تردميل
تردميل ، خريد تردميل ، فروش تردميل ، قيمت تردميل ، مقالات تردميل
نويسندگان
لينک دوستان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 24
ديروز : 13
افراد آنلاين : 1
همه : 2722
چت باکس

يك قانون كلي وجود دارد كه مي گويد: قبل از هر ورزشي بايد بدن خود را گرم و پس از هر ورزشي مي بايست بدن را سرد كنيم.

دويدن و راه رفتن يكي از بهترين ورزش هاست، كه از اين قاعده مستثني نمي باشد. از آنجايي كه ما معمولا فضاي لازم براي دويدن و پياده روي را نداريم از وسيله اي به نام تردميل استفاده مي كنيم. اما بايد بدانيم دويدن بر روي تردميل يك ورزش كامل محسوب مي شود و بايد مراحل مختلف ورزش را در اين تمرين رعايت كنيم. متاسفانه حتي گاهي ديده مي شود ورزشكاران حرفه اي هم از گرم كردن بدن خود قبل ورزش سر باز مي زنند. اينكار احتمال آسيب ديدگي، درد و كوفتگي بعد از ورزش را افزايش مي دهد. به طور معمول خستگي پس از ورزش مي بايست بين 8 تا 12 ساعت بعد برطرف شود.

حركات كششي قبل از تردميل

نكته مهم ديگر اينكه هرگز بدون كفش ورزشي مناسب از تردميل استفاده نكنيم. شيب دستگاه را با توجه به ويژگي بدن و هدف خود تنظيم كنيم. در هنگام گرم كردن، آرام و با ريتم نفس بكشيم. ورزش را با سرعت كم شروع كرده و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش دهيم. در هنگام احساس خستگي زياد و بالا رفتن شديد ضربان قلب سرعت را كم كم پايين بياوريم. به خاطر داشته باشيد همه مي توانند از تردميل استفاده كنند به شرط اينكه شيب و سرعت دستگاه با ويژگيهاي بدن آنها هماهنگ باشد و به عضلات آسيب نرساند.خستگي خيلي زياد نشانه خوب بودن ورزش نيست.

در هنگام شروع ورزش با اين دستگاه براي گرم كردن، تردميل را بر روي شيب صفر درجه بگذاريد و به آرامي روي آن راه برويد. ضمن راه رفتن مي توانيد دستها و اندام بالايي خود را در جهت هاي مختلف بكشيد به طوريكه كشيدگي را در پهلوها، كمر و دستهاي خود حس كنيد. سپس مي توانيد قدمها را به شكلي بلند و آهسته برداريد تا كشيدگي در رانها و عضلات تحتاني نيز حس شود. اين كار بايد 5 تا 10 دقيقه طول بكشد. بعد از حركات كششي پويا مي توانيد آرام آرام به سرعت راه رفتن و دويدن خود بيفزاييد.در طي انجام ورزش دم باز دم را هرگز فراموش نكنيد. اگر تردميل شما ضربان قلب را نشان مي دهد، به آن توجه داشته باشيد، در غير اين صورت به تنفس خود دقت كنيد.

اگر به اصطلاح احساس كرديد داريد از نفس مي افتيد حتما سرعت را كاهش بدهيد. در هنگام دويدن بر روي دستگاه يك بطري آب در دسترس خود قرار دهيد و هر از گاهي آب بنوشيد. اگر دچار افت قند يا فشار خون يا سرگيجه شديد ورزش را به آرامي قطع كنيد. در غير اين صورت اگر مي خواهيد ورزش شما هوازي و به اصطلاح چربي سوز باشد، حداقل 30 دقيقه به آن ادامه بدهيد. در اين فاصله مي توانيد چند بار سرعت دستگاه را كم يا زياد كنيد تا ورزش هوازي با غير هوازي تركيب شود. هيچگاه به يكباره از دستگاه پايين نياييد.

پس از اتمام ورزش سرعت دستگاه را روي 4 كيلومتر در ساعت تنظيم كنيد و به آرامي راه برويد. بعد از 3 دقيقه سرعت را به صفر برسانيدو حركات كششي ايستا را بدون استفاده از تردميل تكرار كنيد. حركات كششي پويا براي افراد كم تحرك كه به دليل شغلشان ساعات طولاني پشت ميز مي نشينند، بسيار موثر است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۲۲:۴۹ ] [ هايپر جيم ]

تردميل وسيله اي مناسب براي تمرينات هوازي است. ولي براي كار با آن بايد به چند نكته خيلي مهم توجه داشته باشيد.

 

نكات مهم براي تمرين بهتر با تردميل

1. با كفش و لباس مناسب بر روي تردميل برويد. سعي كنيد يك تيشرت نخي ساده و يك شلوارك ورزشي به تن داشته باشيد. حتما جوراب به پا كنيد و كفش مناسب بپوشيد. يك حوله و يا دستمال در دسترس خود قرار بدهيد و هر از گاهي عرقتان را خشك كنيد. يك بطري آب هم دم دست داشته باشيد تا در حين ورزش، آب بنوشيد. ضمنا اگر در هنگام انجام تمرين به موزيك تند گوش بدهيد، عملكرد بدنتان تسريع مي شود.

2. حتما قبل از شروع تمرين بدنتان را گرم و پس از پايان سرد كنيد. اين كار را مي توانيد با راه رفتن روي تردميل انجام بدهيد.3 دقيقه با سرعت 3 كيلومتر در ساعت را برويد. سپس سرعت را به 4 تا 5 كيلومتر برسانيد. 3 دقيقه در اين حالت نرم بدويد.پس از آن سرعت را به 7 كيلوتر رسانده و 30 ثانيه بدويد. آنگاه دوباره سرعت را تا 3 كيلومتر كم كنيد. در اي حالت ريكاوري مي شويد پس از 1 دقيقه ريكاوري به تمرين اصلي بپردازيد. براي سرد ردن هم در انتهاي تمرين 5 دقيقه با سرعت كم راه برويد. سپس از تردميل پايين باييد و حركات كششي ايستا انجام بدهيد.

3. فيتنس خود را تست كنيد. در اولين فرصت بيرون بزنيد و پس از گرم كردن، توان راه رفتن و خود را با گذشته مقايسه كنيد. سعي كنيد زمان دويدن و راه رفتنتان شيبه به برنامه كار با تردميل باشد. با اي روش خود را به چالش مي اندازيد و ايجاد تنوع هم مي شود.

4. گاهي براي بهبود بازه شيب تردميل را تا آنجا كه مي توانيد زياد كنيد. با اين كار اصل تنوع تمرين هم رعايت مي شود. شيب زياد راه رفتن و سرعت گرفتن را سخت مي كند. هيشه بايد بين سرعت وشيب يك تناسبي باشد. هرگز در شيب زياد با سرعت بيش از 4 كيلومتر در ساعت راه نرويد. در اين حالت شما ورزشي شبيه به تپه نوردي را تجربه مي كنيد.

عضلات دو قلو و ساق پا به شدت در گير مي شوند. اگر مي خواهيد سرعتتان افزايش پيدا كند، شيب تردميل را 2 درجه زياد كنيد و چند جلسه با همين شيب ادامه بدهيد. وقتي شيب را به حالت اوليه برگردانيد، مي بينيد سرعتتان افزايش يافته است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۲۲:۳۳ ] [ هايپر جيم ]

معمولآ افرادي كه با تردميل كار مي كنند  اجزاء آن را نمي شناسند و وظيفه هر كدام را نمي دانند. شناخت قطعات تردميل به شما كمك مي كند كه طرز كار تردميل را بهتر بشناسند و همچنين در زمان بروز مشكل متوجه شويد كدام قسمت مشكل دارد.

در زير بخشهاي مختلف تردميل را با عكس و توضيحات براي شما نمايش مي دهيم:

1. موتور تردميل:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor.JPG

در بخش جلويي تردميل و زير پوشش جلويي موتور وجود دارد كه مهمترين بخش تردميل نيز مي باشد و در هنگاه خريد به قدرت و كيفيت آن بسيار بايد توجه كنيد. اين موتور محرك اصلي تردميل است و قدرت آن بر اساس اسب بخار تعيين مي گردد.

2. موتور شيب:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor%20shib.jpg

موتور شيب نيز در بخش جلويي تردميل و در كنار موتور اصلي وجود دارد كه با حركت دادن چرخ دنده حلزوني شيب تردميل را تنظيم مي كند. لازم به ذكر است برخي از تردميل ها موتور شيب ندارند و نتظيم شيب در آنها به صورت دستي انجام مي شود.

3. قطعه الكترونيكي بالا

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/bala.jpg

اين بخش شامل صفحه نمايش و كليد هايي در كنار صفحه نمايش تردميل و بر روي دسته هاي آن مي شود كه باعث ارتباط كاربر با تردميل مي گردد.

4. قطعه الكترونيكي پايين

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/pain.JPG

اين قطعه در بخش جلوي تردميل و در كنار موتور قرار دارد كه وظيفه برق رساني به بخشهاي مختلف تردميل را بر عهده دارد.

5. شاسي تردميل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/shasi.jpg

اين بخش قاب اصلي تردميل و بخش فلزي است كه تمام اجزاء تردميل بر روي آن سوار است. اصطحكام اين بخش يك فاكتور مهم در انتخاب تردمبل خوب است.

6. تخته تردميل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/takhte.jpg

بخشي است كه تسمه اصلي تردميل دور آن است و همواره بايد صاف و صيقلي باشد.

7. تسمه موتور

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20motor.jpg

تسمه اي است كه حركت موتور را به غلتك جلويي انتقال مي دهد و موجب چرخش تسمه اصلي مي شود.

8. غلتك

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/ghaltak.jpg

در تردميل دو غلتك وجود دارد كه به آنها غلتك جلويي و عقبي مي گويند كه تسمه تردميل به دور آنها مي افتد و كشش تسمه را نيز تنظيم مي كنند

9. تسمه اصلي

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20asli.jpg

تسمه اي است كه ما بر روي آن مي دويم و جنس و كيفيت آن از فاكتور هاي يك تردميل خوب مي باشد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۵۱:۱۲ ] [ هايپر جيم ]

تردميلي را كه انتخاب مي كنيد به دقت مورد آزمايش قرار دهيد. چند آزمايش ساده باعث مي شود يك تردميل مناسب خريداري فرماييد. سعي كنيد تردميل خود را از يك مركز معتبر خريداري كنيد و هميشه به گارانتي و خدمات پس از فروش آن دقت كنيد.

در هنگام خريد تردميل انتخابي را تست و به نكات زير توجه فرماييد:

سر و صدا :  آيا موتور بي سروصدا و به نرمي كار مي‌كند؟ آيا موتور شيب دهنده نيزنرم و بي سروصدا است؟

قدم آهسته : آيا در سرعت كم موتور و تسمه به نرمي كار مي‌كنند؟ اگر در سرعت كم موتور به سختي كار بكند نشان مي دهد تردميل مهندسي ضعيفي دارد؟

تسمه : آيا تسمه در همه‌ي سرعت‌ها نرم كار مي‌كند؟

اندازه: آيا بلندي تسمه نسبت به گام‌هاي بلند شما فضاي اضافي كافي دارد؟ ايا در رابطه با پهناي تسمه احساس راحتي مي‌كنيد؟

شيب: آيا ترديمل با نرمي شيب دار مي‌شود؟ آيا در حالت شيب دار با ثبات است؟

سرعت : آيا سرعت حداكثر پاسخگوي نيازهاي تمريني شما هست؟

كنترل‌ها : آيا نحوه قرار گرفتن كنترل‌ها دسترسي به آنها را آسان كرده است؟ آيا دكمه‌ي خاموش كردن اضطراري خارج از محل برخورد تصادفي است؟

قبل از خريد خود چند تردميل را انتخاب و مورد تست قرار دهيد تا بهترين را در ميان آنها انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۵۰:۵۷ ] [ هايپر جيم ]

روز به روز به كساني كه با تردميل ورزش مي كنند اضافه مي شود زيرا تردميل دستگاهي است كه نيازهاي همه اعم از ورزشكاران حرفه اي ، كساني كه نياز به كاهش وزن دارند يا يك مصرف كننده معمولي را برآورده مي كند.

دلايل استفاده فراوان از تردميل

1. يكي از مهم ترين دلايل استفاده گسترده از تردميل اين است كه همه اعضاء خانواده با هر سني و هر توان فيزيكي ، به نسبت نياز خود مي توانند از اين دستگاه استفاده كنند. و دسته هاي تردميل به كمك كساني مي آيد كه نمي توانند تعادل خود را حفظ كنند پس همه افراد با هر سني مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.

2. يكي از قابليت هاي تردميل تنظيم سرعت آن است پس مي توانيد در ابتدا با سرعت كم شروع كنيد تا بدن شما گرم شود و سپس بر روي آن بدويد و در انتها نيز با كم كردن سرعت به ورزش خود خاتمه دهيد.

3. يكي ديگر از دلايل استقبال گسترده از تردميل اين است كه ورزش با آن مهارت خواصي نمي خواهد و همه به راحتي مي توانند از آن استفاده كنند.

4. يكي از قابليت هاي خوب در تردميل شيب آن است كه با اضافه كردن آن بدون بالا بردن سرعت مي توانيد كالري بيشتري را بسوزانيد.

5. ورزش با تردميل موجب مي شود بيشتر ماهيچه هاي بدن شما شروع به حركت كنند و هم چنين باعث فعاليت ماهيچه هاي قلبي و كاهش بيماريهاي قلبي مي شود. شما با استفاده روزي بيست دقيقه تردميل با دور متوسط مي توانيد سلامت خود را تضمين كنيد.

6. كساني كه به دليل مشكلاتي نمي توانند از خانه خارج يا به باشگاه هاي ورزشي بروند با خريد تردميل شخصي به راحتي مي توانند در منزل به ورزش بپردازند.

ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۱:۴۸ ] [ هايپر جيم ]

عادت هاي نادرست در هنگام استفاده از تردميل ، افرادي زيادي هستند كه براي لاغري و يا تناسب اندام خود از تردميل استفاده مي كنند و با قبول قيمت تردميل اقدام به خريد تردميل مي نمايند به نظر ميرسد كه استفاده از آن بسيار ساده ميباشد اما توجه داشته باشيد كه اگر در هنگام استفاده از تردميل چند نكته كوچك را رعايت نكنيم ممكن است بجاي خاصيت سلامت بخشي به بدن ما آسيب برساند در اين مقاله قصد داريم عادت هاي نادرست در هنگام استفاده از تردميل را شرح دهيم .

استفاده از كفش هاي كهنه و نامناسب :

توجه داشته باشيد كه كفش در ورزش از اهميت بسزايي برخوردار است . در هنگام استفاده از تردميل حتما بايد از كفش هاي رانينگ و يا واگينگ استفاده نماييد كفش هاي غير ورزش به پا آسيب هاي بسيار زيادي ميرساند ، كف كفش بايد داراي پد هاي اضافي در ابتدا و انتهاي پا (پنجه و پاشنه) داشته باشد كه ضربه وارد شده را دفع كند .

نگاه كردن به پا ها

بسياري از افراد كه از تردميل استفاده مي كنند در هنگام دويدن و يا راه رفتن به پا هاي خود خيره ميشوند ، نگاه كردن به پا ها باعث ميشود سر شما گيج برود و يا تمركزتان را بر هم بزند و در نتيجه باعث ميشود تعادل خود را از دست بدهيد ، همچنين براي آنكه بتوانيد به پا هاي خود نگاه كنيد مجبور ميشويد كه سرتان را پايين نگه داري كه خود باعث ميشود به گردن و ديگر اعضاي بدنتان آسيب وارد شود .

در هنگام راه رفتن بر روي تردميل بايد سر صاف و به جلو نگاه كنيد و شانه ها را يكسان و صاف نگه داريد سينه ها را به جلو هل بدهيد و قوز نكنيد .

كوباندن پا ها

در واقع تردميل دستگاهي است كه محيطي را براي شما فراهم ميكند كه بتوانيد بر روي آن راه برويد و يا بدويد ، براي برخي از افراد سخت است كه به طور طبيعي بر روي آن گام بردارند و همين نكته باعث ميشود كه به بدن خود آسيب برسانند مخصوصا افرادي كه در هنگام قدم برداشتن بر روي تردميل با كف پا و پا پاشنه پا فرود مي آيند نه جلوي پا .

انجام ورزش تكراري

شايد در ابتدا استفاده از تردميل به تنهايي تاثير گذار باشد اما به علت سازگاري بدن و قوي شدن عضلات در هنگام استفاده از تردميل كالري كمتري مي سوزانيد ، به همين دليل بايد هر 1 ماه يكبار برنامه ورزشي خود را تغيير دهيد و از ديگر دستگاه ها مانند الپتيكال و پله استفاده نماييد .

حركت بيش از حد دست ها

سعي كنيد كه تا زماني در حال راه رفتن هستيد دستان خود را در كنار بدنتان نگه داريد و زماني كه شروع به دويدن كرديد دست هايتان را با زاويه 90 درجه نه بيشتر حركت دهيد زيرا حركت بيش از حد دست ها فقط شما را خسته مي كند و نميتوانيد تمرينات خود را به صورت كامل و صحيح انجام دهيد. سعي كنيد كه دستانتان را آزاد بگذاريد و بيش از حد آن ها را محكم نگه نداريد .

قدم هاي خيلي بلند

استاندارد قدم برداشتن 3 قدم در هر ثانيه است افرادي كه قدم هاي بسيار بلند بر مي دارند علاوه بر مصرف انرژي اضافي به علت خارج شدن فرم تمرين ممكن است به بدن شما آسيب برساند .

قوز كردن

بدن انسان به طوري طراحي شده كه تحت هر شرايطي تعادل خود را حفظ نماييد ، قوز كردن به جلو باعث ميشود در كمر يك قوز خارجي بوجود آيد ، تا ميتوانيد بالا نته خود را صاف و محكم نگه داريد اگر در سرعت بالا نميتوانيد حالت استاندارد را نگهداريد  سرعت تردميل را كمتر كنيد .

تمرين بيش از حد

درد ماهيچه و عضلات ، ضربان شديد قلب و ... نشانه ي خستگي و تمرين بيش از حد است ، در صورت احساس هر يك از اين علائم ديگر تمرين نكنيد ، تمرينات شديد حداكثر بايد 2 تا 3 بار در هفته انجام شود .


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۱:۳۳ ] [ هايپر جيم ]

1.زماني كه ميخواهيد يك تردميل براي خود انتخاب كنيد بايد به جنس تردميل ، صفحه تسمه تردميل ، قدرت موتور تردميل ، محدوده سرعت تردميل ، مقدار شيب تردميل ، دستي و يا برقي بودن شيب تردميل را بايد در نظر بگيريد . همچنين حداكثر وزني كه براي تردميل قابل تحمل است ، چند ساعت در روز ميتوان از دستگاه تردميل استفاده كرد ، سرو صداي موتور و وسايل جانبي را بايد بررسي كنيد .
2.اينترنت يكي از منابع خوب جمع اوري اطلاعات است حتي شما اگر هيچ اطلاعاتي درباره ي تردميل نداشته باشيد با رجوع كردن به فروشگاه هاي اينترنتي تردميل اطلاعات لازم را كسب كنيد و با انواع تردميل ها ، برند ها آشنا شويد و چند مدل مختلف را با هم مقايسه كنيد و مزايا و معايب هر نوع را متوجه شويد . و در صورت تمايل تردميل را از همان سايت خريداري كنيد .
3.در هنگام خريد تردميل دقت داشته باشيد كه دستگاه از امنيت و استحكام لازم برخوردار باشد. يكي از نشانه هاي تردميل ضعيف آن است كه در هنگام راه رفتن و دويدن احساس ميكنيد صفحه تسمه در زير پايتان ميلرزد .
4.قبل از خريد حتما فضايي را كه ميخواهيد تردميل را در آن قرار دهيد را متر كنيد مخصوصا اگر قصد خريد تردميل خانگي داريد! تردميل هاي تاشو براي منزل مناسب ترند زيرا در زماني كه از آن استفاده نميكنيد ميتوانيد آن را تا كرده و در جاي ديگري قرار دهيد ، همچنين زماني كه تردميل قرار است بر روي آن قرار گيرد و استفاده شود بايد از استحكام كافي برخوردار باشد زيرا خود تردميل هم داراي وزن است .


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۰۱:۳۰ ] [ هايپر جيم ]

تردميل از جمله تجهيزات ورزشي است كه براي سرويس و نگهداري آن بايد نكاتي را رعايت كنيد. چه تردميل خانگي و چه تردميل باشگاهي هر دو نياز به نگهداري دارند تا طول عمر آنها افزايش يابند. علاوه بر اين سرويس به موقع و نگهداري صحيح از تردميل موجب مي شود تا كارايي دستگاه بالا رود. در اين بخش راهنماي سرويس و نگهداري تردميل را براي شما كاربران عزيز شرح مي دهيم. با توجه به اين نكات شما مي توانيد تا حد زيادي از هزينه هاي گزاف تعمير تردميل كاهش دهيد.

  1. 1.       نگهداري از مانيتور دستگاه

نكته اول كه بايد در نگهداري از تردميل به آن توجه كنيد، مانيتور و صفحه نمايش تردميل است. پس از هر بار تمرين توصيه مي شود صفحه نمايش دستگاه را با استفاده از يك دستمال نمدار پاك كنيد.

راهنماي سرويس و نگهداري تردميل

  1. 2.       تميز كردن اطراف و زير تردميل

لازم است كه حداقل هفته اي يكبار اطرف تردميل و حتي زير تردميل را با استفاده از مكنده اي نظير جارو برقي تميز كنيد. با اين كار شما گرده هاي ناشي از ساييده شدن تسمه در تردميل را پاك مي كنيد. در صورت عدم حذف اين گرده ها، ممكن است به موتور تردميل آسيب برسانند و موجب فرسودگي قطعات دستگاه شود.

  1. 3.       تنظيم صحيح تسمه در تردميل

تسمه در تردميل از ديگر قطعاتي است كه توجه به آن موجب افزايش عمر مفيد دستگاه و بالا بردن كارايي تردميل مي شود. تنظيم تسمه در تردميل بايد كاملا تراز باشد زيرا در غير اين صورت موجب فرسودگي غلطك ها و كاهش عمر تسمه مي شود. يكي از مراحل تنظيم تسمه، تنظيم كشش آن در تردميل است. تسمه به هيچ وجه نبايد در هنگام تمرين بلغزد.

  1. 4.       نگهداري از موتور تردميل

موتور تردميل نيز نياز به نگهداري و تميز كردن دارد. بنابراين بايد حداقل ماهي يكبار محل موتور تردميل را با استفاد از جاروبرقي تميز كنيد. البته بايد در هنگام انجام اين كار دقت داشته باشيد كه به سيم كشي دستگاه آسيب وارد نكنيد.

  1. 5.       پاك كردن تسمه و تخته در تردميل

تميز كردن دستگاه موجب افزايش كارايي و عمر مفيد تردميل مي شود. سطح تسمه و همچنين فضاي بين تسمه و تخته در تردميل را بايد هفته اي يكبار با استفاده از پارچه نمدار تميز نماييد. و گرد و خاك آن را از بين ببريد. گرد و غبار يكي از عوامل اصلي فرسودگي قطعات و اجزا در تردميل است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۰۱:۱۵ ] [ هايپر جيم ]

يكي از اجزا و قطعات مهم در تردميل، تسمه است. تسمه تردميل داراي ابعاد مختلفي است و معمولا ابعاد تسمه در انواع مختلف تردميل خانگي و تردميل باشگاهي متفاوت است. ابعاد تسمه معين سطح قابل دويدن بر روي تردميل است. در واقع تعيين مي كند كه كاربر مي تواند بر روي چه سطحي با چه ابعادي بدود. دسته بندي تسمه در تردميل بر اساس ضخامت آن، جنس تسمه و ابعاد آن صورت مي گيرد. در اين مقاله قصد داريم نكاتي در مورد تسمه تردميل، نحوه اندازه گيري آن، چگونگي تشخيص زمان تعويض تسمه در تردميل و نحوه افزايش طول عمر تسمه را براي شما كاربران عزيز بيان كنيم.

ضخامت تسمه در انواع تردميل خانگي بين 1.4 تا 1.8 ميلي متر است كه مناسب ترين مقدار آن 1.6 و 1.8 ميلي متر مي باشد. تسمه همان محل دويدن كاربر بر روي تردميل است از اين رو بايد داراي جنس و كيفيت مناسبي باشد تا دوام بالاتري داشته باشد. تسمه در تردميل داراي دو رو است كه قسمت رويي آن از جنس لاستيك داراي آج است كه اين آج به صورت لانه زنبوري، آسفالتي و گاها به شكل گريپ است. البته لازم به ذكر است كه معمولا نوع آج به شكل لانه زنبوري مي باشد. جنس قسمت زيرين تسمه نيز از دو نوع كتان ( پلي استر) و نيمه كتان (نيمه پلي استر) مي باشد. در ترميل خانگي در اكثر مواقع بهتر است از نوع تسمه با پشت كتان استفاده شود.

نكاتي در مورد تسمه تردميل

نحوه اندازه گيري تسمه تردميل

به منظور اندازه گيري تسمه براي تعويض بايد ابتدا آن را باز كرده و از تردميل جدا كنيد، سپس آن را روي زمين قرار دهيد و طول و عرض آن را به دقت اندازه گيري كنيد. خطا در اندازه گيري تسمه مي تواند موجب خريد تسمه نامناسب شود.

تشخيص زمان تعويض تسمه در تردميل

  • تعويض تسمه در تردميل بايد تقريبا هر 4 تا 6 سال انجام شود. اين مدت زمان، طول عمر مفيد تسمه تردميل است و حتي در صورت عدم استفاده از تردميل بايد بعد از گذشت زمان مذكور، تسمه را تعويض كرد زيرا فاسد مي شود. اين كار موجب افزايش كارايي تردميل مي شود.
  • يكي ديگر از راه هاي تشخيص زمان تعويض تسمه، بوي سوختگي است. اگر تردميل شما بويي شبيه به سوختن پلاستيك از خود آزاد مي كند، بيانگر اين است كه تسمه بايد تعويض شود.
  • در صورت بروز مشكل در قسمت زيرين و رويي تسمه در روي تردميل ، بايد تسم را تعويض كنيد.

شما مي توانيد با نگهداري صحيح از تردميل و روغن كاري تسمه و سرويس به موقع دستگاه، موجب افزايش طول عمر تسمه در تردميل شويد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۳۸:۴۱ ] [ هايپر جيم ]

همانطور كه قبلا نيز گفته شد، استفاده از تجهيزات ورزشي نظير تردميل ، دوچرخه ثابت و اليپتيكال و غيره امروزه بسيار توسعه پيدا كرده است، به گونه اي كه نه تنها از اين تجهيزات در باشگاه ها بلكه در منازل نيز استفاده مي شود. از اين رو در كنار تردميل باشگاهي ، تردميل خانگي نيز طراحي و به بازار عرضه شده است. در اين مقاله قصد داريم نكاتي را براي افزايش طول عمر تردميل براي شما كاربران عزيز شرح دهيم.

نگهداري صحيح از تردميل ، موجب افزايش طول عمر اين دستگاه خواهد شد. بنابراين بايد به آن توجه كرد تا نياز به صرف هزينه هاي گزاف براي تعمير تردميل نداشته باشيد. بدين منظور بايد برخي از نكات را رعايت فرماييد كه در ادمه آنها را توضيح خواهيم داد.

افزايش طول عمر تردميل

نكته اول نصب تردميل در محلي مناسب است. منظور از محل مناسب، سطحي هموار و بدون شيب است. در اين صورت پايه هاي تردميل به صورت تراز با يكديگر قرار مي گيرند و در نتيجه از لرزش تردميل در حين تمرين جلوگيري مي شود. علاوه بر اين براي افزايش طول عمر مفيد تردميل بايد آن را در محلي قرار داد كه فاقد رطوبت و گرد و غبار باشد. نور مستقيم خورشيد نيز به تردميل آسيب مي رساند.

در هنگام خريد تردميل به وجود ويژگي هايي نظير فن در تردميل توجه نماييد. در حين تمرين به منظور جابه جايي هوا و تازه سازي هوا بايد از يك پنكه استفاده كرد و يا از فن تردميل بهره برد. استفاده مداوم بيش از يك ساعت به ويژه در انواع تردميل خانگي موجب كاهش طول عمر دستگاه مي شود. بنابراين توصيه مي شود بعد از هر ساعت كار مداوم با تردميل ، به مدت نيم ساعت دستگاه را خاموش نماييد تا خنك شود.

علاوه براين نكات، به نوسانات برق نيز دقت كنيد. نوسان برق مي تواند موجب خرابي قطعات تردميل شود بنابراين از محافظ برق براي پيشگيري از اين اتفاق استفاده كنيد و حدالامكان در ساعات اوج مصرف برق از تردميل استفاده نكنيد.

و در نهايت به منظور بهبود عملكرد تردميل و افزايش كارايي دستگاه بايد بعد از مدت زمان مشخص استفاده از تردميل، آن را روغن كاري نماييد. روغن مخصوص تردميل معمولا در هنگام فروش تردميل به همراه دستگاه عرضه مي شود. به طور ميانگين توصيه مي شود بعد از مدت زمان 20 ساعت استفاده از تردميل ، به منظور كاهش اصطكاك بين تسمه و تخته زيرين آن ، تردميل را روغن كاري نماييد. در مقالات بعدي به طور مفصل در مورد سرويس تردميل و نحوه روغن كاري آن براي شما كاربران عزيز اطلاعاتي را ارائه خواهيم داد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۳۷:۲۴ ] [ هايپر جيم ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

هايپر جيم ارائه دهنده انواع لوازم ورشي از جمله تردميل ( تردميل خانگي و تردميل باشگاهي ) و دوچرخه ثابت مي باشد.جهت مشاوره و يا خريد تردميل و دوچرخه ثابت مي توانيد با شماره 09122108002 و يا خط چهار رقمي 6123 (شهرستان 021 ) تماس حاصل فرماييد.
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
 تردمیل خانگی | فروش تردمیل خانگی | خرید تردمیل خانگی| انواع تردمیل خانگی | فروش اقساطی تردمیل خانگی
سئو کار حرفه ای / ملک یاب / خرید و فروش اکانت بازی / ساخت سردخانه  
سردخانه / خرید بک لینک / رزرو هتل / ترجمه تخصصی /
وکیل پایه یک دادگستری / هاست ارزان / شیرازچت|چت روم شلوغ / تورسریلانکا