكه شرايط بدني هر فرد با ديگري متفاوت است ميزان چربي سوزي و افزايش متابوليسم در بدن هر شخص به نسبت ضربان قلب او با شخص ديگر متفاوت است. پس نياز است تا هركس از تعداد ضربان قلب خود در حين تمرين و ارتباط آن با شدت تمريني كه انجام مي دهد آگاه باشد تا به نتيجه درستي در تمرينات خود برسد.

يك فرمول براي اينكه بدانيم اگر تعداد ضربان قلب ما چقدر باشد در بدن مان چربي سوزي صورت مي گيرد:

سن خود را از عدد 220 كم ‌كنيد و هر عددي كه حاصل شد بايد تعداد ضربان قلبتان در مدت تمرين به 80 تا 90 درصد عدد حاصله برسد.

ورزش كردن با تردميل در ابتداي صبح و قبل از خوردن صبحانه قند خون را به پايين ترين حد ميرساند. بنابراين در اين زمان استفاده از آن سبب افت فشار و قند خون شما ميشود. در كل انجام هيچ ورزشي قبل از خوردن صبحانه توصيه نمي گردد.بنابراين بهتر است اول صبحانه بخوريد تا قند از دست رفته بدن شما در طول شب جبران شود سپس شروع به ورزش كنيد،زيرا هدف از ورزش كردن ابتدا به دست آوردن سلامتي ست سپس كاهش وزن و مسائل ديگر.

ورزش كردن با استفاده از تردميل براي كاهش وزن و سلامت بدن بسيار مفيد مي باشد اما خوب است اگر پيش از استفاده از آن از اندازه آمادگي بدن خود توسط متخصص اطمينان حاصل كنيد و در مورد شدت و نحوه و زمان تمرين با مربي يا كارشناس ورزشي مشورت نماييد تا با اطمينان خاطر بيشتر و صحيح ترين نحو به انجام ورزش بپردازيد و از آن لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۳۰:۳۹ ] [ هايپر جيم ]

استفاده از تردميل براي همه افراد به جز كساني كه مشكلاتي در مفاصل و استخوانهاي پاي خود دارند مجاز است.دويدن و پياده روي از ورزش هاي پر فشار محسوب مي شوند، به همين خاطر براي برخي از افراد كه داراي مفاصل متورم يا خشك و آسيب ديده هستند مناسب نيست.

به گفته برخي از پزشكان،استفاده از تردميل حتي مي تواند براي بهبود و درمان بعضي از بيماري ها مفيد هم باشد ، مثلا بيماريهاي قلبي( البته با مشورت پزشك و داشتن برنامه اي مناسب با وضعيت جسماني فرد)، همچنين جهت بازيابي توانايي در افرادي كه دچار سكته مغزي و ضعف عضلاني هستند مورد استفاده مي باشد.

با داشتن تردميل در هر زماني از شبانه روز به راحتي مي توان ورزش كرد، بدون تجربه كردن مخاطراتي كه در فضاي بيرون از منزل ممكن است براي افراد پيش آيد.

كساني كه مبتدي هستند و عادت به كار با تردميل ندارند و همچنين اشخاصي كه معمولاٌ دچار سرگيجه و عدم تعادل مي شوند بايد زمان استفاده از تردميل بسيار دقت كنند تا زمين نخورند .معمولا حفظ تعادل در پياده روي بر روي زمين راحتتر است چون سرعت فرد و توقف ناگهاني دست خود شخص است، اما چون تسمه تردميل دائما در حركت است و امكان تغيير سرعت در هر لحظه وجود ندارد پس در صورت عدم دقت ممكن است آسيب ديدگي ايجاد شود.

فوايد و مضرات تردميل

ورزشكاراني كه براي تمرين از تردميل استفاده مي‌كنند،چون در هواي آزاد نيستند،توجه زيادي به مسئله ميزان دما و رطوبت نمي كنند وهمچنين و مراقب ميزان عرق كردنشان نيستند ، همين امر سبب بروز گرمازدگي يا پايين آمدن فشار خون مي گردد و موجب آسيب به بدن مي شود و حتي ممكن است سبب عدم تعادل و افتادن شخص شود. هنگام ورزش در محيط بسته سعي كنيد به دماي اتاق و حتي ميزان اكسيژن موجود توجه كنيد حدالامكان پنجره را براي رد و بدل شدن هوا باز كنيد چون كمبود اكسيژن ممكن است به قلب آسيب رساند.

همچنين در هنگام ورزش از لباس نخي مناسب استفاده كنيد كه زياد بلند و دست و پا گير نباشد(مثلا تاپ و شلوارك براي ورزش بر روي تردميل مناسب است.)

استفاده بيش از حد از هر وسيله ورزشي و افراط در آن علاوه بر سبب بروز مشكلات جسمي موجب دلزگي و بي ميلي در ادامه تمرينات مي شود.پس با برنامه ريزي صحيح ورزش كنيد و در انجام آن افراط نكنيد.همچنين قدم هايي كه بر روي تردميل بر مي داريد بايد با حركت تسمه آن هماهنگي داشته باشد تا زانوي شما دچار آسيب نشود.

براي استفاده از تردميل سعي كنيد تا از فشار پايين شروع كنيد اينگونه بدن شما كم كم به شرايط مختلف ورزشي عادت ميكند.مثلاٌ اگر تازه كار هستيد با سرعت بالا يا شيب شديد دستگاه ورزش نكنيد.عدم توجه به اين نكته موجب آسيب سيستم قلبي عروقي مي شود و حفظ تعادل را براي شما سخت مي كند.

فوايد تردميل

دليل اصلي كه مردم به استفاده از تردميل رو مي آورند راحتي در استفاده از آن مي باشد، با استفاده از تردميل شما مي توانيد در هر ساعتي از روز و هر شرايط آب و هوايي حتي در روزهاي برفي و باراني بدون توجه به وضعيت موجود ورزش كنيد.همچنين براي افرادي كه دچار كمبود وقت هستند و فرصت ورزش در باشگاه يا بيرون از منزل را ندارند استفاده از تردميل گزينه مناسبي مي باشد.

برخي ترجيح مي دهند كه در محيط آرام و خلوت خانه و به دور از هياهو بيرون تمرين كنند يا در حين ورزش كردن برنامه مورد علاقه خود را از تلويزيون تماشا كنند يا به موسيقي دلخواه خود گوش دهند به اين ترتيب در وقت نيز صرفه جويي مي كنيد!

ورزش با تردميل نياز به آمادگي زيادي پيش از آن ندارد تنها با چند دقيقه راه رفتن آهسته بر روي تردميل بدن شما گرم و آماده پياده روي تند يا دويدن مي شود.

امروزه به دليل پيشرفت زياد تكنولوژي و تغيير و تحول اساسي در ساختار تردميل ها استفاده از آن بسيار رايج شده است و وسيله اي ايمن و جذاب براي ورزش مي باشد. برنامه هاي متنوع دويدن و پياده روي با سرعت و شيب هاي مختلف اين امكان را براي كاربر فراهم مي كند تا به انجام تمرين هاي ورزشي متنوع بپردازد.

تردميل هاي مدرن با داشتن صفحه نمايشگر و كنترل ضربان قلب، ورزش شما را به يك تمرين علمي و مفيد براي بدنتان تبديل مي كند.برخي از تردميل ها با در نظر گرفتن ضربان قلب شما مي توانند سرعت تمرين شما را كم و زياد كنند تا به سيستم قلب و عروق شما آسيب وارد نشود.همچنين تردميل ها قابليت ضربه گيري دارند كه از آسيب رسيدن به پا و زانوها جلوگيري ميكنند.پس دويدن بر روي تردميل در مقايسه با فضاي بيرون فشار كمتري بر بدن دارد.

مضرات تردميل

با وجود اينكه استفاده از تردميل تا حدودي فشار ناشي از دويدن را بر زانوها كم مي كند اما در كل چون دويدن و پياده روي از ورزش هاي پر فشار محسوب مي شوند، استنفاده نادرست و طولاني مدت از تردميل مي تواند سبب آسيب ديدن زانو ها گردد. زانو بيشترين نقطه اي از بدن است كه وزن آن را تحمل مي كند و فشار طولاني مدت سبب بروز ساييدگي در مفاصل آن مي شود و درد و مشكلاتي در ناحيه حركتي ايجاد مي كند.

از مشكلات ديگري كه در استفاده نادرست در كار با تردميل ممكن است ايجاد شود، آسيب ديدن اندام هاي تحتاني بدن خصوصاٌ در قسمت ران ها و ساق پا مي باشد.اين نواحي از بدن به دليل اينكه در استفاده از تردميل بسيار درگير مي باشند سريعاٌ تحت تاثير قرار مي گيرند همچنين در تردميل به علت اينكه خستگي بدن كمتر از راه رفتن بر روي زمين است ممكن است فرد با شدت بيشتري ورزش كند و در نتيجه موجب آسيب قرار گيرد.پس هنگام استفاده به اين نكته نيز توجه كنيد وبه اعداد نمايش داده شده در مانيتور دستگاه كه مربوط به مسافت طي شده وضربان قلب و... مي باشد توجه كنيد.

اگر از تردميل هاي شيب دار استفاه كنيد اما نحوه استفاده صحيح از آن را ندانيد مي تواند موجب آسيب ديدگي مفاصل زانو ،لگن و مچ پا شود. هيچگاه به مدت طولاني بر روي شيب تند دستگاه ندويد و حتما براي جلوگيري از آسيب ديدگي از نوع تلفيقي راه رفتن و دويدن استفاده كنيد.برخي از افراد براي رسيدن به نتيجه دلخواه خود ، در شدت تمرين و شيب دستگاه زياده روي مي كنند غافل از اينكه اين امر موجب آسيب ديدن اندام ها مي شود.

اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه در حين دويدن با تردميل عادت به گرفتن دستگيره هاي آن داريد سعي كنيد اين عادتان را كنار بگذاريد زيرا گرفتن دستگيره ها باعث مي شود تا از شدت ورزش شما كاسته شود و در نتيجه سوزاندن كالري و چربي سوزي دربدن كاهش يابد،و چون شما كمتر خسته مي شود از شدت هوازي بودن ورزش نيز كم ميكند.شكل هنجار و طبيعي بدن را در حين ورزش كردن از بين مي برد و احتمال كشيده شدن عضلات در اين وضعيت بيشتر مي شود گرفتن دستگيره ها در حين دويدن همچنين مي تواند توانايي شناخت موقعيت بدني در فرد را كاهش دهد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۵۸ ] [ هايپر جيم ]

با توجه به تغيير شرايط آب و هوايي از جمله سرد و گرم شدن آن و همچنين آلودگي در بيشتر شهرها، بسياري از افراد ترجيح مي دهند به جاي ورزش و پياده روي در بيرون از منزل از تردميل يا ساير وسايل ورزشي خانگي استفاده كنند. به اين ترتيب تمام افراد خانواده مي توانند كنارهم باشند و شايد حتي با ورزش كردن فردي در منزل ساير اعضاء نيز به ورزش كردن ترغيب شوند.

دويدن بر روي تردميل با دويدن بر روي زمين متفاوت است، چون در هنگام دويدن معمولي تنظيم سرعت در هر زمان دست خود فرد است اما در تردميل اجازه تغيير سرعت در هر لحظه وجود ندارد.همچنين با استفاده از تردميل شما مي توانيد اطلاعاتي در خصوص شرايط بدني خود در حين دويدن و نوع و شدت تمرين را مشاهده كنيد،اين اطلاعات شامل تعداد ضربان قلب، تنفس، سرعت فرد در هنگام دويدن و مسافت طي شده است كه شخص مي تواند جهت بررسي و مقايسه شريط بدني خود در هر دوره از آن استفاده كند.

عده اي عقيده دارند كه استفاده از تردميل سبب آسيب ديدگي و زانو درد مي شود، اما بايد توجه داشت كه اين نكته اصلاٌ درست نيست در واقع بايد گفت نه تنها تردميل بلكه دويدن و راه رفتن بر روي زمين با سرعت زياد هم، چون جزء ورزش هاي با فشار بالا هستند براي افرادي كه دچار آرتروز، سايدگي مفاصل و غضروفها، مشكلات در نواحي ستون فقرات، زانو هاي پرانتزي و همچنين كساني كه تحت عمل هاي ديسك كمر و تعويض مفاصل قرار گرفته اند و افرادي كه به طور مكرر دچار پيچ خوردگي پا مي شوند مضر است. به جز اين اشخاص تمام افراد مي توانند با رعايت نكات ايمني و استفاده از كفش مناسب از تردميل استفاده كرده و از مزاياي ورزش كردن با آن بهره مند شوند.

12 نكته مهم براي دويدن روي تردميل

چند نكته مهم براي دويدن بر روي تردميل

*هميشه هنگام پياده روي يا دويدن بر روي تردميل از كفش مناسب استفاده كنيد، هيچگاه با پاي برهنه بر روي تردميل ورزش نكنيد زيرا سبب آسيب ديدگي و سوختگي پاهاي شما مي شود.

*هنگام شروع و پايان حركت بر روي تردميل با سرعت آهسته راه برويد تا بدن شما آمادگي لازم را پيدا كند.

*هر زمانيكه در حين تمرين احساس ضعف يا سرگيجه كرديد سريعاٌ تمرين را متوقف كنيد تا از آسيب رسيدن به بدن شما جلوگيري شود .

*هميشه گيره ايمني دستگاه را به خود وصل كنيد.

*براي گرم كردن بدن در ابتداي تمرين و سرد كردن آن در انتها حتما راه رفتن با سرعت كم را انتخاب كنيد.

*نگاه داشتن دستگيره تردميل در حين دويدن سبب عدم تعادل و آسيب شما مي شود، پس هرگز هنگام دويدن دستگيره را نگه نداريد.اگر دويدن بدون نگه داشتن دستگيره براي شما مشكل است بايد سرعت حركت خود را كم كنيد.

*هيچوقت به طور ناگهاني از دستگاه پايين نياييد،صبر كنيد تا دستگاه كاملاٌ توقف كند.

*در حين تمرين ، پس از مدتي برنامه شيب و سرعت دستگاه را تغيير دهيد تا بدن شما به يكنواختي يك تمرين عادت نكند در غيراين صورت نتيجه دلخواه خود را نمي گيريد.

*هميشه بر روي سينه پا فرود كنيد نه پاشنه.

*همواره سعي كنيد بر روي دستگاه با قدم هاي يكنواخت حركت كنيد كوتاه و بلند كردن قدم ها حفظ تعادل و تمركز شما را دچار مشكل مي كند.

*در تردميل حركت به سمت عقب است، اما جهت حركت پاهاي شما رو به جلو ميباشد، بنابراين هميشه بايد براي حفظ تعادل، ناحيه فرود پاهايتان بر روي دستگاه در مركز ثقل بدنتان باشد وپاهايتان را خيلي جلوتر يا عقب تر از بدن قرار ندهيد.

*هرگز به مدت طولاني بر روي شيب بالاتر از 6 دستگاه ندويد، هميشه بعد از نهايتاٌ 5 دقيقه شيب دستگاه را كمتر كنيد. زيرا دويدن بر روي شيب تند به مدت طولاني به كمر و زانوها آسيب ميرساند.اما اگر با سرعت پايين بر روي شيب زياد ورزش كنيد براي شما مشكلي ايجاد نمي شود.

خطرات تردميل

-براي افراد مبتدي وكساني كه به ورزش كردن بر روي تردميل عادت ندارند.همچنين افرادي كه دائماٌ دچار سرگيجه مي شوند و تعادل بدن خود را ندارند استفاده از تردميل مشكل مي باشد. زيرا تسمه تردميل دائماٌ در حال حركت است و بر خلاف پياده روي حفظ تعادل بر روي اين دستگاه براي افراد مذكور دشوار تر است و هنگام ورزش روي تردميل ممكن است از روي آن بيفتند و دچار آسيب ديدگي شوند پس اين افراد بايد هنگام استفاده بسيار مراقب باشند و با احتياط ورزش كنند.

-كساني كه با استفاده از تردميل پياده روي و ورزش مي‌كنند،چون در بيرون از خانه و فضاي آزاد نيستند كمتر مراقب گرما و ميزان تعريق و رطوبت بدن خود هستند، در نتيجه بي توجهي به اين موارد مي تواند موجب بروز شوك و افت فشار خون در بدن فرد شود. پس هنگام استفاده از تردميل جهت جلوگيري از اين موارد بايد مراقب وضعيت دما و شرايط فيزيكي بدن خود باشيد.

-در هنگام استفاده از تردميل بايد علاوه بر پوشيدن لباس نخي مناسب كه تهويه پوستي از طريق آن قابل انجام باشد. به دماي اتاق و ميزان اكسيژن موجود در آن هم توجه كنيد چون كمبود اكسيژن در فضا و تمرين شديد در آن صدمات جبران ناپذيري به بدن وارد مي كند.

-زياده روي در انجام هر ورزشي سبب آسيب به بدن و دلزدگي فرد مي شود پس در انجام هيچ كاري زياده روي نكنيد،بهتر است براي ورزش كردن با تردميل هم يك برنامه مناسب داشته باشيد.

-اگر در هنگام دويدن يا راه رفتن بر روي تردميل شيب يا سرعت دستگاه مناسب شرايط بدني شما نباشد، سبب بروز اختلالات قلبي و خون رساني مي شود. هرگز بدون تمرين يا گرم كردن بدن، دستگاه را در وضيت دشوار قرار ندهيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۴۳ ] [ هايپر جيم ]

آيا مي دانيد به چه نوع ورزشي ايروبيك گفته مي شود؟ وقتي فعاليت يا تمريني بتواند تپش قلب انسان را افزايش بدهد، به آن فعاليت ورزش ايروبيك مي گويند. ورزش ايروبيك عملكرد قلبي- عروقي و تنفسي بدن را بهبود مي بخشد. اين كه هر فرد در چه زماني از تمرين به اين مرحله برسد، بستگي به آمادگي جسماني او دارد. هر چه ورزشكار حرفه اي تر باشد، ضربان قلبش ديرتر بالا مي رود. در نتيجه براي تسريع اين فرآيند مي بايست شدت تمرين را افزايش بدهد.

در تمرينات ايروبيك معمولا عضلات بزرگ بدن درگير مي شوند. بعضي از متخصصين ورزش معتقدند، ورزش ايروبيك مي بايست به حالت ريتميك باشد يا حداقل 12 دقيقه از آن به صورت ريتميك و موزون پيش برود. ورزش ايروبيك جز فعاليت هاي هوازي محسوب مي شود. با اين تعريف پياده روي، دو، دوچرخه سواري، اسكي، اسكيت و حتي تنيس مي تواند نمونه هايي از ورزش ايروبيك باشند. البته ريتميك بودن بعضي از آن ها قابل بحث است. اما دويدن و راه رفتن به صورت ريتميك بر روي دستگاه تردميل كار سختي نيست.

ايروبيك با تردميل

كافي است در هنگام اين ورزش به يك موزيك تند گوش بدهيد و سعي كنيد گام هايتان با ريتم موزيك هماهنگ شود. در اين صورت بدون شك شما در حال ورزش ايروبيك هستيد.
چند نكته مهم را در هنگام دويدن بر روي تردميل هرگز از ياد نبريد. اگر اضافه وزن يا سابقه مصدوميت داريد، بايد محتاط باشيد. نواحي آسيب ديده بدن نبايد تحت فشار قرار بگيرند.

افراد آسيب ديده قبل از هر ورزشي مي بايست با پزشك متخصص فيزيولوژي يا مربيان حرفه اي مشورت كنند. افراد چاق هم بهتر است در ابتدا تمريناتي با شدت كم داشته باشند و به تدريج با كم شدن وزنشان بر شدت تمرين ها بيفزايند.

زمان ورزش ايروبيك بين 10 تا 60 دقيقه متغير است كه باز هم به آمادگي جسماني ورزشكار و هدف او بستگي دارد. اگر در ورزش به دنبال چربي سوزي و لاغري هستيد بايد تمرين را بيش از 30 دقيقه ادامه بدهيد. البته نبايد تمام مدت با آخرين توان روي تردميل بدويد. تمرينات با وقفه بهترين نوع ورزش كردن هستند. اين روش متابوليسم بدن را افزايش مي دهد.

سعي كنيد حداقل 6 جلسه در هفته ورزش ايروبيك انجام بدهيد. آنچه در انجام اين تمرينات حائز اهميت است، استمرار، تكرار، افزايش مدت تمرين و افزايش دشواري آن است.

قبل از شروع هر جلسه تمرين با نرمش يا راه رفتن به آهستگي بر روي تردميل بدن خود را گرم كنيد. مرحله گرم كردن 5 تا 10 دقيقه زمان مي برد.

بعضي از خانم ها تصور مي كنند اگر با دستگاه هاي بدن سازي و وزنه كار كنند، بدنشان عضلاني مي شود. در حاليكه اين طور نيست. به دليل اختلاف هورمون بين بدن خانم ها و آقايان، بدن خانم ها مانند مردها عضلاني نمي شود.هورمون تستوسترون نقش تعيين كننده اي دارد. اين هورمون در بدن زنان كم است. خانم ها با ورزش ايروبيك مي توانند بدن خود را سفت كنند.

نكته جالب اينكه تحقيقات نشان داده ورزش ايروبيك موجب افزايش نوعي پروتئين در بدن مي شود كه اشتها را كم مي كند. افرادي كه 3 ماه مدام به انجام اين گونه ورزش ها بپردازند حجم قابل توجهي از چربي هاي بدن خود را از دست مي دهند؛ به شرط اينكه رژيم غذايي مناسبي داشته باشند. محققان دريافتند كاهش ميل به مواد غذايي و كاهش توده بدني با نوعي پروتئين در بدن به نام نوروتروپين در ارتباط است. اين پروتئين سوخت و ساز را افزايش مي دهد و باعث كاهش وزن مي شود. اگر فردي 3 ماه مداوم با تردميل يا هر نوع وسيله اي كه زمينه ورزش ايروبيك را فراهم مي آورد، كار كند، اين پروتئين در خون او افزايش پيدا مي كند. در نتيجه شاخص توده بدني فرد كاهش خواهد يافت.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۲۶ ] [ هايپر جيم ]

تردميل، وسيله ورزشي پر طرفداري است. اما ضمن استفاده از اين وسيله يا هر دستگاه ورزشي ديگري بايد نكاتي را رعايت كنيد كه هرگز از كار با آن دستگاه پشيمان نشويد. انجام اين تمهيدات وقت زيادي از شما نمي گيرد، اما خيلي به نفع تان است.

 نكات ايمني در هنگام ورزش با تردميل

ابتدا با چگونگي عملكرد و كنترل دستگاه آشنا بشويد.

از فروشنده يا مربي اطلاعات كافي كسب كنيد. محل دكمه خاموش و روشن ، تنظيم شيب، و در صورت وجود توقف اضطراري رابدانيد.

محل ايمني دستگاه را پيدا كنيد و آن را مورد استفاده قرار بدهيد.معمولا اين دكمه در وسط صفحه قرار دارد.

با سرعت مناسب بدويد. قبل از ايستادن روي دستگاه برنامه كنترل دستي را در حالت فعال بگذاريد. ابتدا با سرعت 3 تا 5 كيلومتر ورزش خود را شروع كنيد.

در شروع كار دسته ها را بگيريد. وقتي به حركت تسمه زير پايتان عادت كرديد دسته ها را ول كنيد و دست ها را با حركات پا هماهنگ سازيد. درست مثل راه رفتن معمولي.

سرعت را ناگهان بالا نبريد تا تعادلتان به هم نخورد. در هنگام افزايش سرعت، يك در جه يك درجه بالا برويد و با هر درجه چند گام برداريد تا ريتم راه رفتنتان با دستگاه هماهنگ شود.

حتما قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم كنيد و با برنامه پيش برويد.

وقتي با كار بر روي دستگاه عادت كرديد، تمرينات اينتروال را آغاز كنيد. يعني چند دقيقه سرعت خود را بالا ببريد و بعد استراحت پويا داشته باشيد. با سرعت كم راه برويد. در هنگام ورزش يك بطري آب و حوله دم دست خود بگذاريد و هر چند دقيقه يك بار آب بنوشيد وعرقتان را خشك كنيد تا دچار گرمازدگي و كم آبي بدن نشويد.

در حين ورزش دم و بازدم عميق داشته باشيد. بافت ها به اكسيژن تازه نياز دارند. در غير اين صورت پس از ورزش دچار گرفتگي، كوفتگي و اسپاسم خواهيد شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۴:۰۸ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» ریلی| ساحلی دیدنی در کرابی تایلند
» دانستنی های سفر به نیوزیلند | آگاه سفر کنید!
» آژانس مسافرتی تایماز پرواز ایرانیان
» دیداری دشوار با اثری ناشناخته اما باستانی!
» خانه طباطبایی های کاشان | عروس خانه های ایرانی در میان کویر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوشیدن از سرچشمه
» آژانس هواپیمایی تیروژ پرواز پارس
» زیباترین آبشارهای جهان | معرفی باشکوه ترین آبشار های جهان!
» دفتر ازدواج پیوند مهرافزا
» جزیره کوه پان یی پوکت | کشف تاریخچه جالب از گشتی در پوکت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نیروی زغال سنگ
» کوه های کارپات | طبیعتی زیبا در شرق اروپا !
» ترسناک ترین نقاط جهان | تجربه هیجان و لذت در عجیب ترین نقاط جهان
» سفر تک نفره به آمریکا | نکته های مهمی که باید بدانید
» پارک های جنگلی تهران | تجربه ای از طبیعت سبز شمال
» کاهش زمان کنترل پاسپورت در فرودگاه به 10 ثانیه
» تصورات اشتباه در مورد کشور اسپانیا | تصویر غلط درباره اسپانیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رنگ صلح شهر
» سفر یک نفره به سوییس | نکات مهم که خانم ها باید بدانند
» خوشگذرانی در ویتنام | سفر به ویتنام، بهشتی برای گردشگران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | درام زیر آب
» اقامت در هتل اشباح | یک شب را در هتل اشباح سپری کنید!
» سفر با کودکان | دانستنی های سفر با کودکان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | به دنبال موج
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آرتیست بازی در خیابان
» سفر یک کودک یوگسلاو در بزرگسالی به یوگسلاوی
» کاخ صاحبقرانیه تهران |گشت و گذاری در مجموعه نیاوران
» اثری 750 ساله در روستایی تاریخی کشف شد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غروب ابریشمی
» رمانتیک ترین مقصد در هر کشور، تجربه ای از عشق و زندگی
» 8 تفریح برتر در پارک ملی Banff کانادا
» جابجایی معابد ابوسمبل | معبد های خارق العاده مصر که جابجا شدند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | روز شستشو
» معرفی شهر بانوی آب ها | کنگاور کرمانشاه
» دریاچه لاک تک، تنها پارک ملی حفاظت شده شناور در جهان!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | گذرگاه غول!
» سفر به لسبوس | جزیره ای به منزله دو جزیره بزرگ
» نکات سفر به کرواسی | راهنمای جامع سفر به کرواسی
» بخش منحصر به فرد پروسه غذا خوردن در اسپانیا | سابرمسا
» جدال بر سر نابودی کامل برره!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایقرانان صبح
» پل سامرست | یک پل متحرک که باید در دو ثانیه از روی آن رد شوید
» جاذبه های تفریحی گنتینگ هایلند و تجربه تفریح و سرگرمی در آسیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رود شیشه ای
» ‫قصر توپقاپی سرای‬‎ | یکی از مهم ترین بناهای تشریفاتی عثمانیان
» راهنمای سفر به باتومی و دنیایی از تنوع در شهری آسیایی!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آتش در جنگل سپید
» سفر به آفریقا | همه نکته های مهمی که قبل از سفر باید بدانید
» شهر آبی شفشاون | زیباترین و بزرگ ترین راز کشور مراکش
» جمهوری آذربایجان طرفدار سرسخت ایران!