تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
لينک دوستان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 11
ديروز : 8
افراد آنلاين : 1
همه : 3676
چت باکس

تردميل يكي از بهترين دستگاه ها براي ورزش هوازي و چربي سوزي است. تردميل هاي مختلفي با شكل ها و كارآيي هاي متنوع اي وجود دارد. اگر از اين دستگاه بيش از حد كار بكشيد يا از آن به شكل نامناسب استفاده كنيد، مثل هر وسيله ديگر ممكن است پس مدتي نياز به تعمير پيدا كند. اما بايد هشدارهاي اين دستگاه را قبل از اينكه كاملا خراب بشود را بشناسيم و به موقع اقدام به تعمير كنيم.

چگونگي نگهداري از تردميل

1. اگر روي دستگاه مشغول ورزش هستيد و بدون دست زدن به آن متوجه شديد سرعت تردميل تغيير كرد، ابتدا تنظيمات آن را چك كنيد. شايد كسي برنامه خاصي به دستگاه داده است. در غير اين صورت به سراغ تسمه برويد. روي تسمه نبايد هيچ برآمدگي يا پيچ و خمي مشاهده شود. اگر خميدگي روي تسمه ايجاد شده باشد مي بايست تسمه را عوض كنيد. اگر در حين كار ناگهان دستگاه از كار افتاد بايد حتما تعميركار تردميل شما را ببيند زيرا احتمالا موتور دستگاه دچار مشكل شده است.

2. اگر در حين ورزش با تردميل احساس لغزش كرديد ممكن تنظيم دستگاه به هم خورده باشد. در اين صورت هم تعمير كار بايد بيايد و تسمه دستگاه شما را تنظيم كند. اگر تسمه تردميل بيش از حد سفت شده باشد امكان سرخوردگي افزايش پيدا مي كند. براي اطمينان از سفت نبودن تسمه آن را از قسمت وسط كمي بالا بياوريد. بين تسمه و عرشه مي بايست شكاف 2تا 3 اينچي به چشم بخورد. در غير اين صورت تسمه زيادي سفت است و بايد دوباره تنظيم شود.

3. اگر در هنكام ورزش اشكالي در صفحه نمايش يا همان مانيتور دستگاه ديديد، بايد اول سيم ها را بررسي كنيد. گاهي قطعي از سيم دستگاه است و بايد سيم ها را عوض كرد. ضمن اينكه مي توانيد آهنرباي دستگاه را تست كنيد. آهنربا روي چرخ لنگر قرار دارد. آن را برداريد و دوباره سر جايش بگذاريد. ممكن است آهنربا از دستگاه جدا شده باشد. اگر با اين كارها باز هم مانيتور درست نشد، آن را ريست كنيد. كافي است سيم آن را از پريز بكشيد و دوباره به برق بزنيد.

4. ممكن است دستگاه بدي سوختگي بدهد. در اين حالت هر چه سريع تر تردميل را خاموش كرده و از برق بكشيد. دلائل مختلفي ممكن است سبب ايجاد بو بشود. مثل اصطكاك كف و پشت دستگاه يا قطعي در موتور و سيم كشي و.... به هر حال در اولين فرصت تعميركار را خبر كنيد.

5. ممكن است حس كنيد تسمه داغ شده است. در اين صورت تردميل را بايد روغن كاري كنيد تا اصطكاك ميان كف و تسمه به حد متعادل برسد. اگر اين اصطكاك خيلي بالا باشد، دستگاه به طور اتوماتيك خاموش خواهد شد. در بدترين حالت مجبور به تعويض تسمه خواهيد شد.

6. وقتي موتور به كل كار نكند، شايد ناچار شويد آن را عوض كنيد. در اين صورت ممكن است تعمير دستگاه هزينه بيشتري داشته باشد. كار نكردن ياضعف موتور بدترين حالتي است كه مي تواند براي هر دستگاهي، حتي اتومبيل شخصي شما اتفاق بيفتد. تردميل هايي كه با آخرين درجه سرعت كار مي كنند، مدار چرخششان دچار خرابي مي شود. موتور يا مدار چرخش به يك تعميركار حرفه اي نياز دارد.

مهم ترين مسئله اين است كه هر چه زودتر متوجه آسيب ديدگي دستگاه خود بشويد و اقدام به رفع مشكل بكنيد تا دچار مشكلات جدي تري نشويد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۴۲:۳۵ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از اصلي ترين و پر طرفدار ترين لوازم ورزشي خانگي محسوب مي شود. كه به استفاده از آن مي توان در خانه به ورزش هاي هوازي پرداخت .اين دستگاه به دليل راحتي دراستفاده وعدم نياز به آموزشي خاص در بين مردم طرفداران بسياري دارد و ورزش با آن براي همه افراد مفيد و موثر است. فقط عده كمي از اشخاص به دليل داشتن مشكلات خاصي نبايد از تردميل استفاده كنند.

تردميل براي چه افرادي مضر است

 افراد سالمند، كساني كه مشكلات پوكي استخوان و مفاصل دارند، مببتلايان به زانو درد شديد ، كساني كه پاي پرانتزي دارند ، افرادي كه جراحيهاي كمر و گردن انجام داده اند و افرادي كه دچار پيچ خوردگي هاي مكرر پا مي شوند نبايد از اين دستگاه ورزشي استفاده كنند.البته خانم هاي باردار و افراد مبتلا به بيماري هاي قلبي و ريوي نيز حتما بايد پيش از استفاده تردميل با پزشكي متخصص مشورت كرده تا در صورت تائيد و انجام تستهاي مورد نياز و اعلام حداكثر سرعت مجاز دويدن و ضربان قلب ،اقدام به استفاده كنند .

دستگاه تردميل مي تواند حتي براي كساني كه دچار سكته مغزي شده اند جهت باز تواني مفيد واقع شود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۴۲:۱۵ ] [ هايپر جيم ]

روغن كاري تردميل

روغن كاري تردميل امري بسيار ساده مي باشد كه به منظور جلوگيري از فرسودگي تسمه تردميل صورت مي پذيرد و در دو نوع روغن سيليكون ايراني و تايواني قابل ارائه است در اين بخش به آموزش روغن كاري تردميل مي پردازيم :

روغن سيليكون كه براي تردميل امري الزامي است بين نوار نقاله و تخته تردميل موجب كاهش اصطكاك و روان كار كردن عمليات راه روي تردميل ميگردد كه مي بايست متناسب با مدت استفاده از دستگاه مورد استفاده قرار گيرد اين امر به دليل افزايش طول عمر تردميل الزامي مي باشد در مدت استفاده ي اوليه از دستگاه نيازي به روغن كاري نيست ولي پس از استفاده ي طولاني ، دستگاه نيازمند روغن كاري مي باشد جهت روغن كاري ابتدا سطح زير نوار نقاله را با دستمال نم دار تميز كنيد و سپس روغن كاري كنيد اين امر پس از هر 15 - 30 ساعت استفاده از تردميل به مقدار 1/6 صورت مي پذيرد . جهت اين كار فاصله 20 سانتي متر از غلطك جلو لبه نوار تردميل را با دست بلند كنيد و با دست ديگر روغندان را به زير نوار بفرستيد سپس روغندان را تا حدي جلو ببريد كه سر خروجي روغندان در نزديكي وسط تردميل قرار گيرد سپس مقداري از روغن را به صورت خط مارپيچ روي تخته تردميل بريزيد و در حال ريختن روغن دست خود را به سمت بيرون بكشيد به ترتيب 20 سانتي متر عقب تر و باز هم 20 سانتي متر عقب تر همين كار را انجام دهيد .


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۳:۲۵ ] [ هايپر جيم ]

همانطور كه مي دانيد انجام ورزش منظم حداقل 3 روز در هفته و در هر روز 30 دقيقه به سلامتي كمك مي كند. افرادي كه قصد دارند وزن خود را كاهش بدهند بايد اين زمان را به بيش از 45 دقيقه برسانند. ضمن اينكه مي بايست رژيم غذايي مناسبي هم داشته باشند.
به هر حال كسي كه روي تردميل مي دود، نبايد در حين انجام تمرين بسيار سير و سنگين يا گرسنه باشد.

چند ساعت قبل استفاده از تردميل غذا بخوريم؟

بنابراين 2 ساعت قبل از شروع تمرين بهتر است غذاي سرشار از كربوهيدرات بخوريد تا در طول دويدن بر روي تردميل احساس ضعف نكنيد. كربوهيدرات از اتم هاي كربن، هيدروژنو اكسيژن تشكيل شده است. نان، سيب زميني و برنج منابع مهم كربوهيدرات هستند. همچنين كربوهيدرات به انتقال سريع پيام هاي بدن كمك مي كند و باعث چابكي مي شود.

خوردن غذاي مناسب قبل از ورزش به افزايش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز كمك مي كند.

همانطور كه مي دانيد تردميل يك وسيله براي ورزش هاي هوازي است. در ورزش هوازي، وزرشكار مي بايست در زمان طولاني با شدت متوسط فعاليت بكند. بدين ترتيب بدن پس از 15 دقيقه وارد مرحله چربي سوزي خواهد شد.

خوردن فيبر قبل از دويدن بر روي تردميل بسيار موثر است. فيبرها در هنگام فعاليت به تدريج هضم مي شوند و انرژي لازم را براي ورزشكار فراهم مي كنند.

خوردن ميوه هاي تازه مانند پرتقال، هندوانه، سيب و... هم 2 ساعت قبل از كار با تردميل توصيه مي شود.
بعد از ورزش نيز خوردن مواد حاوي كلاژن بهترين نوع تغذيه است. حتما با شنيدن كلاژن به

ياد پوستتان افتاديد. چون كلاژن مهم ترين ماده سازنده پوست است. علاوه بر اين تركيب اصلي سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نيز مي باشد. ميوه و سبزيجاتي كه رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خيار و كرفس همچنين موادي كه حاوي ويتامين C هستند، منبع كلاژن مي باشند. كلاژن حتي چين و چروك پوست را هم از بين مي برد.

متخصصين تغذيه معتقدند افرادي كه در انجام ورزش بخصوص دويدن بر روي تردميل به لاغري فكر مي كنند بهتر است پس از اتمام تمرين تا 1 ساعت از خوردن مواد غذايي كه حاوي قند، نشاسته و چربي است بپرهيزند. چون پس از فعاليت شديد بدن به سرعت اين مواد را جذب خواهد كرد و بيشتر سبب چاقي خواهد شد.

پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذايي پروتئيني استفاده كنيد.

پروتئين، ماده حياتي براي بازسازي و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئين نبايد همراه با چربي باشد. بنابراين گوشت قرمز بدون چربي، مواد لبني كم چرب و سويا بهترين منابع غذايي ورزشكار هستند.

از طرفي دويدن بر روي تردميل دماي بدن را بالا مي برد. بنابراين ممكن است فرد عرق زيادي بكند؛ به همين دليل كساني كه بر روي تردميل مي دوند حتما بايد يك بطري آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقيقه آب بنوشند. اين كار الكتروت بدن را متعادل نگه مي دارد و به اصطلاح بدن هيدراته مي شود.

تنفس درست هم در هنگام دويدن بر روي دستگاه تردميل بسيار اهميت دارد. اگر خوب نفس نكشيد اكسيژن لازم به بافت ها نمي رسد. در نتيجه عمل سوخت و ساز به خوبي صورت نمي گيرد و از طرفي ممكن است، در بخشي از بدن اسيد لاكتيك ترشح شود. ترشح اسيد لاكتيك باعث ايجاد درد، كوفتگي و اسپاسم عضله خواهد شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۳:۱۰ ] [ هايپر جيم ]

همه تردميل هاي خانگي براي وزن مشخصي ساخته شده اند و افراد بالاي آن وزن نبايد بر روي دستگاه بروند. در اين صورت، موتور دستگاه به شدت آسيب مي بيند. شايد در همان لحظه سالم به نظر برسد ولي احتمالا موتور نيم سوز شده و مدتي بعد با مشكل مواجه خواهيد شد. وقتي شما تردميل دست دوم مي خريد اطلاع نداريد صاحب قبلي چگونه از دستگاه استفاده كرده است.

چرا نبايد تردميل دست دوم بخريم

ممكن است مهماني با وزن زياد به منزل آنها رفته باشد و ميزبان بدون توجه به توان وسيله اش به او اجازه استفاده از آن را داده باشد. بنابراين حتي اگر صاحب قبلي و شما از نظر وزني به هم نزديك باشيد باز هم آن دستگاه قابل اعتماد نيست.

همچنين در مورد زمان استفاده از تردميل خانگي، كاربر بايد دقت كند، در هر بار استفاده بيش از 40 دقيقه بر روي تردميل خود ندود. شما نمي دانيد صاحب قبلي به چه ترتيبي از آن استفاده كرده است.

از همه اين ها گذشته تردميل يك وسيله اصطحكاكي است. اگر مصرف كننده به طور مرتب تسمه را به خوبي روغن كاري نكرده باشد، پس از 2 سال مي بايست بعضي از قطعات آن به ويژه تسمه تعويض بشود. اين كار براي شما بين 200 تا 400 هزار تومان هزينه دارد.

با خريد يك تردميل دسته دوم شما از خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه محروم مي شويد و ممكن است به دردسر بيفتيد. به همين خاطر ما خريد دستگاه دسته دوم را به شما توصيه نمي كنيم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۲:۵۵ ] [ هايپر جيم ]

هدف بسياري از افراد از انجام فعاليتهاي ورزشي بهبود سلامت جسماني ست اما عده اي ديگر علاوه بر اين هدف در جستجوي رسيدن به ظاهري ايده آل و موجه هستند و در اين بين اشخاصي نيز وجود دارند كه از بالا بودن بيش از حد وزن خود رنج ميبرند و علاوه بر آن تمايل زيادي به ورزش كردن ندارند.اما براي رسيدن به اين هدف بايد شيوه زندگي خود را تا حد زيادي تغيير داد و بهبود بخشيد .

از آنجايي كه تردميل جزء بهترين و موثرترين دستگاههاي ورزشي شناخته شده مي باشد بنابراين در اين مطلب روشهايي را ذكر ميكنيم كه باعث سوزاندن كالري و چربي اضافه بدن و رسيدن به وزن ايده آل با استفاده از اين دستگاه ميباشد.

لاغري با تردميل (مخصوص افراد چاق)

البته در اين مطلب براي رسيدن به هدف فوق كه به ظاهر مشكل ميباشد از روشهاي ساده تري استفاده ميشود .قابل ذكر است كه تردميل دستگاهي ست كه بدليل قابليت تغيير سرعت و شيب دستگاه يكي از موثرترين وسيله ها براي كاهش وزن مي باشد.

با افزايش سرعت تردميل در فواصل زماني مشخص به سوزاندن چربي اضافه بدن خود كمك كنيد به اين ترتيب كه در ابتدا به مدت 5 دقيقه بر روي سطح تردميل با سرعت كم راه برويد تا بدن شما گرم شود.سپس به مدت 15 دقيقه به آرامي بدويد و در انتها براي سرد كردن بدن خود و برگشتن به حالت اوليه مجددا 5 دقيقه راه برويد.

افزايش شيب تردميل همانند بالا رفتن از تپه و كوه باعث از دست دادن كالري زياد و همچنين سوزاندن چربي اضافي بدن ميشود.به اين ترتيب كه مدت 3 دقيقه بر روي سطح صاف تردميل (شيب 0 درصد)راه برويد.سپس هر 3 دقيقه يك بار شيب دستگاه را 1 درصد اضافه كرده تا به شيب 4 درصد برسيد سپس به روشي كه در قبل ذكر شد به عقب برگرديد تا دوباره شيب دستگاه به 1 درصد رسيده و در انتها براي سرد كردن و برگشتن به حالت اوليه بدن 3 دقيقه بر روي سطح صاف با شيب صفر راه برويد.

اطلاع از ضربان قلب خود امري ضروري و واجب در حين استفاده از دستگاه تردميل مي باشد. توجه به اين مقوله در مدت زمان انجام فعاليت ورزشي مقدار شدت و فشار تمرين ناشي از حركات مختلف را به شما نشان ميدهد. آنچه بايد به آن توجه شود اين است كه بدانيد در كدام سطح به روش بهتر و موثرتري چربي سوزي صورت ميگيرد.

همچنين ميتوانيد در طول تمرين هندريلس را رها كنيد زيرا اين روش بدن شما را وادار ميكند كه فعاليت بيشتري داشته باشد و در نتيجه به كاهش بيشتر و سريعتر وزن كمك ميكند.البته در ابتدا مطمئن شويد كه در سرعت بالا در صورت نياز ميتوانيد به موقع هندرليس را در اختيار بگيريد.

اگر هر هفته به طور مستمر تمرينات هفته گذشته را تكرار كنيد بدن خود را با تمرينات تكراري هفته هاي قبل تطبيق داده ايد و در نتيجه از انجام تمرينات به نتيجه ي دلخواهتان نخواهيد رسيد پس براي دستيابي به هدف مطلوب از انجام تمرينات تكراري در هفته هاي متوالي پرهيز كنيد حتي ميتوانيد در بين تمرينات از تجهيزات ورزشي ديگر نظير دوچرخه ورزشي ثابت نيز استفاده كنيد.با انجام اين موارد از سازگاري بدن خود با تمريني خاص جلوگيري مينماييد.

همچنين براي رسيدن به نتيجه نهايي و هدف مطلوب خود هيچگاه به مدت طولاني و با سرعت بالا و شيب زياد تمرين نكنيد زيرا نه تنها باعث كاهش وزن نميشود بلكه سبب بروز مشكلات جدي براي ماهيچه ها و ساير اندامهاي بدن ميگردد.

با استفاده از موارد ذكر شده در متن فوق ميتوانيد از دست دادن چربي اضافه بدن خود را در حين تمرين با تردميل به بالاترين ميزان برسانيد و در مدت زمان كوتاه تر به نتيجه مطلوب دست پيدا كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۲:۴۱ ] [ هايپر جيم ]

اين دستگاه به دليل اينكه هنگام استفاده از آن با تمامي اندامهاي بدن كار ميكند يكي از بهترين ورزشهاي قلبي عروقي محسوب ميگردد و باعث تاثير بسزايي بر روي بسياري ازارگانهاي بدن مي شود كه در زير به شرح مختصري از آن ميپردازيم.

بيشترين قسمت تحت تاثير در هنگام استفاده از تردميل ماهيچه هاي پشت و جلوي ران مي باشند همچنين افزايش شيب تردميل فشار موجود بر همسترينگ و سريني را نيز زياد كرده كه باعث سفت شدن عضلات در اين قسمتها ميشود.

در هنگام استفاده ازتردميل، ماهيچه هاي باسن همزمان با همسترينگ فعاليت مي كنندو با هر قدم بر روي تردميل، ماهيچه هاي مفصل نشيمنگاه فعاليت و انبساط و انقباض ميكنند.

در اين فعاليتها ماهيچه هاي گاسترونيومس و سوليس( پشت ساق) پا نيز درگير هستند،همچنين راه رفتن و دويدن بر روي تردميل برماهيچه هاي تيب آليس (جلوي ساق) پا نيز تاثير بسزايي دارد و سبب عضلاني شدن ماهيچه ها در اين نواحي مي گردد.

ماهيچه هاي قسمت كور كه مابين قفسه سينه و لگن قرار دارند و كمك ميكنند تا در حالت قائم قرار گيريد در هنگام استفاده از تردميل سبب عمود نگه داشتن بدن شده و به صورت مجرايي عمل ميكنند كه باعث انتقال نيرو بين قسمت پايين و بالاي بدن ميگردد.همچنين عضلات دو سر بازوها و قفسه سينه كه در هنگام دويدن و راه رفتن بر روي تردميل بالا و پايين ميرود و باعث فعاليت اين قسمتهاي بدن ميشود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۲:۲۶ ] [ هايپر جيم ]

تحقيقات نشان داده است حتي با تردميل بدون موتور هم شما مي توانيد وزن كم كنيد. زيرا اين وسيله امكان انجام ورزش دو كه مادر همه ورزش ها است را در فضاي كوچكي مانند آپارتمان فراهم مي كند. در تردميل بدون موتور وقتي با قدرت وزن و پاهاي خود تسمه را مي چرخانيد بدن كالري بيشتري مي سوزاند، در نتيجه چربي هاي شكمي تا حد مطلوبي ناپديد مي شوند. اما اين كار بيش از هر چيز يك تمرين قدرتي براي پاها محسوب مي شود ومتاسفانه كاربر نمي تواند تاثيرات ورزش را بر نقاط مختلف بدن خود متمركز كند يا به روشهاي مختلفي راه برود و بدود.

صرف نظر از اين موضوع استفاده از تردميل بدون موتور مقرون به صرفه تر است. چون برق مصرف نمي شود و ارزان تر است. به راحتي نيز حمل و نگهداري مي شود. اما از طرفي نمي توانيد سرعت حركت خود را بر روي اين تردميل ها تنظيم كنيد.هيچ دكمه اي براي توقف اضطراري هم وجود ندارد.بلكه براي توقف اضطراري مي بايست با مهارت دستگيره ها را گرفته و پايين بپريد.البته در هنگام استفاده از تردميل موتوري هم بايد مراقب باشيد تا در هنگام تمرين با سرعت بالا يا توقف، تعادل خود را از دست ندهيد. در تردميل هاي برقي يا موتوري معمولا شما يك مانيتور كامپيوتري در پيش رو داريد كه ضربان قلب، سرعت، مقدار كالري سوزانده شده، زاويه شيب و ... را نشان مي دهد.

شيب تردميل بسيار حائز اهميت است و اغلب در نوع موتوري آن شيب بهتر و آسانتر تنظيم مي شود. در ضمن اگر كودك خردسال در منزل داريد بايد بدانيد بيشتر تردميل هاي الكترونيكي كليد قفل محافظتي دارند.

هرگاه شما بيش از آنچه مي خوريد كالري مصرف كنيد، وزن از دست خواهيد داد. اما براي اينكه بتوانيد بدن را به شكل دلخواه خودتان در آوريد به چيزي بيش از كاهش وزن نياز داريد. به همين خاطر به سراغ بدنسازي مي رويم.

آشنايي با تردميل بدون موتور

كار با تردميل با موتور يا بي موتور وزن بدن شما را كاهش مي دهد. اما در كنار آن بايد فكري هم براي سفت كردن عضله هاي شكم و ساير اعضاي بدن داشته باشيم. انجام تمريناتي نظير دراز و نشست و حركات كششي به فرم دهي بدن بسيار كمك خواهد كرد. يعني در هفته حداقل يك روز به جاي كار با تردميل به اين نوع تمرينات بپردازيد. حتما به خاطر داشته باشيد در هنگام پياده روي يا دويدن، چه در محيط بيرون و چه بر روي تردميل از كفش مناسب استفاده كنيد و هرگز بدون كفش بر روي تردميل نرويد. ميزان نرمي و انعطاف پذيري سطح تردميل به هدف شما در ورزش بستگي دارد. اگر تنها به دليل داشتن تناسب اندام از تردميل استفاده مي كنيد، نرمي پوشش كف آن به محافظت از عضلاتتان كمك مي كند.

داشتن رژيم غذايي مناسب در روند كاهش وزن تاثير به سزايي خواهد داشت. هرگز فراموش نكنيد در هنگام ورزش آب بنوشيد. در هنگام استفاده از تردميل آرام پيش برويد و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش بدهيد. گرم كردن بدن قبل از ورزش از آسيب هاي احتمالي پيشگيري مي كند. اين كار را مي توانيد با يك سري حركات كششي در هنگام راه رفتن آهسته بر روي تردميل انجام بدهيد. تجربه نشان داده است اگر بتوانيد طوري برنامه ريز كنيد كه در روز 60 دقيقه، در دو مرحله صبح و بعد از ظهر و هر بار حدود 30 دقيقه بدويد بي شك طي مدت زمان كوتاهي متوجه تاثير چشم گيري بر روي اندام خود خواهيد شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۳:۲۳ ] [ هايپر جيم ]

تردميل هاي بدون موتور در واقع دستگاههايي هستند كه با قدرت پا و وزن ورزشكار حركت مي كنند. يعني اين ورزشكار است كه با پاهاي خود تسمه تردميل را به گردش در مي آورد واز جريان برق و تنظيمات كامپيوتري خبري نيست.

درست است تردميل هاي موتوري يا برقي مزيت هاي فراواني دارند اما تردميل هاي بدون موتور مقرون به صرفه تر و ارزان تر هستند. معمولا اين دستگاه ها را به راحتي مي توان حمل كرد. چون سبك و تاشو هستند. با وجود آنها نيازي به پريز برق نداريد.

تردميل بدون موتور باعث مي شود شما كالري بيشتري بسوزانيد. ولي با آن قادر نخواهيد بود قدرت بدن خود را روي قسمتهاي مختلف متمركز كنيد. بنابراين ناچار هستيد از تمرينات بدنسازي ديگري كمك بگيريد. حركاتي مانند كرانچ و دراز و نشست در كنار كار با اين دستگاه بسيار موثر هستند.

بهترين روش براي كار با تردميل بدون موتور اين است كه راه رفتن را به آرامي شروع كنيد و پس از 3 دقيقه به مدت 30 ثانيه بدويد.سپس دوباره آرام راه برويد.

تاثير-تردميل-بدون-موتور-در-كاهش-وزن

به پا داشتن كفش مناسب درهنگام استفاده از تردميل مسئله بسيار مهمي است. در هنگام دويدن جوراب و لباسهاي نخي بپوشيد.وقتي روي دستگاه تردميل قرار داريد سرتان را بالا نگهداريد. عضلات گردن را منقبض نكنيد. آرام باشيد. تعادل خود حفظ كنيد و حواستان به تنفستان باشد. در تردميل هاي بدون موتور چون صفحه مانيتور كامپيوتري نداريد بايد خودتان به ضربان قلب و تنفستان توجه كنيد.

براي توقف اضطراري دسته هاي دستگاه را گرفته و ضمن كم كردن سرعت از روي آن پايين بپريد. ولي در هنگام كار با دستگاه بهتر است دستها رها باشد و به صورت آونگي به جلو و عقب برود. در هنگام راه رفتن روي تسمه سعي كنيد همه كف پا روي سطح قرار بگيرد. يعني بر روي انگشتان و پاشنه راه نرويد؛ زيرا اين كار به كمر و ساير عضلات پا آسيب مي رساند.

اگر مبتلا به بيماريهاي قلبي-عروقي يا فشار خون و ... هستيد حتما در مورد برنامه ورزشي خود با پزشكتان مشورت كنيد. همراه با ورزش ،رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد تا بهتر نتيجه بگيريد. وقتي روي تردميل هستيد شكم خود را به داخل بدهيد تا عضلات شكم به خوبي فرم بگيرند.

به هر حال تردميل چه موتوري و چه بدون موتور به كاهش وزن و تناسب اندام كمك خواهد كرد و بانوان مي توانند در فضاهاي سرپوشيده و محدود از آن استفاده كنند. اين وسيله جايگزين مناسبي براي پياده روي هاي خارج از منزل است. بانواني ك به دليل داشتن فرزند كوچك و مشكلات ديگر نمي توانند هر روز از منزل خارج بشوند مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۳:۰۵ ] [ هايپر جيم ]

يك قانون كلي وجود دارد كه مي گويد: قبل از هر ورزشي بايد بدن خود را گرم و پس از هر ورزشي مي بايست بدن را سرد كنيم.

دويدن و راه رفتن يكي از بهترين ورزش هاست، كه از اين قاعده مستثني نمي باشد. از آنجايي كه ما معمولا فضاي لازم براي دويدن و پياده روي را نداريم از وسيله اي به نام تردميل استفاده مي كنيم. اما بايد بدانيم دويدن بر روي تردميل يك ورزش كامل محسوب مي شود و بايد مراحل مختلف ورزش را در اين تمرين رعايت كنيم. متاسفانه حتي گاهي ديده مي شود ورزشكاران حرفه اي هم از گرم كردن بدن خود قبل ورزش سر باز مي زنند. اينكار احتمال آسيب ديدگي، درد و كوفتگي بعد از ورزش را افزايش مي دهد. به طور معمول خستگي پس از ورزش مي بايست بين 8 تا 12 ساعت بعد برطرف شود.

حركات كششي قبل از تردميل

نكته مهم ديگر اينكه هرگز بدون كفش ورزشي مناسب از تردميل استفاده نكنيم. شيب دستگاه را با توجه به ويژگي بدن و هدف خود تنظيم كنيم. در هنگام گرم كردن، آرام و با ريتم نفس بكشيم. ورزش را با سرعت كم شروع كرده و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش دهيم. در هنگام احساس خستگي زياد و بالا رفتن شديد ضربان قلب سرعت را كم كم پايين بياوريم. به خاطر داشته باشيد همه مي توانند از تردميل استفاده كنند به شرط اينكه شيب و سرعت دستگاه با ويژگيهاي بدن آنها هماهنگ باشد و به عضلات آسيب نرساند.خستگي خيلي زياد نشانه خوب بودن ورزش نيست.

در هنگام شروع ورزش با اين دستگاه براي گرم كردن، تردميل را بر روي شيب صفر درجه بگذاريد و به آرامي روي آن راه برويد. ضمن راه رفتن مي توانيد دستها و اندام بالايي خود را در جهت هاي مختلف بكشيد به طوريكه كشيدگي را در پهلوها، كمر و دستهاي خود حس كنيد. سپس مي توانيد قدمها را به شكلي بلند و آهسته برداريد تا كشيدگي در رانها و عضلات تحتاني نيز حس شود. اين كار بايد 5 تا 10 دقيقه طول بكشد. بعد از حركات كششي پويا مي توانيد آرام آرام به سرعت راه رفتن و دويدن خود بيفزاييد.در طي انجام ورزش دم باز دم را هرگز فراموش نكنيد. اگر تردميل شما ضربان قلب را نشان مي دهد، به آن توجه داشته باشيد، در غير اين صورت به تنفس خود دقت كنيد.

اگر به اصطلاح احساس كرديد داريد از نفس مي افتيد حتما سرعت را كاهش بدهيد. در هنگام دويدن بر روي دستگاه يك بطري آب در دسترس خود قرار دهيد و هر از گاهي آب بنوشيد. اگر دچار افت قند يا فشار خون يا سرگيجه شديد ورزش را به آرامي قطع كنيد. در غير اين صورت اگر مي خواهيد ورزش شما هوازي و به اصطلاح چربي سوز باشد، حداقل 30 دقيقه به آن ادامه بدهيد. در اين فاصله مي توانيد چند بار سرعت دستگاه را كم يا زياد كنيد تا ورزش هوازي با غير هوازي تركيب شود. هيچگاه به يكباره از دستگاه پايين نياييد.

پس از اتمام ورزش سرعت دستگاه را روي 4 كيلومتر در ساعت تنظيم كنيد و به آرامي راه برويد. بعد از 3 دقيقه سرعت را به صفر برسانيدو حركات كششي ايستا را بدون استفاده از تردميل تكرار كنيد. حركات كششي پويا براي افراد كم تحرك كه به دليل شغلشان ساعات طولاني پشت ميز مي نشينند، بسيار موثر است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۲:۴۹ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی

سئو کار حرفه ای / ملک یاب / امام زمان / ساخت سردخانه

وکیل پایه یک دادگستری / هاست ارزان / شیرازچت|چت روم شلوغ / تورسریلانکا

سردخانه / خرید بک لینک / مدل لباس زنانه 2017/ رزرو هتل / ترجمه تخصصی

 هتل اسپیناس پالاس/ طب سوزنی شیراز / درمان دیسک شیراز

نیازمندی های بازارچه 96